Gå til indhold

Svært tilgængelige mærker i én butik

Mærker, der er svære at finde i dit land – samlet i én butik

Hjælp og kontakt
  • Danmark (DKK kr.)
Medpak
Konto Indkøbskurv
  • Vitaminer & Kosttilskud
    • Vitaminer & Kosttilskud
    • Aminosyrer
      • L-Arginin
      • L-Carnitin
      • L-Carnosin
      • L-Citrulin
      • L-Glutathion
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl Cystein (NAC)
    • Antioxidanter
      • Alfa-liponsyre
      • Astaxanthin
      • Coenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein og zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Urter
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Katteklo (Una de Gato)
      • Curcumin og gurkemeje
      • Malkebotterod
      • Djavleklo
      • Echinacea
      • Hvidlog
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Dvargpalme
      • Rodklover
      • Rhodiola
      • Tribulus
    • Mineraler
      • Krom
      • Calcium
      • Jod
      • Jern
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Silica
      • Zink
    • Vitaminer
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskeolie og omega-fedtsyrer (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Grønne fødevarer og superfoods
  • Sundhedsmål
    • Sundhedsmål
    • Hjerne og kognitiv funktion
    • Knogler, led og brusk
    • Hjerte og kredsløb
    • Detox og udrensning
    • Fordøjelsessystemet
    • Energi
    • Øjne og syn
    • Hår, hud og negle
    • Immunsystemet
    • Nyrer og urinveje
    • Luftveje
    • Søvn
    • Vægttab
    • Mænds sundhed
    • Kvinders sundhed
    Alle Sundhedsmål →
  • Sport
    • Sport
    • Kulhydrater

      Kulhydrater

      Alle Kulhydrater →
      • Carbo
      • Energigels
      • Isotoniske drikkevarer
    • Kreatin

      Kreatin

      Alle Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pra-workout

      Pra-workout

      Alle Pra-workout →
      • Pra-workout stimulanter
      • Pra-workout pump
      • Pra-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alle Proteinpulver →
      • Vegetabilsk protein
      • Valleproteinblandinger
      • Valleproteinkoncentrat (WPC)
      • Valleproteinisolat (WPI)
    • Vagtogning

      Vagtogning

      Alle Vagtogning →
      • Gainere
    • Fedtforbrandere
    • Restitution
    • Testosteronforstarkere
    Alle Sport →
  • Skønhed
    • Skønhed
    • Bad og bruser

      Bad og bruser

      Alle Bad og bruser →
      • Badetilbehor
      • Badebomber og salte
      • Kropsskrub
      • Brusegels
      • Saber
    • Kropskosmetik

      Kropskosmetik

      Alle Kropskosmetik →
      • Deodoranter og antiperspiranter
      • Bodylotion, smor, cremer og kropsolier
    • Ansigtskosmetik

      Ansigtskosmetik

      Alle Ansigtskosmetik →
      • Ojencremer
      • Ansigtscreme
      • Ansigtsyrer, olier og serums
      • Ansigtsrengoring
      • Hydrolater, tager og tonics
      • Masker og ler
    • Hander og fodder

      Hander og fodder

      Alle Hander og fodder →
      • Behandling af ligtorne, hard hud og halluks
      • Fodpleje
      • Handpleje
    • Harkosmetik

      Harkosmetik

      Alle Harkosmetik →
      • Balsam
      • Harfarvning
      • Harmasker
      • Harolier, serums og sprays
      • Shampoo
    • Intimhygiejne

      Intimhygiejne

      Alle Intimhygiejne →
      • Gels og saber
      • Bind, trusseindlag, tamponer
    • Mundpleje

      Mundpleje

      Alle Mundpleje →
      • Mundskyl
      • Tandbørster
      • Tandpasta
      • Erstatningsbørstehoveder
    • Solbeskyttelse

      Solbeskyttelse

      Alle Solbeskyttelse →
      • Solcremer, lotioner
    Alle Skønhed →
  • Makeup
    • Makeup
    • Ansigtsmakeup

      Ansigtsmakeup

      Alle Ansigtsmakeup →
      • BB- og CC-cremer
      • Foundations
      • Cushion foundations
      • Anden ansigtsmakeup
    • Læbemakeup

      Læbemakeup

      Alle Læbemakeup →
      • Læbestifter
      • Læbefarver og -gloss
      • Læbepleje
    • Øjenmakeup

      Øjenmakeup

      Alle Øjenmakeup →
      • Mascara
    • Makeupværktøjer og tilbehør
    Alle Makeup →
  • Mor og baby
    • Mor og baby
    • Graviditet og moderskab

      Graviditet og moderskab

      Alle Graviditet og moderskab →
      • Graviditetsplanlægning og tests
      • Pleje under graviditeten
      • Sundhed under graviditeten
      • Amning
      • Hud- og kropspleje
    • Madning af børn

      Madning af børn

      Alle Madning af børn →
      • Flaskesutter
      • Sutteflasker
      • Kopper
      • Tilbehør til madning
      • Opbevaring af mad
    • Børns sundhed
    • Børnehygiejne
    • Børneernæring
    • Sutter
    Alle Mor og baby →
  • Hjem
    • Hjem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alle Aromaterapi →
      • Diffusere og forstovere
      • Ateriske oliesat
      • Enkelte ateriske olier
      • Duftolie
      • Rogelsespinde
    • Horevarn

      Horevarn

      Alle Horevarn →
      • Orepropper mod stoj
      • Oreprop tilbehor
      • Orepropper
    • Hjemmeplejeog rengoring

      Hjemmeplejeog rengoring

      Alle Hjemmeplejeog rengoring →
      • Badevarelsesrengoringsmidler
      • Eco Zone 🍃
      • Kokkenrengoringsmidler
      • Vaskemidler
      • Universelle rengoringsmidler
      • Lugtfjernere
    • Insekt- og flatbeskyttelse

      Insekt- og flatbeskyttelse

      Alle Insekt- og flatbeskyttelse →
      • Elektroniske flatafskrakkere
      • Insektmidler
    • Kaledyr

      Kaledyr

      Alle Kaledyr →
      • Kaledyrstilbehor
      • Kaledyrsmad og godbidder
      • Kaledyrspleje og hygiejne
      • Kosttilskud til kaledyr
      • Flat- og loppebeskyttelse
    • Saunatilbehor

      Saunatilbehor

      Alle Saunatilbehor →
      • Sauna aterisk olie
      • Saunavarktoj og udstyr
    • Vandfiltrering og flasker

      Vandfiltrering og flasker

      Alle Vandfiltrering og flasker →
      • Vandflasker
      • Vandfiltre
    Alle Hjem →
  • Sundhed
    • Sundhed
    • Sund mad & ernæring

      Sund mad & ernæring

      Alle Sund mad & ernæring →
      • Drikkevarer & drikkemiks
      • Morgenmad & kornprodukter
      • Kaffe & te
      • Madolie & eddike
      • Sunde drikke & juice
      • Sunde snacks
      • Urter & krydderier
      • Marmelade, honning & søde pålegg
      • Nøddesmør
      • Pasta & nudler
      • Saucer & krydderier
      • Sportsernæring
      • Sukkererstatninger
      • Alle Sund mad & ernæring →
    • Intimsundhed

      Intimsundhed

      Alle Intimsundhed →
      • Kondomer
      • Glidecreme & intim pleje
      • Voksenprodukter
    • Medicinske forsyninger & tests
    Alle Sundhed →
  • Mærker
    • Mærker
    • Vores marker
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top marker
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nye marker
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alle Mærker →

    Mærker

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Udsalg
  • Immunsæsonen
  1. Forside
  2. Hjem
  3. Hjemmeplejeog rengøring
  4. Lugtfjernere

Lugtfjernere

(5 produkter)
  • Badevarelsesrengoringsmidler
  • Eco Zone 🍃
  • Kokkenrengoringsmidler
  • Vaskemidler
  • Universelle rengoringsmidler
  • Lugtfjernere
  • Mest relevante
  • Bestsellere
  • Alfabetisk, A-Å
  • Alfabetisk, Å-A
  • Pris, lav til høj
  • Pris, høj til lav
  • Dato, ældre til nyere
  • Dato, nyere til ældre
Vis som

  • vitaminer, mineraler, probiotika og hudpleje til efteråret



    Se nu
  • EMU 2-in-1 Shoe Deodorant with Silver Ions - 150 ml

    EMU

    EMU 2-i-1 skodeodorant med sølvioner - 150 ml

    1 review
    Vejledende pris 30,79 kr
    Enhedspris205,27 kr /l
    Se detaljer
  • PowAir Odour Neutralising Gel Apple Crumble - 400 g
    Udsolgt

    Odorchem

    PowAir Lugtneutraliserende gel Apple Crumble - 400 g

    No reviews
    Vejledende pris 92,39 kr
    Enhedspris230,98 kr /kg
    Se detaljer
  • EMU Sport Line 2-in-1 Sport Shoe Deodorant with Silver Ions - 150 ml

    EMU

    EMU Sport Line 2-i-1 sportssko-deodorant med sølvioner – 150 ml

    1 review
    Vejledende pris 36,19 kr
    Enhedspris241,27 kr /l
    Se detaljer
  • PowAir Odour Neutraliser Spray, Tropical Breeze - 250 ml PowAir Odour Neutraliser Spray, Tropical Breeze - 250 ml
    Udsolgt

    Odorchem

    PowAir Lugtneutraliserende spray, Tropical Breeze - 250 ml

    1 review
    Vejledende pris 77,79 kr
    Enhedspris311,16 kr /l
    Se detaljer
  • PowAir Block Odor Neutralizer, Apple Crumble - 170 g PowAir Block Odor Neutralizer, Apple Crumble - 170 g
    5% rabat

    Odorchem

    PowAir Block Odor Neutralizer, Apple Crumble - 170 g

    No reviews
    Tilbudspris 87,77 kr Vejledende pris 92,39 kr
    Enhedspris516,29 kr /kg
    Se detaljer

Lugtneutralisatorer til effektiv fjernelse af uønskede lugte

Forvandl dit miljø med Medpaks avancerede udvalg af lugtneutraliserende løsninger. Med vores ti års erfaring inden for sundhedsbevidste produkter, tilbyder vi omhyggeligt udvalgte lugtneutralisatorer, der fjerner uønskede lugte ved kilden i stedet for blot at maskere dem. Disse kraftfulde formuleringer bruger molekylær teknologi til at nedbryde lugtpartikler, og giver varig friskhed i hjem, køretøjer, og kommercielle rum.

Advanced Odour Elimination Technology

I modsætning til konventionelle luftfriskere, der midlertidigt dækker ubehagelige lugte, arbejder vores lugtneutralisatorer på molekylært niveau for rent faktisk at eliminere lugtforbindelser. Denne videnskabeligt avancerede tilgang retter sig mod kilden til uønsket lugt, ved at nedbryde lugtmolekyler og neutralisere dem permanent i stedet for at skjule dem midlertidigt. Resultatet er virkelig frisk luft i stedet for en blanding af modstridende dufte, som ofte opstår med traditionelle produkter.

Vores kollektion omfatter flere leveringssystemer til omfattende lugtkontrol:

  • Hurtigtvirkende sprays, der giver øjeblikkelig lindring af pludselige lugte i ethvert rum
  • Langtidsholdbare geler, der kontinuerligt frigiver neutraliserende midler til vedvarende lugtudfordringer
  • Faste blokformuleringer, der giver kontrolleret frigivelse i lukkede områder over længere perioder

Alsidige anvendelser til enhver lugtudfordring

Forskellige miljøer giver unikke behov for lugtreduktion. Vores mangfoldige udvalg løser specifikke udfordringer med formuleringer, der er designet til at give optimale resultater i hver enkelt situation. Fra madlavningslugt i køkkener til områder med kæledyr, rygerester, og fugtrelaterede lugte, giver vores neutralisatorer målrettede løsninger til ethvert lugtproblem i husholdningen, samtidig med at luftkvaliteten og friskheden opretholdes.

Professionelle alternativer i vores kollektion henvender sig til mere krævende anvendelser, herunder kommercielle rum, køretøjer, kældre, og områder med vedvarende organiske lugte. Disse koncentrerede formuleringer leverer kraftig neutraliseringsevne i udfordrende miljøer, hvor konventionelle produkter fejler, hvilket gør dem populære hos både husejere, der står over for vanskelige lugtsituationer, og virksomhedsejere, der opretholder behagelige kundemiljøer.

Flere duftmuligheder for personlig friskhed

Mens de effektivt fjerner uønskede lugte, efterlader vores neutralisatorer en subtil, behagelig friskhed, der forbedrer dit miljø. Vælg mellem forskellige naturinspirerede duftprofiler, der matcher dine præferencer og supplerer dit rum. Populære muligheder omfatter forfriskende tropisk brise, ren linnedfriskhed, forfriskende citrongræs, og krystallinsk renhed, der efterlader rum med en naturlig ren lugt.

Specialiserede duftvariationer som apple crumble skaber varme, indbydende atmosfærer, mens de stadig leverer kraftige lugtneutraliserende egenskaber. Disse omhyggeligt udformede dufte giver den perfekte finish efter at have fjernet uønskede lugte, og forbedrer den samlede sanseoplevelse i dit rum uden overvældende eller kunstige noter.

Sikre og effektive formuleringer

Mange traditionelle lugtprodukter indeholder problematiske ingredienser, der kan påvirke indendørs luftkvalitet. Vores udvalg omfatter neutralisatorer, der er formuleret med sikkerhed for øje, ved hjælp af effektive teknologier, der ikke går på kompromis med sundheden. Disse omhyggeligt udviklede produkter leverer effektiv lugtkontrol, samtidig med at de er i overensstemmelse med Medpaks forpligtelse til at tilbyde løsninger, der understøtter det generelle velbefindende.

Sikre anvendelsesmuligheder omfatter:

  • Ikke-aerosolsprays, der effektivt fordeler neutraliserende midler uden drivmidler
  • Gel og faste formuleringer, der arbejder kontinuerligt uden at frigive unødvendige forbindelser
  • Flydende koncentrater, der kan tilpasses dine specifikke behov og anvendelsesmetoder

Ydeevne i professionel kvalitet

Vores lugtneutralisatorer har en enestående ydeevne, der opfylder professionelle standarder for udfordrende miljøer. De koncentrerede formuleringer giver udvidet effektivitet, hvor mange produkter fortsætter med at virke i uger eller måneder afhængigt af format og miljøforhold. Denne langvarige virkning skaber fremragende værdi, samtidig med at den sikrer kontinuerlig lugtkontrol med minimal vedligeholdelse.

Mange af vores kunder i hele Europa, herunder Tyskland, Litauen, Holland, Italien, Slovakiet, og Storbritannien, vælger disse professionelle løsninger til både private og kommercielle anvendelser. Den kraftige neutraliseringsevne har gjort disse produkter særligt populære i krævende situationer, hvor konventionelle løsninger ikke har kunnet give varige resultater.

Kvalitet og miljøansvar

Hos Medpak, prioriterer vi både effektivitet og ansvarlighed i vores valg af lugtneutralisatorer. Vores produkter opfylder strenge standarder for ydeevne, samtidig med at vi opretholder de værdier, der har givet os tillid fra kunder, der søger pålidelige løsninger. Denne balance mellem effektiv lugtkontrol og ansvarlig formulering afspejler vores forpligtelse til at tilbyde produkter, der fungerer exceptionelt godt og samtidig respekterer både brugere og miljø.

Fuldend din friskhedsstrategi

Skab en omfattende tilgang til friskhed i hjemmet med supplerende produkter fra vores sortiment. Forbedr din lugtkontrol med vores æteriske olier for naturlige aromatiske muligheder. Løs udfordringer med friskhed på badeværelset med vores specialrengøringsmidler til badeværelset . For en naturligt frisk tilgang til hjemmets atmosfære, udforsk vores aromaterapikollektion som supplement til dine lugtneutralisatorer.

Oplev forskellen ved ægte lugtfjernelse med Medpaks avancerede neutraliseringsløsninger. Forvandl ethvert rum fra blot maskeret til virkelig frisk med disse kraftfulde, effektive produkter, der leverer professionelle resultater til hverdagens udfordringer.

Medpak

Oplev Medpak – din pålidelige destination for premium sundheds- og wellnessprodukter siden 2014. Vi tilbyder nøje udvalgte kosttilskud, fitnesstilbehør og kosmetik fra Krakow, Polen til kunder i hele Europa.


  • Facebook
  • Instagram
  • Danmark (DKK kr.)

Information

  • Privatlivspolitik
  • Returpolitik
  • Servicevilkar
  • Fortrydelse
  • Foreslå et produkt

Kundeservice

  • Om os
  • Betalingsinfo
  • Forsendelsesinfo
  • Returneringer og ombytninger
  • Kolofon
  • Blog
  • Vores engrosside
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-Mail: info@medpak.shop

Man–fre: 08:00-16:00

Kontakt os nu

© 2026 Medpak.
Accepterede betalingsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Vælg varianter

Varen er lagt i din indkøbskurv.

Se indkøbskurv