Gå til indhold

Svært tilgængelige mærker i én butik

Mærker, der er svære at finde i dit land – samlet i én butik

Hjælp og kontakt
  • Danmark (DKK kr.)
Medpak
Konto Indkøbskurv
  • Vitaminer & Kosttilskud
    • Vitaminer & Kosttilskud
    • Aminosyrer
      • L-Arginin
      • L-Carnitin
      • L-Carnosin
      • L-Citrulin
      • L-Glutathion
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl Cystein (NAC)
    • Antioxidanter
      • Alfa-liponsyre
      • Astaxanthin
      • Coenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein og zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Urter
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Katteklo (Una de Gato)
      • Curcumin og gurkemeje
      • Malkebotterod
      • Djavleklo
      • Echinacea
      • Hvidlog
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Dvargpalme
      • Rodklover
      • Rhodiola
      • Tribulus
    • Mineraler
      • Krom
      • Calcium
      • Jod
      • Jern
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Silica
      • Zink
    • Vitaminer
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskeolie og omega-fedtsyrer (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Grønne fødevarer og superfoods
  • Sundhedsmål
    • Sundhedsmål
    • Hjerne og kognitiv funktion
    • Knogler, led og brusk
    • Hjerte og kredsløb
    • Detox og udrensning
    • Fordøjelsessystemet
    • Energi
    • Øjne og syn
    • Hår, hud og negle
    • Immunsystemet
    • Nyrer og urinveje
    • Luftveje
    • Søvn
    • Vægttab
    • Mænds sundhed
    • Kvinders sundhed
    Alle Sundhedsmål →
  • Sport
    • Sport
    • Kulhydrater

      Kulhydrater

      Alle Kulhydrater →
      • Carbo
      • Energigels
      • Isotoniske drikkevarer
    • Kreatin

      Kreatin

      Alle Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pra-workout

      Pra-workout

      Alle Pra-workout →
      • Pra-workout stimulanter
      • Pra-workout pump
      • Pra-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alle Proteinpulver →
      • Vegetabilsk protein
      • Valleproteinblandinger
      • Valleproteinkoncentrat (WPC)
      • Valleproteinisolat (WPI)
    • Vagtogning

      Vagtogning

      Alle Vagtogning →
      • Gainere
    • Fedtforbrandere
    • Restitution
    • Testosteronforstarkere
    Alle Sport →
  • Skønhed
    • Skønhed
    • Bad og bruser

      Bad og bruser

      Alle Bad og bruser →
      • Badetilbehor
      • Badebomber og salte
      • Kropsskrub
      • Brusegels
      • Saber
    • Kropskosmetik

      Kropskosmetik

      Alle Kropskosmetik →
      • Deodoranter og antiperspiranter
      • Bodylotion, smor, cremer og kropsolier
    • Ansigtskosmetik

      Ansigtskosmetik

      Alle Ansigtskosmetik →
      • Ojencremer
      • Ansigtscreme
      • Ansigtsyrer, olier og serums
      • Ansigtsrengoring
      • Hydrolater, tager og tonics
      • Masker og ler
    • Hander og fodder

      Hander og fodder

      Alle Hander og fodder →
      • Behandling af ligtorne, hard hud og halluks
      • Fodpleje
      • Handpleje
    • Harkosmetik

      Harkosmetik

      Alle Harkosmetik →
      • Balsam
      • Harfarvning
      • Harmasker
      • Harolier, serums og sprays
      • Shampoo
    • Intimhygiejne

      Intimhygiejne

      Alle Intimhygiejne →
      • Gels og saber
      • Bind, trusseindlag, tamponer
    • Mundpleje

      Mundpleje

      Alle Mundpleje →
      • Mundskyl
      • Tandbørster
      • Tandpasta
      • Erstatningsbørstehoveder
    • Solbeskyttelse

      Solbeskyttelse

      Alle Solbeskyttelse →
      • Solcremer, lotioner
    Alle Skønhed →
  • Makeup
    • Makeup
    • Ansigtsmakeup

      Ansigtsmakeup

      Alle Ansigtsmakeup →
      • BB- og CC-cremer
      • Foundations
      • Cushion foundations
      • Anden ansigtsmakeup
    • Læbemakeup

      Læbemakeup

      Alle Læbemakeup →
      • Læbestifter
      • Læbefarver og -gloss
      • Læbepleje
    • Øjenmakeup

      Øjenmakeup

      Alle Øjenmakeup →
      • Mascara
    • Makeupværktøjer og tilbehør
    Alle Makeup →
  • Mor og baby
    • Mor og baby
    • Graviditet og moderskab

      Graviditet og moderskab

      Alle Graviditet og moderskab →
      • Graviditetsplanlægning og tests
      • Pleje under graviditeten
      • Sundhed under graviditeten
      • Amning
      • Hud- og kropspleje
    • Madning af børn

      Madning af børn

      Alle Madning af børn →
      • Flaskesutter
      • Sutteflasker
      • Kopper
      • Tilbehør til madning
      • Opbevaring af mad
    • Børns sundhed
    • Børnehygiejne
    • Børneernæring
    • Sutter
    Alle Mor og baby →
  • Hjem
    • Hjem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alle Aromaterapi →
      • Diffusere og forstovere
      • Ateriske oliesat
      • Enkelte ateriske olier
      • Duftolie
      • Rogelsespinde
    • Horevarn

      Horevarn

      Alle Horevarn →
      • Orepropper mod stoj
      • Oreprop tilbehor
      • Orepropper
    • Hjemmeplejeog rengoring

      Hjemmeplejeog rengoring

      Alle Hjemmeplejeog rengoring →
      • Badevarelsesrengoringsmidler
      • Eco Zone 🍃
      • Kokkenrengoringsmidler
      • Vaskemidler
      • Universelle rengoringsmidler
      • Lugtfjernere
    • Insekt- og flatbeskyttelse

      Insekt- og flatbeskyttelse

      Alle Insekt- og flatbeskyttelse →
      • Elektroniske flatafskrakkere
      • Insektmidler
    • Kaledyr

      Kaledyr

      Alle Kaledyr →
      • Kaledyrstilbehor
      • Kaledyrsmad og godbidder
      • Kaledyrspleje og hygiejne
      • Kosttilskud til kaledyr
      • Flat- og loppebeskyttelse
    • Saunatilbehor

      Saunatilbehor

      Alle Saunatilbehor →
      • Sauna aterisk olie
      • Saunavarktoj og udstyr
    • Vandfiltrering og flasker

      Vandfiltrering og flasker

      Alle Vandfiltrering og flasker →
      • Vandflasker
      • Vandfiltre
    Alle Hjem →
  • Sundhed
    • Sundhed
    • Sund mad & ernæring

      Sund mad & ernæring

      Alle Sund mad & ernæring →
      • Drikkevarer & drikkemiks
      • Morgenmad & kornprodukter
      • Kaffe & te
      • Madolie & eddike
      • Sunde drikke & juice
      • Sunde snacks
      • Urter & krydderier
      • Marmelade, honning & søde pålegg
      • Nøddesmør
      • Pasta & nudler
      • Saucer & krydderier
      • Sportsernæring
      • Sukkererstatninger
      • Alle Sund mad & ernæring →
    • Intimsundhed

      Intimsundhed

      Alle Intimsundhed →
      • Kondomer
      • Glidecreme & intim pleje
      • Voksenprodukter
    • Medicinske forsyninger & tests
    Alle Sundhed →
  • Mærker
    • Mærker
    • Vores marker
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top marker
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nye marker
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alle Mærker →

    Mærker

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Udsalg
  • Immunsæsonen
  1. Forside
  2. Valleproteinkoncentrat (WPC)

Valleproteinkoncentrat (WPC)

(20 produkter)
  • Vegetabilsk protein
  • Valleproteinblandinger
  • Valleproteinkoncentrat (WPC)
  • Valleproteinisolat (WPI)
  • Mest relevante
  • Bestsellere
  • Alfabetisk, A-Å
  • Alfabetisk, Å-A
  • Pris, lav til høj
  • Pris, høj til lav
  • Dato, ældre til nyere
  • Dato, nyere til ældre
Vis som

  • vitaminer, mineraler, probiotika og hudpleje til efteråret



    Se nu
  • Activlab 100% Whey Protein Premium, Vanilla - 500 g

    Activlab

    Activlab 100% valleprotein Premium, Vanilje - 500 g

    2 reviews
    Vejledende pris 166,59 kr
    Enhedspris333,18 kr /kg
    Se detaljer
  • Activlab 100% Whey Protein Premium, Chocolate - 500 g

    Activlab

    Activlab 100% valleprotein Premium, Chokolade - 500 g

    2 reviews
    Vejledende pris 166,59 kr
    Enhedspris333,18 kr /kg
    Se detaljer
  • Activlab 100% Whey Protein Premium, Strawberry - 500 g

    Activlab

    Activlab 100% valleprotein Premium, St RAW berry - 500 g

    1 review
    Vejledende pris 167,59 kr
    Enhedspris335,18 kr /kg
    Se detaljer
  • Activlab 100% Whey Protein Premium, Caramel with Chocolate - 500 g

    Activlab

    Activlab 100% valleprotein Premium, Karamel med chokolade - 500 g

    4 reviews
    Vejledende pris 167,59 kr
    Enhedspris335,18 kr /kg
    Se detaljer
  • Activlab 100% Whey Protein Premium, Coconut with Chocolate - 500 g

    Activlab

    Activlab 100% Whey Protein Premium, Kokos s čokoládou - 500 g

    1 review
    Vejledende pris 168,39 kr
    Enhedspris336,78 kr /kg
    Se detaljer
  • Activlab 100% Whey Protein Premium, Milk Bar - 500 g

    Activlab

    Activlab 100% Whey Protein Premium, mléčná tyčinka - 500 g

    No reviews
    Vejledende pris 166,59 kr
    Enhedspris333,18 kr /kg
    Se detaljer
  • Activlab 100% Whey Protein Premium, Milk Chocolate Cookie - 500 g

    Activlab

    Activlab 100% Whey Protein Premium, Milk Chocolate Cookie - 500 g

    No reviews
    Vejledende pris 167,59 kr
    Enhedspris335,18 kr /kg
    Se detaljer
  • 6PAK 80 Whey Protein, Chocolate Flavour - 908 g
    Udsolgt

    6PAK

    6PAK 80 Valleprotein, Chokoladesmag - 908 g

    No reviews
    Vejledende pris 259,39 kr
    Enhedspris285,67 kr /kg
    Se detaljer
  • 6PAK 80 Whey Protein, Cookies Flavour - 908 g
    Udsolgt

    6PAK

    6PAK 80 valleprotein, med kagesmag - 908 g

    No reviews
    Vejledende pris 227,19 kr
    Enhedspris250,21 kr /kg
    Se detaljer
  • 6PAK Nutrition Milky Shake Whey, Cookies - 1800 g
    Udsolgt

    6PAK

    6PAK Nutrition Milky Shake Whey, Småkager - 1800 g

    No reviews
    Vejledende pris 427,39 kr
    Enhedspris237,44 kr /kg
    Se detaljer
  • Activlab 100% Whey Protein Premium, Chocolate Peanut Butter - 500 g

    Activlab

    Activlab 100% Whey Protein Premium, Čokoládové arašídové máslo - 500 g

    No reviews
    Vejledende pris 165,79 kr
    Enhedspris331,58 kr /kg
    Se detaljer
  • BeOrganic Whey Protein Concentrate WPC 80 Pure BIO - 345 g

    Aliness

    BeOrganic Valleproteinkoncentrat WPC 80 Pure BIO – 345 g

    No reviews
    Vejledende pris 166,59 kr
    Enhedspris482,87 kr /kg
    Se detaljer
  • Trec Whey 100 Protein Concentrate, Cookie - 900 g
    Udsolgt

    Trec Nutrition

    Trec Whey 100 Proteinkoncentrat, Småkage - 900 g

    No reviews
    Vejledende pris 228,09 kr
    Enhedspris253,43 kr /kg
    Se detaljer
  • Activlab WPC Standard Whey Protein Concentrate, Raspberry Mousse - 500 g

    Activlab

    Activlab WPC Standard valleproteinkoncentrat, Raspberry Mousse - 500 g

    No reviews
    Vejledende pris 164,89 kr
    Enhedspris329,78 kr /kg
    Se detaljer
  • Activlab WPC Standard Whey Protein Concentrate, Vanilla Ice Cream - 500 g

    Activlab

    Activlab WPC Standard valleproteinkoncentrat, Vanilla Ice Cream - 500 g

    No reviews
    Vejledende pris 165,79 kr
    Enhedspris331,58 kr /kg
    Se detaljer
  • Activlab WPC Standard Whey Protein Concentrate, Dubai Chocolate - 500 g

    Activlab

    Activlab WPC Standard valleproteinkoncentrat, Dubai Chokolade - 500 g

    No reviews
    Vejledende pris 164,89 kr
    Enhedspris329,78 kr /kg
    Se detaljer
  • BioTech USA 100% Pure Whey Protein Powder, Natural - 400 g

    BioTech USA

    BioTech USA 100 % rent valleproteinpulver, Natural – 400 g

    1 review
    Vejledende pris 174,59 kr
    Enhedspris436,48 kr /kg
    Se detaljer
  • MusleTech Nitro Tech Whey Protein, Cream Cookies - 1810 g MusleTech Nitro Tech Whey Protein, Cream Cookies - 1810 g MusleTech Nitro Tech Whey Protein, Cream Cookies - 1810 g MusleTech Nitro Tech Whey Protein, Cream Cookies - 1810 g
    Udsolgt

    MuscleTech

    MusleTech Nitro Tech valleprotein, flødekager - 1810 g

    No reviews
    Vejledende pris 557,99 kr
    Enhedspris308,28 kr /kg
    Se detaljer
  • Trec Whey 100 Protein Concentrate, Chocolate - 700 g
    Udsolgt

    Trec Nutrition

    Trec Whey 100 Proteinkoncentrat, Chokolade - 700 g

    No reviews
    Vejledende pris 198,79 kr
    Enhedspris283,99 kr /kg
    Se detaljer
  • Activlab WPC Standard Whey Protein Concentrate, Caramel&Nut - 500 g
    Udsolgt

    Activlab

    Activlab WPC Standard valleproteinkoncentrat, Karamel&Nød - 500 g

    No reviews
    Vejledende pris 131,59 kr
    Enhedspris263,18 kr /kg
    Se detaljer

Valleproteinkoncentrat (WPC) : Brændstof til din muskelvækst

Oplev kraften i valleproteinkoncentrat (WPC) hos Medpak - din foretrukne kilde til førsteklasses muskelopbyggende ernæring. Vores højkvalitets WPC-produkter er designet til at understøtte dine fitnessmål, uanset om du er en erfaren atlet eller lige er begyndt på din fitnessrejse.

Hvad er valleproteinkoncentrat?

Valleproteinkoncentrat (WPC) er den mest udbredte form for valleprotein, der indeholder 35-80% proteinindhold. Det er et kraftværk af ernæring, der ikke kun indeholder protein, men også vigtige næringsstoffer, der understøtter den generelle sundhed og muskeludvikling:

  • B-vitaminer til energimetabolisme
  • Kalium og fosfor til korrekt cellefunktion
  • Calcium til stærke knogler og muskelsammentrækning
  • En komplet profil af aminosyrer, inklusive BCAA'er

WPC-fordelen

Hvorfor vælge valleproteinkoncentrat? WPC tilbyder en række fordele, der gør det til en favorit blandt fitnessentusiaster:

  • Hurtig optagelse: Hurtig levering af aminosyrer til dine muskler
  • Muskelvækst: Understøtter anabolske processer under træning
  • Fedttab: Hjælper med at stimulere stofskiftet og fedtforbrændingen
  • R Ecover y: Hjælper med at hæmme muskelnedbrydning efter træning
  • Immunstøtte: Forbedrer kroppens naturlige forsvarsmekanismer

Optimal brug af valleproteinkoncentrat

For at maksimere fordelene ved WPC, skal du overveje disse tips til brug:

  • Før træning: Giv dine muskler brændstof til intense træningssessioner
  • Efter træning: Understøt hurtig r Ecover y og muskelproteinsyntese
  • I løbet af dagen: Oprethold en stabil forsyning af aminosyrer
  • Før sengetid: Bekæmp muskelnedbrydning natten over

Vores WPC kan nemt blandes i shakes, smoothies, eller indarbejdes i dine yndlingsopskrifter for at få et proteinboost.

WPC vs. Andre proteintyper

Mens vi tilbyder forskellige proteinmuligheder som valleproteinisolat (WPI) og kasein , skiller WPC sig ud med sin:

  • afbalancerede ernæringsprofil: Indeholder gavnlige fedtstoffer og kulhydrater
  • Omkostningseffektivitet: Protein af høj kvalitet til en overkommelig pris
  • Alsidighed: Velegnet til forskellige fitnessmål og kostbehov

Valg af dit ideelle WPC

Valg af det rigtige valleproteinkoncentrat afhænger af dine specifikke mål:

  • Muskelopbygning: Vælg et højere proteinindhold (70-80%)
  • Vægtkontrol: Vælg lavere kulhydratindhold
  • Overordnet sundhed: Ethvert WPC af høj kvalitet understøtter det generelle velvære

Vores udvalg af WPC-produkter imødekommer forskellige præferencer og kostbehov, og sikrer, at du finder det perfekte match til din fitnessrejse.

Kvalitetssikring

Hos Medpak, prioriterer vi kvaliteten og renheden af vores valleproteinkoncentrat. Vores produkter gennemgår strenge tests for at sikre, at de lever op til de højeste standarder for effektivitet og sikkerhed. Når du vælger vores WPC, investerer du i et førsteklasses produkt, der er designet til at understøtte dine sundheds- og fitnessmål.

Løft din fitness med WPC

Oplev den transformerende kraft i valleproteinkoncentrat. Uanset om du ønsker at opbygge magre muskler, støtte r Ecover y, eller forbedre det generelle helbred, er vores WPC-produkter her for at give næring til dine ambitioner.

Udforsk vores udvalg af valleproteinkoncentratmuligheder Toda y og tag det første skridt mod en stærkere, sundere dig. Med Medpaks WPC, supplerer du ikke bare din kost - du investerer i din krops potentiale.

Medpak

Oplev Medpak – din pålidelige destination for premium sundheds- og wellnessprodukter siden 2014. Vi tilbyder nøje udvalgte kosttilskud, fitnesstilbehør og kosmetik fra Krakow, Polen til kunder i hele Europa.


  • Facebook
  • Instagram
  • Danmark (DKK kr.)

Information

  • Privatlivspolitik
  • Returpolitik
  • Servicevilkar
  • Fortrydelse
  • Foreslå et produkt

Kundeservice

  • Om os
  • Betalingsinfo
  • Forsendelsesinfo
  • Returneringer og ombytninger
  • Kolofon
  • Blog
  • Vores engrosside
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-Mail: info@medpak.shop

Man–fre: 08:00-16:00

Kontakt os nu

© 2026 Medpak.
Accepterede betalingsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Vælg varianter

Varen er lagt i din indkøbskurv.

Se indkøbskurv