Gå til indhold

Svært tilgængelige mærker i én butik

Mærker, der er svære at finde i dit land – samlet i én butik

Hjælp og kontakt
  • Danmark (DKK kr.)
Medpak
Konto Indkøbskurv
  • Vitaminer & Kosttilskud
    • Vitaminer & Kosttilskud
    • Aminosyrer
      • L-Arginin
      • L-Carnitin
      • L-Carnosin
      • L-Citrulin
      • L-Glutathion
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl Cystein (NAC)
    • Antioxidanter
      • Alfa-liponsyre
      • Astaxanthin
      • Coenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein og zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Urter
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Katteklo (Una de Gato)
      • Curcumin og gurkemeje
      • Malkebotterod
      • Djavleklo
      • Echinacea
      • Hvidlog
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Dvargpalme
      • Rodklover
      • Rhodiola
      • Tribulus
    • Mineraler
      • Krom
      • Calcium
      • Jod
      • Jern
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Silica
      • Zink
    • Vitaminer
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskeolie og omega-fedtsyrer (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Grønne fødevarer og superfoods
  • Sundhedsmål
    • Sundhedsmål
    • Hjerne og kognitiv funktion
    • Knogler, led og brusk
    • Hjerte og kredsløb
    • Detox og udrensning
    • Fordøjelsessystemet
    • Energi
    • Øjne og syn
    • Hår, hud og negle
    • Immunsystemet
    • Nyrer og urinveje
    • Luftveje
    • Søvn
    • Vægttab
    • Mænds sundhed
    • Kvinders sundhed
    Alle Sundhedsmål →
  • Sport
    • Sport
    • Kulhydrater

      Kulhydrater

      Alle Kulhydrater →
      • Carbo
      • Energigels
      • Isotoniske drikkevarer
    • Kreatin

      Kreatin

      Alle Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pra-workout

      Pra-workout

      Alle Pra-workout →
      • Pra-workout stimulanter
      • Pra-workout pump
      • Pra-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alle Proteinpulver →
      • Vegetabilsk protein
      • Valleproteinblandinger
      • Valleproteinkoncentrat (WPC)
      • Valleproteinisolat (WPI)
    • Vagtogning

      Vagtogning

      Alle Vagtogning →
      • Gainere
    • Fedtforbrandere
    • Restitution
    • Testosteronforstarkere
    Alle Sport →
  • Skønhed
    • Skønhed
    • Bad og bruser

      Bad og bruser

      Alle Bad og bruser →
      • Badetilbehor
      • Badebomber og salte
      • Kropsskrub
      • Brusegels
      • Saber
    • Kropskosmetik

      Kropskosmetik

      Alle Kropskosmetik →
      • Deodoranter og antiperspiranter
      • Bodylotion, smor, cremer og kropsolier
    • Ansigtskosmetik

      Ansigtskosmetik

      Alle Ansigtskosmetik →
      • Ojencremer
      • Ansigtscreme
      • Ansigtsyrer, olier og serums
      • Ansigtsrengoring
      • Hydrolater, tager og tonics
      • Masker og ler
    • Hander og fodder

      Hander og fodder

      Alle Hander og fodder →
      • Behandling af ligtorne, hard hud og halluks
      • Fodpleje
      • Handpleje
    • Harkosmetik

      Harkosmetik

      Alle Harkosmetik →
      • Balsam
      • Harfarvning
      • Harmasker
      • Harolier, serums og sprays
      • Shampoo
    • Intimhygiejne

      Intimhygiejne

      Alle Intimhygiejne →
      • Gels og saber
      • Bind, trusseindlag, tamponer
    • Mundpleje

      Mundpleje

      Alle Mundpleje →
      • Mundskyl
      • Tandbørster
      • Tandpasta
      • Erstatningsbørstehoveder
    • Solbeskyttelse

      Solbeskyttelse

      Alle Solbeskyttelse →
      • Solcremer, lotioner
    Alle Skønhed →
  • Makeup
    • Makeup
    • Ansigtsmakeup

      Ansigtsmakeup

      Alle Ansigtsmakeup →
      • BB- og CC-cremer
      • Foundations
      • Cushion foundations
      • Anden ansigtsmakeup
    • Læbemakeup

      Læbemakeup

      Alle Læbemakeup →
      • Læbestifter
      • Læbefarver og -gloss
      • Læbepleje
    • Øjenmakeup

      Øjenmakeup

      Alle Øjenmakeup →
      • Mascara
    • Makeupværktøjer og tilbehør
    Alle Makeup →
  • Mor og baby
    • Mor og baby
    • Graviditet og moderskab

      Graviditet og moderskab

      Alle Graviditet og moderskab →
      • Graviditetsplanlægning og tests
      • Pleje under graviditeten
      • Sundhed under graviditeten
      • Amning
      • Hud- og kropspleje
    • Madning af børn

      Madning af børn

      Alle Madning af børn →
      • Flaskesutter
      • Sutteflasker
      • Kopper
      • Tilbehør til madning
      • Opbevaring af mad
    • Børns sundhed
    • Børnehygiejne
    • Børneernæring
    • Sutter
    Alle Mor og baby →
  • Hjem
    • Hjem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alle Aromaterapi →
      • Diffusere og forstovere
      • Ateriske oliesat
      • Enkelte ateriske olier
      • Duftolie
      • Rogelsespinde
    • Horevarn

      Horevarn

      Alle Horevarn →
      • Orepropper mod stoj
      • Oreprop tilbehor
      • Orepropper
    • Hjemmeplejeog rengoring

      Hjemmeplejeog rengoring

      Alle Hjemmeplejeog rengoring →
      • Badevarelsesrengoringsmidler
      • Eco Zone 🍃
      • Kokkenrengoringsmidler
      • Vaskemidler
      • Universelle rengoringsmidler
      • Lugtfjernere
    • Insekt- og flatbeskyttelse

      Insekt- og flatbeskyttelse

      Alle Insekt- og flatbeskyttelse →
      • Elektroniske flatafskrakkere
      • Insektmidler
    • Kaledyr

      Kaledyr

      Alle Kaledyr →
      • Kaledyrstilbehor
      • Kaledyrsmad og godbidder
      • Kaledyrspleje og hygiejne
      • Kosttilskud til kaledyr
      • Flat- og loppebeskyttelse
    • Saunatilbehor

      Saunatilbehor

      Alle Saunatilbehor →
      • Sauna aterisk olie
      • Saunavarktoj og udstyr
    • Vandfiltrering og flasker

      Vandfiltrering og flasker

      Alle Vandfiltrering og flasker →
      • Vandflasker
      • Vandfiltre
    Alle Hjem →
  • Sundhed
    • Sundhed
    • Sund mad & ernæring

      Sund mad & ernæring

      Alle Sund mad & ernæring →
      • Drikkevarer & drikkemiks
      • Morgenmad & kornprodukter
      • Kaffe & te
      • Madolie & eddike
      • Sunde drikke & juice
      • Sunde snacks
      • Urter & krydderier
      • Marmelade, honning & søde pålegg
      • Nøddesmør
      • Pasta & nudler
      • Saucer & krydderier
      • Sportsernæring
      • Sukkererstatninger
      • Alle Sund mad & ernæring →
    • Intimsundhed

      Intimsundhed

      Alle Intimsundhed →
      • Kondomer
      • Glidecreme & intim pleje
      • Voksenprodukter
    • Medicinske forsyninger & tests
    Alle Sundhed →
  • Mærker
    • Mærker
    • Vores marker
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top marker
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nye marker
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alle Mærker →

    Mærker

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Udsalg
  • Immunsæsonen
  1. Forside
  2. Vitaminer og kosttilskud
  3. Urter
  4. Pau D'Arco

Pau D'Arco

(8 produkter)
  • Ashwagandha
  • Bacopa
  • Berberin
  • Cascara Sagrada
  • Katteklo (Una de Gato)
  • Curcumin og gurkemeje
  • Malkebotterod
  • Djavleklo
  • Echinacea
  • Hvidlog
  • Ginkgo Biloba
  • Gotu Kola
  • Oregano
  • Maca
  • Pau D'Arco
  • Dvargpalme
  • Rodklover
  • Rhodiola
  • Tribulus
  • Mest relevante
  • Bestsellere
  • Alfabetisk, A-Å
  • Alfabetisk, Å-A
  • Pris, lav til høj
  • Pris, høj til lav
  • Dato, ældre til nyere
  • Dato, nyere til ældre
Vis som

  • vitaminer, mineraler, probiotika og hudpleje til efteråret



    Se nu
  • Now Foods Pau D'Arco 500 mg - 100 Veg Capsules Now Foods Pau D'Arco 500 mg - 100 Veg Capsules Now Foods Pau D'Arco 500 mg - 100 Veg Capsules

    Now Foods

    Now Foods Pau D'Arco 500 mg - 100 vegetabilske kapsler

    5 reviews
    Vejledende pris 70,99 kr
    Enhedspris0,71 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Now Foods Pau D'Arco 500 mg - 250 Veg Capsules Now Foods Pau D'Arco 500 mg - 250 Veg Capsules Now Foods Pau D'Arco 500 mg - 250 Veg Capsules

    Now Foods

    Now Foods Pau D'Arco 500 mg - 250 vegetabilske kapsler

    3 reviews
    Vejledende pris 157,89 kr
    Enhedspris0,63 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Aliness Pau d'Arco (Lapacho bark powder) 500 mg - 100 Veg Capsules Aliness Pau d'Arco (Lapacho bark powder) 500 mg - 100 Veg Capsules Aliness Pau d'Arco (Lapacho bark powder) 500 mg - 100 Veg Capsules

    Aliness

    Aliness Pau d'Arco (Lapacho barkpulver) 500 mg - 100 vegetabilske kapsler

    1 review
    Vejledende pris 72,89 kr
    Enhedspris0,73 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Hepatica Pau d'Arco - 90 Capsules Hepatica Pau d'Arco - 90 Capsules Hepatica Pau d'Arco - 90 Capsules

    Hepatica

    Hepatica Pau d'Arco - 90 kapsler

    1 review
    Vejledende pris 59,69 kr
    Enhedspris0,66 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Now Foods Pau D'Arco Extract - 60 ml Now Foods Pau D'Arco Extract - 60 ml Now Foods Pau D'Arco Extract - 60 ml

    Now Foods

    Now Foods Pau D'Arco-ekstrakt - 60 ml

    1 review
    Vejledende pris 106,99 kr
    Enhedspris178,32 kr /100ml
    Se detaljer
  • Nanga Witaliana Tea, Vitality – 100 g

    Nanga

    Nanga Witaliana Tea, Vitalitet – 100 g

    1 review
    Vejledende pris 43,89 kr
    Enhedspris438,90 kr /kg
    Se detaljer
  • Nanga Pau d'Arco Herbal Extract 1:1 - 50 ml

    Nanga

    Nanga Pau d'Arco urteekstrakt 1:1 - 50 ml

    No reviews
    Vejledende pris 45,49 kr
    Enhedspris90,98 kr /100ml
    Se detaljer
  • Swanson Pau d'Arco 500 mg - 100 Capsules

    Swanson

    Swanson Pau d'Arco 500 mg - 100 kapsler

    No reviews
    Vejledende pris 68,39 kr
    Enhedspris0,68 kr  pr. stk.
    Se detaljer

Pau D'Arco: Naturens kraftfulde immunforstærker og sundhedsallierede

Oplev de bemærkelsesværdige fordele ved Pau D'Arco, et ældgammelt urtetilskud, der har støttet sundhed og velvære i århundreder. Hos Medpak, er vi stolte af at kunne tilbyde Pau D'Arco-kosttilskud af høj kvalitet, så du kan udnytte kraften i dette ekstraordinære naturmiddel.

Hvad er Pau D'Arco?

Pau D'Arco stammer fra den indre bark af Tabebuia-træet, der er hjemmehørende i de frodige regnskove i Sydamerika. Denne potente urt har været en hjørnesten i traditionel medicin, værdsat for sine forskellige sundhedsunderstøttende egenskaber. Den er rig på unikke forbindelser som lapachol, quercetin, og beta-lapachon, Pau D'Arco tilbyder en naturlig tilgang til at styrke kroppens forsvar og fremme det generelle velbefindende.

De sundhedsfremmende fordele ved Pau D'Arco

  • Støtte til immunsystemet: Pau D'Arco er kendt for sin evne til at forbedre immunforsvaret. De naturlige forbindelser arbejder synergistisk for at styrke kroppens forsvarsmekanismer, og hjælper med at beskytte mod forskellige infektioner og sygdomme.
  • Antioxidantkraftværk: Pau D'Arco er fyldt med potente antioxidanter, og hjælper med at bekæmpe frie radikaler, hvilket reducerer oxidativt stress og understøtter kroppens naturlige helingsprocesser.
  • Anti-inflammatoriske egenskaber: Urtens anti-inflammatoriske virkninger kan hjælpe med at lindre forskellige inflammatoriske tilstande, og fremme komfort og generel sundhed.
  • Fordøjelsessundhed: Nogle undersøgelser tyder på, at Pau D'Arco kan støtte fordøjelsessundheden ved at fremme gavnlige tarmbakterier og potentielt lette ubehag i fordøjelsen.
  • Hudsundhed: Pau D'Arcos svampehæmmende og antimikrobielle egenskaber gør den til en værdifuld allieret i opretholdelsen af en sund hud.

Hvorfor vælge Medpaks Pau D'Arco-kosttilskud?

Hos Medpak, er vi forpligtet til at give dig Pau D'Arco-kosttilskud af højeste kvalitet:

  • Udvundet af førsteklasses Tabebuia-træbark
  • Omhyggeligt udvundet for at bevare potente bioaktive forbindelser
  • Grundigt testet for renhed og styrke
  • Fri for kunstige tilsætningsstoffer og fyldstoffer
  • Fås i praktisk kapselform form for nem integration i din daglige rutine

Vores Pau D'Arco-tilskud er det perfekte supplement til en sund livsstil, uanset om du ønsker at styrke dit immunforsvar, støtte din krops naturlige helingsprocesser, eller forbedre din generelle vitalitet.

Sådan indarbejder du Pau D'Arco i din wellness-rutine

Det er nemt at tilføje Pau D'Arco til din daglige behandling. Vi anbefaler, at du tager vores Pau D'Arco-kapsler som anvist på produktetiketten, typisk en eller to gange dagligt i forbindelse med et måltid. For en holistisk tilgang til immunforsvaret, kan du overveje at kombinere Pau D'Arco med andre immunforstærkende kosttilskud fra vores Immune System collection .

Som med alle kosttilskud, anbefaler vi, at du rådfører dig med en sundhedsperson, før du begynder at tage Pau D'Arco, især hvis du har eksisterende helbredsproblemer eller er gravid eller ammer.

Oplev Pau D'Arco-forskellen

Omfavn naturens kraft, og giv dit helbred den støtte, det fortjener, med Medpaks Pau D'Arco-kosttilskud. De stammer fra hjertet af de sydamerikanske regnskove og er baseret på århundreders traditionel brug., Vores Pau D'Arco-produkter tilbyder en naturlig vej til øget velvære.

Er du klar til at styrke dit immunforsvar og din generelle sundhed på en naturlig måde? Udforsk vores Pau D'Arco-kosttilskud Toda og tag det første skridt mod en sundere, og mere levende dig!

Medpak

Oplev Medpak – din pålidelige destination for premium sundheds- og wellnessprodukter siden 2014. Vi tilbyder nøje udvalgte kosttilskud, fitnesstilbehør og kosmetik fra Krakow, Polen til kunder i hele Europa.


  • Facebook
  • Instagram
  • Danmark (DKK kr.)

Information

  • Privatlivspolitik
  • Returpolitik
  • Servicevilkar
  • Fortrydelse
  • Foreslå et produkt

Kundeservice

  • Om os
  • Betalingsinfo
  • Forsendelsesinfo
  • Returneringer og ombytninger
  • Kolofon
  • Blog
  • Vores engrosside
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-Mail: info@medpak.shop

Man–fre: 08:00-16:00

Kontakt os nu

© 2026 Medpak.
Accepterede betalingsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Vælg varianter

Varen er lagt i din indkøbskurv.

Se indkøbskurv