Gå til indhold

Svært tilgængelige mærker i én butik

Mærker, der er svære at finde i dit land – samlet i én butik

Hjælp og kontakt
  • Danmark (DKK kr.)
Medpak
Konto Indkøbskurv
  • Vitaminer & Kosttilskud
    • Vitaminer & Kosttilskud
    • Aminosyrer
      • L-Arginin
      • L-Carnitin
      • L-Carnosin
      • L-Citrulin
      • L-Glutathion
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl Cystein (NAC)
    • Antioxidanter
      • Alfa-liponsyre
      • Astaxanthin
      • Coenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein og zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Urter
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Katteklo (Una de Gato)
      • Curcumin og gurkemeje
      • Malkebotterod
      • Djavleklo
      • Echinacea
      • Hvidlog
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Dvargpalme
      • Rodklover
      • Rhodiola
      • Tribulus
    • Mineraler
      • Krom
      • Calcium
      • Jod
      • Jern
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Silica
      • Zink
    • Vitaminer
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskeolie og omega-fedtsyrer (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Grønne fødevarer og superfoods
  • Sundhedsmål
    • Sundhedsmål
    • Hjerne og kognitiv funktion
    • Knogler, led og brusk
    • Hjerte og kredsløb
    • Detox og udrensning
    • Fordøjelsessystemet
    • Energi
    • Øjne og syn
    • Hår, hud og negle
    • Immunsystemet
    • Nyrer og urinveje
    • Luftveje
    • Søvn
    • Vægttab
    • Mænds sundhed
    • Kvinders sundhed
    Alle Sundhedsmål →
  • Sport
    • Sport
    • Kulhydrater

      Kulhydrater

      Alle Kulhydrater →
      • Carbo
      • Energigels
      • Isotoniske drikkevarer
    • Kreatin

      Kreatin

      Alle Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pra-workout

      Pra-workout

      Alle Pra-workout →
      • Pra-workout stimulanter
      • Pra-workout pump
      • Pra-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alle Proteinpulver →
      • Vegetabilsk protein
      • Valleproteinblandinger
      • Valleproteinkoncentrat (WPC)
      • Valleproteinisolat (WPI)
    • Vagtogning

      Vagtogning

      Alle Vagtogning →
      • Gainere
    • Fedtforbrandere
    • Restitution
    • Testosteronforstarkere
    Alle Sport →
  • Skønhed
    • Skønhed
    • Bad og bruser

      Bad og bruser

      Alle Bad og bruser →
      • Badetilbehor
      • Badebomber og salte
      • Kropsskrub
      • Brusegels
      • Saber
    • Kropskosmetik

      Kropskosmetik

      Alle Kropskosmetik →
      • Deodoranter og antiperspiranter
      • Bodylotion, smor, cremer og kropsolier
    • Ansigtskosmetik

      Ansigtskosmetik

      Alle Ansigtskosmetik →
      • Ojencremer
      • Ansigtscreme
      • Ansigtsyrer, olier og serums
      • Ansigtsrengoring
      • Hydrolater, tager og tonics
      • Masker og ler
    • Hander og fodder

      Hander og fodder

      Alle Hander og fodder →
      • Behandling af ligtorne, hard hud og halluks
      • Fodpleje
      • Handpleje
    • Harkosmetik

      Harkosmetik

      Alle Harkosmetik →
      • Balsam
      • Harfarvning
      • Harmasker
      • Harolier, serums og sprays
      • Shampoo
    • Intimhygiejne

      Intimhygiejne

      Alle Intimhygiejne →
      • Gels og saber
      • Bind, trusseindlag, tamponer
    • Mundpleje

      Mundpleje

      Alle Mundpleje →
      • Mundskyl
      • Tandbørster
      • Tandpasta
      • Erstatningsbørstehoveder
    • Solbeskyttelse

      Solbeskyttelse

      Alle Solbeskyttelse →
      • Solcremer, lotioner
    Alle Skønhed →
  • Makeup
    • Makeup
    • Ansigtsmakeup

      Ansigtsmakeup

      Alle Ansigtsmakeup →
      • BB- og CC-cremer
      • Foundations
      • Cushion foundations
      • Anden ansigtsmakeup
    • Læbemakeup

      Læbemakeup

      Alle Læbemakeup →
      • Læbestifter
      • Læbefarver og -gloss
      • Læbepleje
    • Øjenmakeup

      Øjenmakeup

      Alle Øjenmakeup →
      • Mascara
    • Makeupværktøjer og tilbehør
    Alle Makeup →
  • Mor og baby
    • Mor og baby
    • Graviditet og moderskab

      Graviditet og moderskab

      Alle Graviditet og moderskab →
      • Graviditetsplanlægning og tests
      • Pleje under graviditeten
      • Sundhed under graviditeten
      • Amning
      • Hud- og kropspleje
    • Madning af børn

      Madning af børn

      Alle Madning af børn →
      • Flaskesutter
      • Sutteflasker
      • Kopper
      • Tilbehør til madning
      • Opbevaring af mad
    • Børns sundhed
    • Børnehygiejne
    • Børneernæring
    • Sutter
    Alle Mor og baby →
  • Hjem
    • Hjem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alle Aromaterapi →
      • Diffusere og forstovere
      • Ateriske oliesat
      • Enkelte ateriske olier
      • Duftolie
      • Rogelsespinde
    • Horevarn

      Horevarn

      Alle Horevarn →
      • Orepropper mod stoj
      • Oreprop tilbehor
      • Orepropper
    • Hjemmeplejeog rengoring

      Hjemmeplejeog rengoring

      Alle Hjemmeplejeog rengoring →
      • Badevarelsesrengoringsmidler
      • Eco Zone 🍃
      • Kokkenrengoringsmidler
      • Vaskemidler
      • Universelle rengoringsmidler
      • Lugtfjernere
    • Insekt- og flatbeskyttelse

      Insekt- og flatbeskyttelse

      Alle Insekt- og flatbeskyttelse →
      • Elektroniske flatafskrakkere
      • Insektmidler
    • Kaledyr

      Kaledyr

      Alle Kaledyr →
      • Kaledyrstilbehor
      • Kaledyrsmad og godbidder
      • Kaledyrspleje og hygiejne
      • Kosttilskud til kaledyr
      • Flat- og loppebeskyttelse
    • Saunatilbehor

      Saunatilbehor

      Alle Saunatilbehor →
      • Sauna aterisk olie
      • Saunavarktoj og udstyr
    • Vandfiltrering og flasker

      Vandfiltrering og flasker

      Alle Vandfiltrering og flasker →
      • Vandflasker
      • Vandfiltre
    Alle Hjem →
  • Sundhed
    • Sundhed
    • Sund mad & ernæring

      Sund mad & ernæring

      Alle Sund mad & ernæring →
      • Drikkevarer & drikkemiks
      • Morgenmad & kornprodukter
      • Kaffe & te
      • Madolie & eddike
      • Sunde drikke & juice
      • Sunde snacks
      • Urter & krydderier
      • Marmelade, honning & søde pålegg
      • Nøddesmør
      • Pasta & nudler
      • Saucer & krydderier
      • Sportsernæring
      • Sukkererstatninger
      • Alle Sund mad & ernæring →
    • Intimsundhed

      Intimsundhed

      Alle Intimsundhed →
      • Kondomer
      • Glidecreme & intim pleje
      • Voksenprodukter
    • Medicinske forsyninger & tests
    Alle Sundhed →
  • Mærker
    • Mærker
    • Vores marker
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top marker
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nye marker
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alle Mærker →

    Mærker

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Udsalg
  • Immunsæsonen
  1. Forside
  2. Olvita
Olvita

Olvita

(34 produkter)
  • Mest relevante
  • Bestsellere
  • Alfabetisk, A-Å
  • Alfabetisk, Å-A
  • Pris, lav til høj
  • Pris, høj til lav
  • Dato, ældre til nyere
  • Dato, nyere til ældre
Vis som

  • vitaminer, mineraler, probiotika og hudpleje til efteråret



    Se nu
  • Olvita Cold-Pressed Blackcurrant Seeds Oil Unpurified - 250 ml Olvita Cold-Pressed Blackcurrant Seeds Oil Unpurified - 250 ml Olvita Cold-Pressed Blackcurrant Seeds Oil Unpurified - 250 ml

    Olvita

    Olvita Koldpresset solbærkerneolie, urenset - 250 ml

    7 reviews
    Vejledende pris 369,99 kr
    Enhedspris1.479,96 kr /l
    Se detaljer
  • Olvita Cold-Pressed Black Cumin Oil Unpurified - 500 ml

    Olvita

    Olvita Koldpresset sort spidskommenolie, urenset - 500 ml

    6 reviews
    Vejledende pris 309,59 kr
    Enhedspris619,18 kr /l
    Se detaljer
  • Olvita Cold-Pressed Thistle Oil Unpurified - 500 ml

    Olvita

    Olvita Koldpresset tidselolie, urenset - 500 ml

    8 reviews
    Vejledende pris 112,79 kr
    Enhedspris225,58 kr /l
    Se detaljer
  • Olvita Cold-Pressed Buckthorn Oil Unpurified - 100 ml

    Olvita

    Olvita Koldpresset havtornolie, urenset - 100 ml

    3 reviews
    Vejledende pris 170,49 kr
    Enhedspris170,49 kr /100ml
    Se detaljer
  • Olvita Cold-Pressed Linseed Oil for the Dr Budwig Diet Unpurified - 500 ml

    Olvita

    Olvita Koldpresset hørfrøolie til Dr. Budwig-diæten, urenset - 500 ml

    5 reviews
    Vejledende pris 101,09 kr
    Enhedspris202,18 kr /l
    Se detaljer
  • Olvita Cold-Pressed Black Cumin Oil Unpurified - 250 ml

    Olvita

    Olvita Koldpresset sort spidskommenolie, urenset - 250 ml

    3 reviews
    Vejledende pris 185,89 kr
    Enhedspris371,78 kr /l
    Se detaljer
  • Olvita Cold-Pressed Avocado Oil Unpurified - 250 ml Olvita Cold-Pressed Avocado Oil Unpurified - 250 ml

    Olvita

    Olvita Koldpresset avocadoolie, urenset - 250 ml

    1 review
    Vejledende pris 119,09 kr
    Enhedspris476,36 kr /l
    Se detaljer
  • Olvita Raspberry Seed Oil - 30 ml
    5% rabat

    Olvita

    Olvita Hindbærfrøolie - 30 ml

    1 review
    Tilbudspris 56,21 kr Vejledende pris 59,29 kr
    Enhedspris187,37 kr /100ml
    Se detaljer
  • Olvita Cold-Pressed Wheat Germ Oil Unpurified - 250 ml Olvita Cold-Pressed Wheat Germ Oil Unpurified - 250 ml Olvita Cold-Pressed Wheat Germ Oil Unpurified - 250 ml

    Olvita

    Olvita Koldpresset hvedekimolie, urenset - 250 ml

    1 review
    Vejledende pris 140,79 kr
    Enhedspris563,16 kr /l
    Se detaljer
  • Olvita Cold-Pressed Macadamia Oil Unpurified - 250 ml Olvita Cold-Pressed Macadamia Oil Unpurified - 250 ml Olvita Cold-Pressed Macadamia Oil Unpurified - 250 ml

    Olvita

    Olvita Koldpresset macadamiaolie, urenset - 250 ml

    2 reviews
    Vejledende pris 76,69 kr
    Enhedspris306,76 kr /l
    Se detaljer
  • Olvita Watermelon Seed Oil Cold Pressed Unpurified - 100 ml Olvita Watermelon Seed Oil Cold Pressed Unpurified - 100 ml Olvita Watermelon Seed Oil Cold Pressed Unpurified - 100 ml

    Olvita

    Olvita Vandmelonfrøolie, koldpresset, urenset - 100 ml

    No reviews
    Vejledende pris 47,79 kr
    Enhedspris477,90 kr /l
    Se detaljer
  • Olvita Cold-Pressed Pumpkin Seed Oil Unpurified - 500 ml Olvita Cold-Pressed Pumpkin Seed Oil Unpurified - 500 ml

    Olvita

    Olvita Koldpresset græskarkerneolie, urenset - 500 ml

    No reviews
    Vejledende pris 215,59 kr
    Enhedspris862,36 kr /l
    Se detaljer
  • Olvita Cold-Pressed Evening Primrose Oil Unpurified - 250 ml Olvita Cold-Pressed Evening Primrose Oil Unpurified - 250 ml Olvita Cold-Pressed Evening Primrose Oil Unpurified - 250 ml

    Olvita

    Olvita Koldpresset kæmpenatlysolie, urenset - 250 ml

    2 reviews
    Vejledende pris 234,59 kr
    Enhedspris938,36 kr /l
    Se detaljer
  • Olvita Cold-Pressed Borage Oil Unpurified - 100 ml Olvita Cold-Pressed Borage Oil Unpurified - 100 ml

    Olvita

    Olvita Koldpresset borageolie, urenset - 100 ml

    No reviews
    Vejledende pris 133,59 kr
    Enhedspris267,18 kr /l
    Se detaljer
  • Olvita Cold-Pressed Linseed Oil for the Dr Budwig Diet Unpurified - 250 ml Olvita Cold-Pressed Linseed Oil for the Dr Budwig Diet Unpurified - 250 ml
    Udsolgt

    Olvita

    Olvita Koldpresset hørfrøolie til Dr. Budwig-diæten Urenset - 250 ml

    2 reviews
    Vejledende pris 62,19 kr
    Enhedspris248,76 kr /l
    Se detaljer
  • Olvita Cold-Pressed Pumpkin Seed Oil Unpurified - 250 ml Olvita Cold-Pressed Pumpkin Seed Oil Unpurified - 250 ml

    Olvita

    Olvita Koldpresset græskarkerneolie, urenset - 250 ml

    2 reviews
    Vejledende pris 123,59 kr
    Enhedspris494,36 kr /l
    Se detaljer
  • Olvita Cold-Pressed Borage Oil Unpurified - 250 ml Olvita Cold-Pressed Borage Oil Unpurified - 250 ml

    Olvita

    Olvita Koldpresset borageolie, urenset - 250 ml

    No reviews
    Vejledende pris 318,59 kr
    Enhedspris1.274,36 kr /l
    Se detaljer
  • Olvita Cold-Pressed Black Cumin Oil Unpurified for Kids, Blue - 250 ml Olvita Cold-Pressed Black Cumin Oil Unpurified for Kids, Blue - 250 ml

    Olvita

    Olvita Koldpresset sort spidskommenolie, urenset, til børn, Blå - 250 ml

    No reviews
    Vejledende pris 153,39 kr
    Enhedspris613,56 kr /l
    Se detaljer
  • Olvita Cold-Pressed Sunflower Oil Unpurified - 1000 ml Olvita Cold-Pressed Sunflower Oil Unpurified - 1000 ml

    Olvita

    Olvita Koldpresset solsikkeolie, urenset - 1000 ml

    4 reviews
    Vejledende pris 97,49 kr
    Enhedspris97,49 kr /l
    Se detaljer
  • Olvita Cold-Pressed Sesame Oil Unpurified - 250 ml Olvita Cold-Pressed Sesame Oil Unpurified - 250 ml Olvita Cold-Pressed Sesame Oil Unpurified - 250 ml

    Olvita

    Olvita Koldpresset sesamolie, urenset - 250 ml

    1 review
    Vejledende pris 103,69 kr
    Enhedspris414,76 kr /l
    Se detaljer
  • Olvita Linseed Oil - 60 Capsules Olvita Linseed Oil - 60 Capsules

    Olvita

    Olvita Linolie - 60 kapsler

    1 review
    Vejledende pris 54,39 kr
    Enhedspris0,91 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Olvita Cold-Pressed Hemp Oil Unpurified - 500 ml Olvita Cold-Pressed Hemp Oil Unpurified - 500 ml

    Olvita

    Olvita Koldpresset hampolie, urenset - 500 ml

    No reviews
    Vejledende pris 169,69 kr
    Enhedspris339,38 kr /l
    Se detaljer
  • Olvita Cold-Pressed Grape Seed Oil Unpurified - 250 ml Olvita Cold-Pressed Grape Seed Oil Unpurified - 250 ml

    Olvita

    Olvita Koldpresset vindruekerneolie, urenset - 250 ml

    1 review
    Vejledende pris 100,09 kr
    Enhedspris400,36 kr /l
    Se detaljer
  • Forrige
  • Side 1 / 2
  • 1
  • 2
  • Næste

Olvita er et polsk mærke, der har specialiseret sig i koldpressede olier og naturlige fødevarer. Med traditionelle pressemetoder og fokus på kvalitetsingredienser leverer, Olvita rene, næringsrige olier, der bevarer de naturlige fordele ved frø og nødder.

Polsk tradition for koldpresset olie

Olvita producerer olier ved hjælp af koldpressningsmetoder, der bevarer råvarernes næringsmæssige integritet. Mærket forstår, at varme ødelægger delikate næringsstoffer og smagsstoffer, så deres skånsomme ekstraktion bevarer alt, hvad naturen har tilsigtet. Denne traditionelle tilgang skaber olier med overlegen smag og næringsprofil.

Olvita Produkter hos Medpak

Hos Medpak, tilbyder vi Olvita Koldpresset solsikkeolie, uraffineret (1000 ml). Denne traditionelle solsikkeolie er koldpresset og uforarbejdet for at bevare sit naturlige indhold af E-vitamin, phytosteroler, og karakteristiske nøddesmag. I modsætning til raffinerede supermarkedsolier, indeholder dette ufiltrerede produkt den komplette ernæringsprofil af solsikkefrø. Den generøse 1-liters størrelse giver fremragende værdi til madlavning og dressinger.

Hvorfor vælge Olvita

Olvita leverer polsk koldpresset olie af høj kvalitet ved hjælp af traditionelle metoder, der bevarer næringsindholdet. Mærkets uforædlede olier bevarer alle næringsstoffer. For dem, der søger ægte koldpressede olier uden raffinering eller forarbejdning, tilbyder, Olvita ren polsk kvalitet.

Medpak

Oplev Medpak – din pålidelige destination for premium sundheds- og wellnessprodukter siden 2014. Vi tilbyder nøje udvalgte kosttilskud, fitnesstilbehør og kosmetik fra Krakow, Polen til kunder i hele Europa.


  • Facebook
  • Instagram
  • Danmark (DKK kr.)

Information

  • Privatlivspolitik
  • Returpolitik
  • Servicevilkar
  • Fortrydelse
  • Foreslå et produkt

Kundeservice

  • Om os
  • Betalingsinfo
  • Forsendelsesinfo
  • Returneringer og ombytninger
  • Kolofon
  • Blog
  • Vores engrosside
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-Mail: info@medpak.shop

Man–fre: 08:00-16:00

Kontakt os nu

© 2026 Medpak.
Accepterede betalingsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Vælg varianter

Varen er lagt i din indkøbskurv.

Se indkøbskurv