Gå til indhold

Svært tilgængelige mærker i én butik

Mærker, der er svære at finde i dit land – samlet i én butik

Hjælp og kontakt
  • Danmark (DKK kr.)
Medpak
Konto Indkøbskurv
  • Vitaminer & Kosttilskud
    • Vitaminer & Kosttilskud
    • Aminosyrer
      • L-Arginin
      • L-Carnitin
      • L-Carnosin
      • L-Citrulin
      • L-Glutathion
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl Cystein (NAC)
    • Antioxidanter
      • Alfa-liponsyre
      • Astaxanthin
      • Coenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein og zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Urter
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Katteklo (Una de Gato)
      • Curcumin og gurkemeje
      • Malkebotterod
      • Djavleklo
      • Echinacea
      • Hvidlog
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Dvargpalme
      • Rodklover
      • Rhodiola
      • Tribulus
    • Mineraler
      • Krom
      • Calcium
      • Jod
      • Jern
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Silica
      • Zink
    • Vitaminer
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskeolie og omega-fedtsyrer (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Grønne fødevarer og superfoods
  • Sundhedsmål
    • Sundhedsmål
    • Hjerne og kognitiv funktion
    • Knogler, led og brusk
    • Hjerte og kredsløb
    • Detox og udrensning
    • Fordøjelsessystemet
    • Energi
    • Øjne og syn
    • Hår, hud og negle
    • Immunsystemet
    • Nyrer og urinveje
    • Luftveje
    • Søvn
    • Vægttab
    • Mænds sundhed
    • Kvinders sundhed
    Alle Sundhedsmål →
  • Sport
    • Sport
    • Kulhydrater

      Kulhydrater

      Alle Kulhydrater →
      • Carbo
      • Energigels
      • Isotoniske drikkevarer
    • Kreatin

      Kreatin

      Alle Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pra-workout

      Pra-workout

      Alle Pra-workout →
      • Pra-workout stimulanter
      • Pra-workout pump
      • Pra-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alle Proteinpulver →
      • Vegetabilsk protein
      • Valleproteinblandinger
      • Valleproteinkoncentrat (WPC)
      • Valleproteinisolat (WPI)
    • Vagtogning

      Vagtogning

      Alle Vagtogning →
      • Gainere
    • Fedtforbrandere
    • Restitution
    • Testosteronforstarkere
    Alle Sport →
  • Skønhed
    • Skønhed
    • Bad og bruser

      Bad og bruser

      Alle Bad og bruser →
      • Badetilbehor
      • Badebomber og salte
      • Kropsskrub
      • Brusegels
      • Saber
    • Kropskosmetik

      Kropskosmetik

      Alle Kropskosmetik →
      • Deodoranter og antiperspiranter
      • Bodylotion, smor, cremer og kropsolier
    • Ansigtskosmetik

      Ansigtskosmetik

      Alle Ansigtskosmetik →
      • Ojencremer
      • Ansigtscreme
      • Ansigtsyrer, olier og serums
      • Ansigtsrengoring
      • Hydrolater, tager og tonics
      • Masker og ler
    • Hander og fodder

      Hander og fodder

      Alle Hander og fodder →
      • Behandling af ligtorne, hard hud og halluks
      • Fodpleje
      • Handpleje
    • Harkosmetik

      Harkosmetik

      Alle Harkosmetik →
      • Balsam
      • Harfarvning
      • Harmasker
      • Harolier, serums og sprays
      • Shampoo
    • Intimhygiejne

      Intimhygiejne

      Alle Intimhygiejne →
      • Gels og saber
      • Bind, trusseindlag, tamponer
    • Mundpleje

      Mundpleje

      Alle Mundpleje →
      • Mundskyl
      • Tandbørster
      • Tandpasta
      • Erstatningsbørstehoveder
    • Solbeskyttelse

      Solbeskyttelse

      Alle Solbeskyttelse →
      • Solcremer, lotioner
    Alle Skønhed →
  • Makeup
    • Makeup
    • Ansigtsmakeup

      Ansigtsmakeup

      Alle Ansigtsmakeup →
      • BB- og CC-cremer
      • Foundations
      • Cushion foundations
      • Anden ansigtsmakeup
    • Læbemakeup

      Læbemakeup

      Alle Læbemakeup →
      • Læbestifter
      • Læbefarver og -gloss
      • Læbepleje
    • Øjenmakeup

      Øjenmakeup

      Alle Øjenmakeup →
      • Mascara
    • Makeupværktøjer og tilbehør
    Alle Makeup →
  • Mor og baby
    • Mor og baby
    • Graviditet og moderskab

      Graviditet og moderskab

      Alle Graviditet og moderskab →
      • Graviditetsplanlægning og tests
      • Pleje under graviditeten
      • Sundhed under graviditeten
      • Amning
      • Hud- og kropspleje
    • Madning af børn

      Madning af børn

      Alle Madning af børn →
      • Flaskesutter
      • Sutteflasker
      • Kopper
      • Tilbehør til madning
      • Opbevaring af mad
    • Børns sundhed
    • Børnehygiejne
    • Børneernæring
    • Sutter
    Alle Mor og baby →
  • Hjem
    • Hjem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alle Aromaterapi →
      • Diffusere og forstovere
      • Ateriske oliesat
      • Enkelte ateriske olier
      • Duftolie
      • Rogelsespinde
    • Horevarn

      Horevarn

      Alle Horevarn →
      • Orepropper mod stoj
      • Oreprop tilbehor
      • Orepropper
    • Hjemmeplejeog rengoring

      Hjemmeplejeog rengoring

      Alle Hjemmeplejeog rengoring →
      • Badevarelsesrengoringsmidler
      • Eco Zone 🍃
      • Kokkenrengoringsmidler
      • Vaskemidler
      • Universelle rengoringsmidler
      • Lugtfjernere
    • Insekt- og flatbeskyttelse

      Insekt- og flatbeskyttelse

      Alle Insekt- og flatbeskyttelse →
      • Elektroniske flatafskrakkere
      • Insektmidler
    • Kaledyr

      Kaledyr

      Alle Kaledyr →
      • Kaledyrstilbehor
      • Kaledyrsmad og godbidder
      • Kaledyrspleje og hygiejne
      • Kosttilskud til kaledyr
      • Flat- og loppebeskyttelse
    • Saunatilbehor

      Saunatilbehor

      Alle Saunatilbehor →
      • Sauna aterisk olie
      • Saunavarktoj og udstyr
    • Vandfiltrering og flasker

      Vandfiltrering og flasker

      Alle Vandfiltrering og flasker →
      • Vandflasker
      • Vandfiltre
    Alle Hjem →
  • Sundhed
    • Sundhed
    • Sund mad & ernæring

      Sund mad & ernæring

      Alle Sund mad & ernæring →
      • Drikkevarer & drikkemiks
      • Morgenmad & kornprodukter
      • Kaffe & te
      • Madolie & eddike
      • Sunde drikke & juice
      • Sunde snacks
      • Urter & krydderier
      • Marmelade, honning & søde pålegg
      • Nøddesmør
      • Pasta & nudler
      • Saucer & krydderier
      • Sportsernæring
      • Sukkererstatninger
      • Alle Sund mad & ernæring →
    • Intimsundhed

      Intimsundhed

      Alle Intimsundhed →
      • Kondomer
      • Glidecreme & intim pleje
      • Voksenprodukter
    • Medicinske forsyninger & tests
    Alle Sundhed →
  • Mærker
    • Mærker
    • Vores marker
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top marker
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nye marker
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alle Mærker →

    Mærker

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Udsalg
  • Immunsæsonen
  1. Forside
  2. Makeup
  3. Makeup til ansigtet
  4. Anden ansigtsmakeup

Anden ansigtsmakeup

(17 produkter)
  • BB- og CC-cremer
  • Foundations
  • Cushion foundations
  • Anden ansigtsmakeup
  • Mest relevante
  • Bestsellere
  • Alfabetisk, A-Å
  • Alfabetisk, Å-A
  • Pris, lav til høj
  • Pris, høj til lav
  • Dato, ældre til nyere
  • Dato, nyere til ældre
Vis som

  • vitaminer, mineraler, probiotika og hudpleje til efteråret



    Se nu
  • Enough Collagen Cover Tip Concealer - 01 Light Beige Enough Collagen Cover Tip Concealer - 01 Light Beige
    Udsolgt

    Enough

    Enough Collagen Cover Tip Concealer - 01 Light Beige

    2 reviews
    Vejledende pris 32,39 kr
    Enhedspris3.598,89 kr /kg
    Se detaljer
  • Enough Collagen Hydro Moisture Two Way Cake Shade 13 + Refill (13 g+13 g) Enough Collagen Hydro Moisture Two Way Cake Shade 13 + Refill (13 g+13 g)
    Udsolgt

    Enough

    Enough Collagen Hydro Moisture Two Way Cake Shade 13 + Refill (13 g+13 g)

    1 review
    Vejledende pris 100,09 kr
    Enhedspris7,70 kr /g
    Se detaljer
  • Innisfree No Sebum Blur Primer - 25 ml Innisfree No Sebum Blur Primer - 25 ml
    Udsolgt

    Innisfree

    Innisfree No Sebum Blur Primer - 25 ml

    No reviews
    Vejledende pris 103,99 kr
    Enhedspris41,60 kr /10ml
    Se detaljer
  • Heimish Artless Glow Base SPF50+ - 40 ml Heimish Artless Glow Base SPF50+ - 40 ml Heimish Artless Glow Base SPF50+ - 40 ml Heimish Artless Glow Base SPF50+ - 40 ml Heimish Artless Glow Base SPF50+ - 40 ml Heimish Artless Glow Base SPF50+ - 40 ml Heimish Artless Glow Base SPF50+ - 40 ml

    Heimish

    Heimish Artless Glow Base SPF50+ - 40 ml

    No reviews
    Vejledende pris 123,19 kr
    Enhedspris3.079,75 kr /l
    Se detaljer
  • VT Cosmetics Cica No-Sebum Mild Powder - 5 g VT Cosmetics Cica No-Sebum Mild Powder - 5 g
    Udsolgt

    VT Cosmetics

    VT Cosmetics Cica No-Sebum Mild pulver - 5 g

    No reviews
    Vejledende pris 46,19 kr
    Enhedspris9,24 kr /g
    Se detaljer
  • Enough Collagen Hydro Moisture Two Way Cake Powder + Refill - Shade 21
    Udsolgt

    Enough

    Enough Collagen Hydro Moisture Two Way Cake pulver + Refill - Nuance 21

    1 review
    Vejledende pris 98,59 kr
    Enhedspris3.791,92 kr /kg
    Se detaljer
  • SkinFood Salmon Darkcircle Creamy Concealer with Peptides - 10 g #00 Light SkinFood Salmon Darkcircle Creamy Concealer with Peptides - 10 g #01 Blooming SkinFood Salmon Darkcircle Creamy Concealer with Peptides - 10 g #02 Beige SkinFood Salmon Darkcircle Creamy Concealer with Peptides - 10 g SkinFood Salmon Darkcircle Creamy Concealer with Peptides - 10 g

    SkinFood

    SkinFood Salmon Darkcircle Creamy Concealer med peptider - 10 g

    No reviews
    Vejledende pris 138,69 kr
    Enhedspris1.386,90 kr /100g
    Se detaljer
  • Enough Collagen 3X Moisture Two Way Cake SPF28 PA++ - 21N Transparent Beige Enough Collagen 3X Moisture Two Way Cake SPF28 PA++ - 21N Transparent Beige Enough Collagen 3X Moisture Two Way Cake SPF28 PA++ - 21N Transparent Beige
    Udsolgt

    Enough

    Enough Collagen 3X Moisture Two Way Cake SPF28 PA++ - 21N Transparent Beige

    2 reviews
    Vejledende pris 107,79 kr
    Enhedspris414,58 kr /100g
    Se detaljer
  • Enough Collagen Hydro Moisture Two Way Cake Powder + Refill - Shade 23

    Enough

    Enough Collagen Hydro Moisture Two Way Cake pulver + Refill - Nuance 23

    No reviews
    Vejledende pris 102,39 kr
    Enhedspris3.938,08 kr /kg
    Se detaljer
  • TIRTIR Mask Fit Make Up Fixer - 80 ml TIRTIR Mask Fit Make Up Fixer - 80 ml TIRTIR Mask Fit Make Up Fixer - 80 ml

    TIRTIR

    TIRTIR Mask Fit Make Up Fixer - 80 ml

    No reviews
    Vejledende pris 92,39 kr
    Enhedspris115,49 kr /100ml
    Se detaljer
  • Enough Ultra X10 Two Way Cake Mattifying Powder with SPF50+ - Shade 21 Enough Ultra X10 Two Way Cake Mattifying Powder with SPF50+ - Shade 21 Enough Ultra X10 Two Way Cake Mattifying Powder with SPF50+ - Shade 21 Enough Ultra X10 Two Way Cake Mattifying Powder with SPF50+ - Shade 21

    Enough

    Enough Ultra X10 Two Way Cake Mattifying Powder med SPF50+ - Nuance 21

    No reviews
    Vejledende pris 115,59 kr
    Enhedspris1.050,82 kr /100g
    Se detaljer
  • Enough Collagen 3X Moisture Two Way Cake SPF28 PA++ - 13N Bright Beige Enough Collagen 3X Moisture Two Way Cake SPF28 PA++ - 13N Bright Beige Enough Collagen 3X Moisture Two Way Cake SPF28 PA++ - 13N Bright Beige

    Enough

    Enough Collagen 3X Moisture Two Way Cake SPF28 PA++ - 13N Bright Beige

    No reviews
    Vejledende pris 111,69 kr
    Enhedspris429,58 kr /100g
    Se detaljer
  • L'Oréal Paris True Match Moisturising Primer, N2 Vanilla - 30 ml L'Oréal Paris True Match Moisturising Primer, N2 Vanilla - 30 ml
    Udsolgt

    L'Oréal Paris

    L'Oréal Paris True Match Moisturising Primer, N2 Vanilla - 30 ml

    No reviews
    Vejledende pris 103,99 kr
    Enhedspris346,63 kr /100ml
    Se detaljer
  • Paese My Skin Icon Concealer, Shade 1.5 Light Beige - 6,5 ml Paese My Skin Icon Concealer, Shade 1.5 Light Beige - 6,5 ml Paese My Skin Icon Concealer, Shade 1.5 Light Beige - 6,5 ml Paese My Skin Icon Concealer, Shade 1.5 Light Beige - 6,5 ml
    Udsolgt
    Nyhed

    Paese

    Paese My Skin Icon Concealer, nuance 1.5 Light Beige – 6,5 ml

    No reviews
    Vejledende pris 66,99 kr
    Enhedspris10.306,15 kr /l
    Se detaljer
  • Paese Run For Cover Concealer, Shade 20 Ivory - 9 ml Paese Run For Cover Concealer, Shade 20 Ivory - 9 ml Paese Run For Cover Concealer, Shade 20 Ivory - 9 ml Paese Run For Cover Concealer, Shade 20 Ivory - 9 ml Paese Run For Cover Concealer, Shade 20 Ivory - 9 ml
    Nyhed

    Paese

    Paese Run For Cover Concealer, nuance 20 Ivory – 9 ml

    No reviews
    Vejledende pris 50,79 kr
    Enhedspris5.643,33 kr /l
    Se detaljer
  • Missha M BB Boomer Pearl Makeup Primer - 40 ml Missha M BB Boomer Pearl Makeup Primer - 40 ml
    Nyhed

    Missha

    Missha M BB Boomer Pearl Makeup Primer – 40 ml

    No reviews
    Vejledende pris 99,39 kr
    Enhedspris2.484,75 kr /l
    Se detaljer
  • Paese Puff Cloud Peptide Concealer, Shade 02N Nude - 7 ml Paese Puff Cloud Peptide Concealer, Shade 02N Nude - 7 ml Paese Puff Cloud Peptide Concealer, Shade 02N Nude - 7 ml Paese Puff Cloud Peptide Concealer, Shade 02N Nude - 7 ml Paese Puff Cloud Peptide Concealer, Shade 02N Nude - 7 ml
    Udsolgt
    Nyhed

    Paese

    Paese Puff Cloud Peptide Concealer, nuance 02N Nude – 7 ml

    No reviews
    Vejledende pris 72,39 kr
    Enhedspris10.341,43 kr /l
    Se detaljer

Essential Face Makeup for Professional Results

Fuldend din fejlfri teint med Medpaks kuraterede kollektion af essentials til ansigtsmakeup, med højtydende concealers, primers, og setting powders. Disse professionelle produkter danner grundlaget for ethvert poleret makeup-look, der arbejder sammen for at perfektionere, forberede, og sætte din hud til brug hele dagen. På baggrund af vores ti års erfaring med at betjene skønhedsentusiaster i hele Europa, har vi udvalgt hvert produkt for dets evne til at levere enestående resultater og samtidig bevare hudens sundhed.

Concealere til målrettet perfektion

Vores concealer-kollektion dækker ethvert behov for dækning, fra at lysne under øjnene til at camouflere pletter og rødme. Moderne concealere går ud over simpel dækning, og indeholder behandlingsingredienser som koffein til at reducere hævelser, C-vitamin til at lysne mørke rande, og salicylsyre til pletbehandling. Disse multitasking-formler arbejder på at forbedre hudproblemer, samtidig med at de giver øjeblikkelig dækning, hvilket gør dem til uvurderlige tilføjelser til din ansigtsmakeup-rutine.

Fås i forskellige formuleringer, herunder flydende, creme, og stick-formater, vores concealere tilbyder løsninger til enhver hudtype og bekymring. Fugtgivende formler med hyaluronsyre forhindrer foldning i sarte områder under øjnene, mens langtidsholdbare muligheder sikrer, at dækningen forbliver på plads i løbet af dine travleste dage. De forskellige nuancer i vores kollektion sikrer, at alle kan finde deres perfekte match til problemfri blanding.

Makeup-primere til varig skønhed

Forvandl din makeup-applikation og holdbarhed med vores udvalg af ansigtsmakeup-primere, der er designet til at skabe det ideelle lærred til fejlfri resultater. Disse vigtige forberedelsesprodukter udglatter hudens tekstur, minimerer porer, kontrollerer olie, og sikrer, at din makeup hæfter ordentligt til længere tids brug. Vores kollektion af primere omfatter silikonebaserede muligheder for at udfylde fine linjer, vandbaserede formler til følsom hud, og lysende primere, der skaber en subtil glød under din foundation.

Mange primere i vores sortiment fungerer også som hudplejebehandlinger, med ingredienser som niacinamid til lysning, grøn te til antioxidantbeskyttelse, og hyaluronsyre til hydrering. Denne dobbelte funktionalitet gør primere til en intelligent investering i både øjeblikkelig makeup og langsigtet hudforbedring.

Setting Powders for Flawless Finish

Fasthold dit perfekte ansigtsmakeup-look med vores omfattende udvalg af setting powders, fra gennemsigtige muligheder, der fungerer på alle hudtoner, til farvekorrigerende pudder, der adresserer specifikke bekymringer. Disse fintmalede formler sætter flydende og cremede produkter uden at tilføje vægt eller tekstur, og sikrer, at din omhyggeligt påførte makeup forbliver frisk og overførselsresistent hele dagen.

Vores kollektion af setting pudder indeholder muligheder for enhver finishpræference og hudtype. Matterende pudder med olieabsorberende teknologi holder glansen på afstand for kombineret og fedtet hud, mens lysende pudder giver en subtil udstråling til tør eller moden hud. Mange formler indeholder hudgavnlige ingredienser som bambusekstrakt til oliekontrol og silkeproteiner til en glat, raffineret finish.

Professionelle teknikker til påføring af ansigtsmakeup

For at opnå professionelle resultater med ansigtsmakeup er man afhængig af at forstå korrekte påføringsteknikker og produktlag. Start med en primer, der passer til din hudtype og dine problemer, og lad den sætte sig, før du lægger foundation. Brug concealere strategisk efter foundation for at undgå overpåføring, og afslut med en let pudring af setting powder med fokus på områder, der er tilbøjelige til at give folder eller oliegennembrud.

Nøglen til en naturligt udseende ansigtsmakeup ligger i at bruge de rigtige værktøjer og teknikker. Vores produkter fungerer smukt med forskellige påføringsmetoder, fra traditionelle børster og svampe til innovative silikoneapplikatorer, så du kan tilpasse din rutine for at opnå optimale resultater.

Opbygning af din komplette ansigtsmakeupkollektion

At skabe et omfattende ansigtsmakeupkit starter med at identificere dine specifikke behov og vælge produkter, der fungerer synergistisk. Vores kollektion gør det nemt at opbygge en skræddersyet rutine, der tager hånd om dine unikke problemer og samtidig forenkler din daglige påføringsproces. Kombiner disse essentielle produkter med produkter fra vores ansigtsrens serie for korrekt fjernelse af makeup, og udforsk vores behandlingsserum for at forbedre din huds tilstand under din makeup.

Hos Medpak, forstår vi, at essentielle produkter til ansigtsmakeup af høj kvalitet gør forskellen mellem en god og en fantastisk makeup påføring. Hvert produkt i vores kollektion gennemgår en omhyggelig evaluering for at sikre, at det opfylder vores standarder for ydeevne, ingredienskvalitet, og hudkompatibilitet TiB ilitet. Vi samarbejder med pålidelige leverandører for at give dig autentiske produkter fra mærker, der er anerkendt for deres innovation og engagement i sund skønhed.

Udforsk vores komplette sortiment af essentielle produkter til ansigtsmakeup Toda y og oplev, hvordan de rigtige produkter kan løfte hele din makeup-rutine. Uanset om du perfektionerer dit hverdagslook eller forbereder dig til særlige lejligheder, giver vores kollektion dig de værktøjer, du har brug for, for at opnå et konsekvent smukt resultat. Fuldend din skønhedsrutine med vores øjenplejetilskud for at understøtte sunde, klare øjne, der supplerer din fejlfri teint.

Medpak

Oplev Medpak – din pålidelige destination for premium sundheds- og wellnessprodukter siden 2014. Vi tilbyder nøje udvalgte kosttilskud, fitnesstilbehør og kosmetik fra Krakow, Polen til kunder i hele Europa.


  • Facebook
  • Instagram
  • Danmark (DKK kr.)

Information

  • Privatlivspolitik
  • Returpolitik
  • Servicevilkar
  • Fortrydelse
  • Foreslå et produkt

Kundeservice

  • Om os
  • Betalingsinfo
  • Forsendelsesinfo
  • Returneringer og ombytninger
  • Kolofon
  • Blog
  • Vores engrosside
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-Mail: info@medpak.shop

Man–fre: 08:00-16:00

Kontakt os nu

© 2026 Medpak.
Accepterede betalingsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Vælg varianter

Varen er lagt i din indkøbskurv.

Se indkøbskurv