Gå til indhold

Svært tilgængelige mærker i én butik

Mærker, der er svære at finde i dit land – samlet i én butik

Hjælp og kontakt
  • Danmark (DKK kr.)
Medpak
Konto Indkøbskurv
  • Vitaminer & Kosttilskud
    • Vitaminer & Kosttilskud
    • Aminosyrer
      • L-Arginin
      • L-Carnitin
      • L-Carnosin
      • L-Citrulin
      • L-Glutathion
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl Cystein (NAC)
    • Antioxidanter
      • Alfa-liponsyre
      • Astaxanthin
      • Coenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein og zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Urter
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Katteklo (Una de Gato)
      • Curcumin og gurkemeje
      • Malkebotterod
      • Djavleklo
      • Echinacea
      • Hvidlog
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Dvargpalme
      • Rodklover
      • Rhodiola
      • Tribulus
    • Mineraler
      • Krom
      • Calcium
      • Jod
      • Jern
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Silica
      • Zink
    • Vitaminer
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskeolie og omega-fedtsyrer (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Grønne fødevarer og superfoods
  • Sundhedsmål
    • Sundhedsmål
    • Hjerne og kognitiv funktion
    • Knogler, led og brusk
    • Hjerte og kredsløb
    • Detox og udrensning
    • Fordøjelsessystemet
    • Energi
    • Øjne og syn
    • Hår, hud og negle
    • Immunsystemet
    • Nyrer og urinveje
    • Luftveje
    • Søvn
    • Vægttab
    • Mænds sundhed
    • Kvinders sundhed
    Alle Sundhedsmål →
  • Sport
    • Sport
    • Kulhydrater

      Kulhydrater

      Alle Kulhydrater →
      • Carbo
      • Energigels
      • Isotoniske drikkevarer
    • Kreatin

      Kreatin

      Alle Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pra-workout

      Pra-workout

      Alle Pra-workout →
      • Pra-workout stimulanter
      • Pra-workout pump
      • Pra-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alle Proteinpulver →
      • Vegetabilsk protein
      • Valleproteinblandinger
      • Valleproteinkoncentrat (WPC)
      • Valleproteinisolat (WPI)
    • Vagtogning

      Vagtogning

      Alle Vagtogning →
      • Gainere
    • Fedtforbrandere
    • Restitution
    • Testosteronforstarkere
    Alle Sport →
  • Skønhed
    • Skønhed
    • Bad og bruser

      Bad og bruser

      Alle Bad og bruser →
      • Badetilbehor
      • Badebomber og salte
      • Kropsskrub
      • Brusegels
      • Saber
    • Kropskosmetik

      Kropskosmetik

      Alle Kropskosmetik →
      • Deodoranter og antiperspiranter
      • Bodylotion, smor, cremer og kropsolier
    • Ansigtskosmetik

      Ansigtskosmetik

      Alle Ansigtskosmetik →
      • Ojencremer
      • Ansigtscreme
      • Ansigtsyrer, olier og serums
      • Ansigtsrengoring
      • Hydrolater, tager og tonics
      • Masker og ler
    • Hander og fodder

      Hander og fodder

      Alle Hander og fodder →
      • Behandling af ligtorne, hard hud og halluks
      • Fodpleje
      • Handpleje
    • Harkosmetik

      Harkosmetik

      Alle Harkosmetik →
      • Balsam
      • Harfarvning
      • Harmasker
      • Harolier, serums og sprays
      • Shampoo
    • Intimhygiejne

      Intimhygiejne

      Alle Intimhygiejne →
      • Gels og saber
      • Bind, trusseindlag, tamponer
    • Mundpleje

      Mundpleje

      Alle Mundpleje →
      • Mundskyl
      • Tandbørster
      • Tandpasta
      • Erstatningsbørstehoveder
    • Solbeskyttelse

      Solbeskyttelse

      Alle Solbeskyttelse →
      • Solcremer, lotioner
    Alle Skønhed →
  • Makeup
    • Makeup
    • Ansigtsmakeup

      Ansigtsmakeup

      Alle Ansigtsmakeup →
      • BB- og CC-cremer
      • Foundations
      • Cushion foundations
      • Anden ansigtsmakeup
    • Læbemakeup

      Læbemakeup

      Alle Læbemakeup →
      • Læbestifter
      • Læbefarver og -gloss
      • Læbepleje
    • Øjenmakeup

      Øjenmakeup

      Alle Øjenmakeup →
      • Mascara
    • Makeupværktøjer og tilbehør
    Alle Makeup →
  • Mor og baby
    • Mor og baby
    • Graviditet og moderskab

      Graviditet og moderskab

      Alle Graviditet og moderskab →
      • Graviditetsplanlægning og tests
      • Pleje under graviditeten
      • Sundhed under graviditeten
      • Amning
      • Hud- og kropspleje
    • Madning af børn

      Madning af børn

      Alle Madning af børn →
      • Flaskesutter
      • Sutteflasker
      • Kopper
      • Tilbehør til madning
      • Opbevaring af mad
    • Børns sundhed
    • Børnehygiejne
    • Børneernæring
    • Sutter
    Alle Mor og baby →
  • Hjem
    • Hjem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alle Aromaterapi →
      • Diffusere og forstovere
      • Ateriske oliesat
      • Enkelte ateriske olier
      • Duftolie
      • Rogelsespinde
    • Horevarn

      Horevarn

      Alle Horevarn →
      • Orepropper mod stoj
      • Oreprop tilbehor
      • Orepropper
    • Hjemmeplejeog rengoring

      Hjemmeplejeog rengoring

      Alle Hjemmeplejeog rengoring →
      • Badevarelsesrengoringsmidler
      • Eco Zone 🍃
      • Kokkenrengoringsmidler
      • Vaskemidler
      • Universelle rengoringsmidler
      • Lugtfjernere
    • Insekt- og flatbeskyttelse

      Insekt- og flatbeskyttelse

      Alle Insekt- og flatbeskyttelse →
      • Elektroniske flatafskrakkere
      • Insektmidler
    • Kaledyr

      Kaledyr

      Alle Kaledyr →
      • Kaledyrstilbehor
      • Kaledyrsmad og godbidder
      • Kaledyrspleje og hygiejne
      • Kosttilskud til kaledyr
      • Flat- og loppebeskyttelse
    • Saunatilbehor

      Saunatilbehor

      Alle Saunatilbehor →
      • Sauna aterisk olie
      • Saunavarktoj og udstyr
    • Vandfiltrering og flasker

      Vandfiltrering og flasker

      Alle Vandfiltrering og flasker →
      • Vandflasker
      • Vandfiltre
    Alle Hjem →
  • Sundhed
    • Sundhed
    • Sund mad & ernæring

      Sund mad & ernæring

      Alle Sund mad & ernæring →
      • Drikkevarer & drikkemiks
      • Morgenmad & kornprodukter
      • Kaffe & te
      • Madolie & eddike
      • Sunde drikke & juice
      • Sunde snacks
      • Urter & krydderier
      • Marmelade, honning & søde pålegg
      • Nøddesmør
      • Pasta & nudler
      • Saucer & krydderier
      • Sportsernæring
      • Sukkererstatninger
      • Alle Sund mad & ernæring →
    • Intimsundhed

      Intimsundhed

      Alle Intimsundhed →
      • Kondomer
      • Glidecreme & intim pleje
      • Voksenprodukter
    • Medicinske forsyninger & tests
    Alle Sundhed →
  • Mærker
    • Mærker
    • Vores marker
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top marker
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nye marker
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alle Mærker →

    Mærker

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Udsalg
  • Immunsæsonen
  1. Forside
  2. The Face Shop

The Face Shop

(26 produkter)
  • Helpa
  • IODICA WORLD
  • L'Oréal Paris
  • ROM&ND
  • The Face Shop
  • Mest relevante
  • Bestsellere
  • Alfabetisk, A-Å
  • Alfabetisk, Å-A
  • Pris, lav til høj
  • Pris, høj til lav
  • Dato, ældre til nyere
  • Dato, nyere til ældre
Vis som

  • vitaminer, mineraler, probiotika og hudpleje til efteråret



    Se nu
  • The Face Shop 95% Jeju Aloe Fresh Soothing Gel - 300 ml

    The Face Shop

    The Face Shop 95% Jeju Aloe Fresh Soothing Gel - 300 ml

    4 reviews
    Vejledende pris 30,79 kr
    Enhedspris102,63 kr /l
    Se detaljer
  • The Face Shop Rice & Ceramide Moisturizing Cream - 50 ml

    The Face Shop

    The Face Shop Rice & Ceramide Moisturizing Cream - 50 ml

    3 reviews
    Vejledende pris 61,69 kr
    Enhedspris123,38 kr /100ml
    Se detaljer
  • The Face Shop 95% Jeju Aloe Fresh Soothing Gel - 300 ml
    Udsolgt

    The Face Shop

    The Face Shop 95% Jeju Aloe Fresh Soothing Gel - 300 ml

    No reviews
    Vejledende pris 41,59 kr
    Enhedspris138,63 kr /l
    Se detaljer
  • The Face Shop Rice Water Bright Rich Facial Cleansing Oil - 150 ml

    The Face Shop

    The Face Shop Rice Water Bright Rich Facial Cleansing Oil - 150 ml

    1 review
    Vejledende pris 84,79 kr
    Enhedspris565,27 kr /l
    Se detaljer
  • The Face Shop Rice Ceramide Moisturizing Emulsion - 150 ml
    Udsolgt

    The Face Shop

    The Face Shop Rice Ceramide fugtgivende emulsion - 150 ml

    1 review
    Vejledende pris 69,39 kr
    Enhedspris462,60 kr /l
    Se detaljer
  • The Face Shop Real Nature, Sheet Mask with Aloe Vera - 20 g

    The Face Shop

    The Face Shop Real Nature, Sheet Mask med Aloe Vera - 20 g

    No reviews
    Vejledende pris 15,39 kr
    Enhedspris
    Se detaljer
  • The Face Shop Real Nature Sheet Mask with Tea Tree Extract - 20 g

    The Face Shop

    The Face Shop Real Nature Sheet Mask med tea tree-ekstrakt - 20 g

    No reviews
    Vejledende pris 7,59 kr
    Enhedspris37,95 kr /100g
    Se detaljer
  • The Face Shop Rice Water Bright Light Cleansing Oil - 150 ml

    The Face Shop

    The Face Shop Rice Water Bright Light Cleansing Oil - 150 ml

    1 review
    Vejledende pris 92,49 kr
    Enhedspris616,60 kr /l
    Se detaljer
  • The Face Shop Real Nature, Sheet Mask with Shea Butter - 20 g

    The Face Shop

    The Face Shop Real Nature, Sheet Mask med sheasmør - 20 g

    No reviews
    Vejledende pris 15,39 kr
    Enhedspris
    Se detaljer
  • The Face Shop Real Nature, Sheet Mask with Cucumber - 20 g

    The Face Shop

    The Face Shop Real Nature, Sheet Mask med agurk - 20 g

    No reviews
    Vejledende pris 15,39 kr
    Enhedspris
    Se detaljer
  • The Face Shop Real Nature, Sheet Mask with Green Tea - 20 g

    The Face Shop

    The Face Shop Real Nature, Sheet Mask med grøn te - 20 g

    1 review
    Vejledende pris 9,99 kr
    Enhedspris
    Se detaljer
  • The Face Shop Real Nature, Sheet Mask with Avocado - 20 g

    The Face Shop

    The Face Shop Real Nature, Sheet Mask med avocado - 20 g

    No reviews
    Vejledende pris 15,39 kr
    Enhedspris
    Se detaljer
  • The Face Shop Rice Ceramide Moisturizing Toner - 150 ml The Face Shop Rice Ceramide Moisturizing Toner - 150 ml The Face Shop Rice Ceramide Moisturizing Toner - 150 ml The Face Shop Rice Ceramide Moisturizing Toner - 150 ml

    The Face Shop

    The Face Shop Rice Ceramide fugtgivende toner - 150 ml

    2 reviews
    Vejledende pris 104,09 kr
    Enhedspris693,93 kr /l
    Se detaljer
  • The Face Shop Rice Water Bright Foaming Cleanser - 150 ml

    The Face Shop

    The Face Shop Rice Water Bright Foaming Cleanser - 150 ml

    No reviews
    Vejledende pris 70,89 kr
    Enhedspris472,60 kr /l
    Se detaljer
  • The Face Shop Real Nature, Sheet Mask with Olive Extract - 20 g

    The Face Shop

    The Face Shop Real Nature, Sheet Mask med olivenekstrakt - 20 g

    No reviews
    Vejledende pris 9,99 kr
    Enhedspris
    Se detaljer
  • The Face Shop Real Nature, Sheet Mask with Blueberries - 20 g

    The Face Shop

    The Face Shop Real Nature, Sheet Mask med blåbær - 20 g

    No reviews
    Vejledende pris 15,39 kr
    Enhedspris
    Se detaljer
  • The Face Shop Smile Foot Peeling Jelly Mask - 40 ml
    Udsolgt

    The Face Shop

    The Face Shop Smile Foot Peeling Jelly Mask - 40 ml

    No reviews
    Vejledende pris 49,39 kr
    Enhedspris123,48 kr /100ml
    Se detaljer
  • The Face Shop Real Nature, Sheet Mask with Honey - 20 g

    The Face Shop

    The Face Shop Real Nature, Sheet Mask med honning - 20 g

    No reviews
    Vejledende pris 15,39 kr
    Enhedspris
    Se detaljer
  • The Face Shop Real Nature Illuminating Mask with Rice Essence - 20 g

    The Face Shop

    The Face Shop Real Nature Illuminating Mask med risessens - 20 g

    No reviews
    Vejledende pris 14,69 kr
    Enhedspris73,45 kr /100g
    Se detaljer
  • The Face Shop Exfoliating Foot Spray - 240 ml The Face Shop Exfoliating Foot Spray - 240 ml
    Udsolgt

    The Face Shop

    The Face Shop eksfolierende fodspray - 240 ml

    No reviews
    Vejledende pris 73,29 kr
    Enhedspris305,38 kr /l
    Se detaljer
  • The Face Shop Real Nature, Sheet Mask with Bamboo - 20 g

    The Face Shop

    The Face Shop Real Nature, Sheet Mask med bambus - 20 g

    No reviews
    Vejledende pris 15,39 kr
    Enhedspris
    Se detaljer
  • The Face Shop Real Nature, Sheet Mask with Red Ginseng - 20 g

    The Face Shop

    The Face Shop Real Nature, Sheet Mask med rød ginseng - 20 g

    No reviews
    Vejledende pris 15,39 kr
    Enhedspris
    Se detaljer
  • The Face Shop Real Nature, Sheet Mask with Mung Bean - 20 g

    The Face Shop

    The Face Shop Real Nature, Sheet Mask med mungbønner - 20 g

    No reviews
    Vejledende pris 15,39 kr
    Enhedspris
    Se detaljer
  • Forrige
  • Side 1 / 2
  • 1
  • 2
  • Næste

The Face Shop er et koreansk skønhedsbrand, der udnytter naturlige ingredienser fra Jeju Island og traditionelle asiatiske planteekstrakter. Med elskede serier som Rice Water Bright, Jeju Volcanic Lava, og et omfattende udvalg af Real Nature-sheetmasker, leverer The Face Shop tilgængelig K-Beauty baseret på naturinspirerede formler.

Naturbaseret K-Beauty

The Face Shop henter inspiration fra Koreas uberørte Jeju-ø og ærværdige asiatiske skønhedsritualer. Risvand – et århundredgammelt koreansk skønhedshemmelighed – danner grundlaget for deres bedst sælgende renseserie, mens vulkansk aske fra Jeju giver naturlig rensende kraft. Denne forbindelse til naturlige ingredienser har gjort The Face Shop til et indgangsmærke for mange, der opdager K-Beauty.

The Face Shop-produkter hos Medpak

Hos Medpak, tilbyder vi The Face Shops populære serier. https://medpak.shop/collections/facial-cosmetics Rice Water Bright-rensemidlerne omfatter lette og rige renseolier, skummende rensemidler og renselotion til mild, daglig rensning, der giver en lysere hud. Rice & Ceramide-serien omfatter toner, emulsion, og fugtighedscreme til hydrering og barrierebeskyttelse. Jeju Volcanic Lava-produkterne omfatter porerensende skum og næsestrimler til dyb rensning. Real Nature-sheetmasker findes i mange varianter – aloe, grøn te, honning, ris, tea tree, og mere – til målrettet behandling. Jeju Aloe beroligende gel tilbyder multifunktionel fugtighed. Fodpleje omfatter peelingmasker og eksfolierende spray.

Hvorfor vælge The Face Shop

The Face Shop leverer tilgængelig K-Beauty med naturinspirerede formler til venlige priser. Mærkets Rice Water Bright-rensemidler har fået loyale fans over hele verden. For dem, der søger tilgængelig koreansk hudpleje baseret på naturlige ingredienser, er The Face Shop den perfekte introduktion til K-Beauty.

Medpak

Oplev Medpak – din pålidelige destination for premium sundheds- og wellnessprodukter siden 2014. Vi tilbyder nøje udvalgte kosttilskud, fitnesstilbehør og kosmetik fra Krakow, Polen til kunder i hele Europa.


  • Facebook
  • Instagram
  • Danmark (DKK kr.)

Information

  • Privatlivspolitik
  • Returpolitik
  • Servicevilkar
  • Fortrydelse
  • Foreslå et produkt

Kundeservice

  • Om os
  • Betalingsinfo
  • Forsendelsesinfo
  • Returneringer og ombytninger
  • Kolofon
  • Blog
  • Vores engrosside
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-Mail: info@medpak.shop

Man–fre: 08:00-16:00

Kontakt os nu

© 2026 Medpak.
Accepterede betalingsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Vælg varianter

Varen er lagt i din indkøbskurv.

Se indkøbskurv