Gå til indhold

Svært tilgængelige mærker i én butik

Mærker, der er svære at finde i dit land – samlet i én butik

Hjælp og kontakt
  • Danmark (DKK kr.)
Medpak
Konto Indkøbskurv
  • Vitaminer & Kosttilskud
    • Vitaminer & Kosttilskud
    • Aminosyrer
      • L-Arginin
      • L-Carnitin
      • L-Carnosin
      • L-Citrulin
      • L-Glutathion
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl Cystein (NAC)
    • Antioxidanter
      • Alfa-liponsyre
      • Astaxanthin
      • Coenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein og zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Urter
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Katteklo (Una de Gato)
      • Curcumin og gurkemeje
      • Malkebotterod
      • Djavleklo
      • Echinacea
      • Hvidlog
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Dvargpalme
      • Rodklover
      • Rhodiola
      • Tribulus
    • Mineraler
      • Krom
      • Calcium
      • Jod
      • Jern
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Silica
      • Zink
    • Vitaminer
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskeolie og omega-fedtsyrer (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Grønne fødevarer og superfoods
  • Sundhedsmål
    • Sundhedsmål
    • Hjerne og kognitiv funktion
    • Knogler, led og brusk
    • Hjerte og kredsløb
    • Detox og udrensning
    • Fordøjelsessystemet
    • Energi
    • Øjne og syn
    • Hår, hud og negle
    • Immunsystemet
    • Nyrer og urinveje
    • Luftveje
    • Søvn
    • Vægttab
    • Mænds sundhed
    • Kvinders sundhed
    Alle Sundhedsmål →
  • Sport
    • Sport
    • Kulhydrater

      Kulhydrater

      Alle Kulhydrater →
      • Carbo
      • Energigels
      • Isotoniske drikkevarer
    • Kreatin

      Kreatin

      Alle Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pra-workout

      Pra-workout

      Alle Pra-workout →
      • Pra-workout stimulanter
      • Pra-workout pump
      • Pra-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alle Proteinpulver →
      • Vegetabilsk protein
      • Valleproteinblandinger
      • Valleproteinkoncentrat (WPC)
      • Valleproteinisolat (WPI)
    • Vagtogning

      Vagtogning

      Alle Vagtogning →
      • Gainere
    • Fedtforbrandere
    • Restitution
    • Testosteronforstarkere
    Alle Sport →
  • Skønhed
    • Skønhed
    • Bad og bruser

      Bad og bruser

      Alle Bad og bruser →
      • Badetilbehor
      • Badebomber og salte
      • Kropsskrub
      • Brusegels
      • Saber
    • Kropskosmetik

      Kropskosmetik

      Alle Kropskosmetik →
      • Deodoranter og antiperspiranter
      • Bodylotion, smor, cremer og kropsolier
    • Ansigtskosmetik

      Ansigtskosmetik

      Alle Ansigtskosmetik →
      • Ojencremer
      • Ansigtscreme
      • Ansigtsyrer, olier og serums
      • Ansigtsrengoring
      • Hydrolater, tager og tonics
      • Masker og ler
    • Hander og fodder

      Hander og fodder

      Alle Hander og fodder →
      • Behandling af ligtorne, hard hud og halluks
      • Fodpleje
      • Handpleje
    • Harkosmetik

      Harkosmetik

      Alle Harkosmetik →
      • Balsam
      • Harfarvning
      • Harmasker
      • Harolier, serums og sprays
      • Shampoo
    • Intimhygiejne

      Intimhygiejne

      Alle Intimhygiejne →
      • Gels og saber
      • Bind, trusseindlag, tamponer
    • Mundpleje

      Mundpleje

      Alle Mundpleje →
      • Mundskyl
      • Tandbørster
      • Tandpasta
      • Erstatningsbørstehoveder
    • Solbeskyttelse

      Solbeskyttelse

      Alle Solbeskyttelse →
      • Solcremer, lotioner
    Alle Skønhed →
  • Makeup
    • Makeup
    • Ansigtsmakeup

      Ansigtsmakeup

      Alle Ansigtsmakeup →
      • BB- og CC-cremer
      • Foundations
      • Cushion foundations
      • Anden ansigtsmakeup
    • Læbemakeup

      Læbemakeup

      Alle Læbemakeup →
      • Læbestifter
      • Læbefarver og -gloss
      • Læbepleje
    • Øjenmakeup

      Øjenmakeup

      Alle Øjenmakeup →
      • Mascara
    • Makeupværktøjer og tilbehør
    Alle Makeup →
  • Mor og baby
    • Mor og baby
    • Graviditet og moderskab

      Graviditet og moderskab

      Alle Graviditet og moderskab →
      • Graviditetsplanlægning og tests
      • Pleje under graviditeten
      • Sundhed under graviditeten
      • Amning
      • Hud- og kropspleje
    • Madning af børn

      Madning af børn

      Alle Madning af børn →
      • Flaskesutter
      • Sutteflasker
      • Kopper
      • Tilbehør til madning
      • Opbevaring af mad
    • Børns sundhed
    • Børnehygiejne
    • Børneernæring
    • Sutter
    Alle Mor og baby →
  • Hjem
    • Hjem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alle Aromaterapi →
      • Diffusere og forstovere
      • Ateriske oliesat
      • Enkelte ateriske olier
      • Duftolie
      • Rogelsespinde
    • Horevarn

      Horevarn

      Alle Horevarn →
      • Orepropper mod stoj
      • Oreprop tilbehor
      • Orepropper
    • Hjemmeplejeog rengoring

      Hjemmeplejeog rengoring

      Alle Hjemmeplejeog rengoring →
      • Badevarelsesrengoringsmidler
      • Eco Zone 🍃
      • Kokkenrengoringsmidler
      • Vaskemidler
      • Universelle rengoringsmidler
      • Lugtfjernere
    • Insekt- og flatbeskyttelse

      Insekt- og flatbeskyttelse

      Alle Insekt- og flatbeskyttelse →
      • Elektroniske flatafskrakkere
      • Insektmidler
    • Kaledyr

      Kaledyr

      Alle Kaledyr →
      • Kaledyrstilbehor
      • Kaledyrsmad og godbidder
      • Kaledyrspleje og hygiejne
      • Kosttilskud til kaledyr
      • Flat- og loppebeskyttelse
    • Saunatilbehor

      Saunatilbehor

      Alle Saunatilbehor →
      • Sauna aterisk olie
      • Saunavarktoj og udstyr
    • Vandfiltrering og flasker

      Vandfiltrering og flasker

      Alle Vandfiltrering og flasker →
      • Vandflasker
      • Vandfiltre
    Alle Hjem →
  • Sundhed
    • Sundhed
    • Sund mad & ernæring

      Sund mad & ernæring

      Alle Sund mad & ernæring →
      • Drikkevarer & drikkemiks
      • Morgenmad & kornprodukter
      • Kaffe & te
      • Madolie & eddike
      • Sunde drikke & juice
      • Sunde snacks
      • Urter & krydderier
      • Marmelade, honning & søde pålegg
      • Nøddesmør
      • Pasta & nudler
      • Saucer & krydderier
      • Sportsernæring
      • Sukkererstatninger
      • Alle Sund mad & ernæring →
    • Intimsundhed

      Intimsundhed

      Alle Intimsundhed →
      • Kondomer
      • Glidecreme & intim pleje
      • Voksenprodukter
    • Medicinske forsyninger & tests
    Alle Sundhed →
  • Mærker
    • Mærker
    • Vores marker
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top marker
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nye marker
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alle Mærker →

    Mærker

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Udsalg
  • Immunsæsonen
  1. Forside
  2. Vitaminer og kosttilskud
  3. Vitaminer
  4. Vitamin B

Vitamin B

(304 produkter)
  • Vitamin A
  • Vitamin B
  • Vitamin C
  • Vitamin D
  • Vitamin E
  • Vitamin K
  • Multivitaminer
  • Mest relevante
  • Bestsellere
  • Alfabetisk, A-Å
  • Alfabetisk, Å-A
  • Pris, lav til høj
  • Pris, høj til lav
  • Dato, ældre til nyere
  • Dato, nyere til ældre
Vis som

  • Vitaler's Vitamin B1 100 mg (Thiamine) - 120 Tablets Vitaler's Vitamin B1 100 mg (Thiamine) - 120 Tablets Vitaler's Vitamin B1 100 mg (Thiamine) - 120 Tablets
    Udsolgt

    Vitaler's

    Vitaler's B1-vitamin 100 mg - 120 tabletter

    No reviews
    Vejledende pris 50,89 kr
    Enhedspris0,42 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Dr Enzmann Vitamin B3 MSE - 180 Capsules Dr Enzmann Vitamin B3 MSE - 180 Capsules Dr Enzmann Vitamin B3 MSE - 180 Capsules

    Mito Pharma

    Dr Enzmann Vitamin B3 MSE - 180 kapsler

    No reviews
    Vejledende pris 272,19 kr
    Enhedspris1,51 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • BestLab Best B12 - 30 ml BestLab Best B12 - 30 ml BestLab Best B12 - 30 ml

    BestLab

    BestLab Best B12 - 30 ml

    1 review
    Vejledende pris 124,69 kr
    Enhedspris415,63 kr /100ml
    Se detaljer
  • Natrol Biotin 10,000 mcg - 100 Tablets
    Udsolgt

    Natrol

    Natrol Biotin 10,000 mcg - 100 tabletter

    No reviews
    Vejledende pris 131,69 kr
    Enhedspris1,32 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Aura Herbals Vitamin B3 415 mg - 60 Capsules

    Aura Herbals

    Aura Herbals Vitamin B3 415 mg - 60 kapsler

    No reviews
    Vejledende pris 56,19 kr
    Enhedspris0,94 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Dr Enzmann Vitamin B12 MSE - 120 Capsules Dr Enzmann Vitamin B12 MSE - 120 Capsules Dr Enzmann Vitamin B12 MSE - 120 Capsules

    Mito Pharma

    Dr Enzmann B12-vitamin MSE - 120 kapsler

    No reviews
    Vejledende pris 422,49 kr
    Enhedspris3,52 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Solgar Vitamin B Complex "100" - 100 Tablets
    Udsolgt

    Solgar

    Solgar Vitamin B-kompleks "100" - 100 tabletter

    No reviews
    Vejledende pris 272,09 kr
    Enhedspris2,72 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Końska Dawka MAXI B Complex + Ceylon Cinnamon for Pets - 125 ml
    Udsolgt

    Końska Dawka

    Końska Dawka MAXI B Complex + Ceylon Cinnamon til kæledyr - 125 ml

    No reviews
    Vejledende pris 310,09 kr
    Enhedspris2.480,72 kr /l
    Se detaljer
  • Activlab Pharma Magnesium + Vitamin B6 - 50 Capsules
    Udsolgt

    Activlab

    Activlab Pharma Magnesium + Vitamin B6 - 50 kapsler

    No reviews
    Vejledende pris 24,49 kr
    Enhedspris0,49 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Haya Labs Methyl-B12 Vitamin B12 200 mcg, Cherry - 100 Tablets
    Udsolgt

    Haya Labs

    Haya Labs Methyl-B12 Vitamin B12 200 mcg, Kirsebær - 100 tabletter

    No reviews
    Vejledende pris 51,79 kr
    Enhedspris0,52 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Liposol B Complex Folate - 250 ml

    Aliness

    Liposol B-kompleks folat - 250 ml

    No reviews
    Vejledende pris 179,99 kr
    Enhedspris719,96 kr /l
    Se detaljer
  • Life Extension Pantothenic Acid 500 mg - 100 Capsules Life Extension Pantothenic Acid 500 mg - 100 Capsules

    Life Extension

    Life Extension Pantothensyre 500 mg - 100 kapsler

    No reviews
    Vejledende pris 158,09 kr
    Enhedspris1,58 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Swanson Pantothenic Acid 500 mg - 250 Capsules
    Udsolgt

    Swanson

    Swanson Pantothensyre 500 mg - 250 kapsler

    No reviews
    Vejledende pris 285,29 kr
    Enhedspris1,14 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Nutrend Magneslife Liquid, Orange - 25 ml

    Nutrend

    Nutrend Magneslife flydende, Orange - 25 ml

    No reviews
    Vejledende pris 8,79 kr
    Enhedspris3,52 kr /10ml
    Se detaljer
  • Solgar Vitamin B6 100 mg - 250 Veg Capsules Solgar Vitamin B6 100 mg - 250 Veg Capsules Solgar Vitamin B6 100 mg - 250 Veg Capsules Solgar Vitamin B6 100 mg - 250 Veg Capsules Solgar Vitamin B6 100 mg - 250 Veg Capsules
    Udsolgt

    Solgar

    Solgar B6-vitamin 100 mg - 250 vegetabilske kapsler

    No reviews
    Vejledende pris 219,49 kr
    Enhedspris0,88 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Olimp Gold Vit B Forte - 60 Tablets

    Olimp

    Olimp Gold Vit B Forte - 60 tabletter

    No reviews
    Vejledende pris 49,99 kr
    Enhedspris0,42 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Pure Encapsulations Biotin 8 mg - 60 Capsules

    Pure Encapsulations

    Pure Encapsulations Biotin 8 mg - 60 kapsler

    No reviews
    Vejledende pris 193,09 kr
    Enhedspris3,22 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Progress Labs Vitamin B12 1000 mcg - 120 Capsules

    Progress Labs

    Progress Labs Vitamin B12 1000 mcg - 120 kapsler

    No reviews
    Vejledende pris 77,09 kr
    Enhedspris0,64 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • BetterYou Vitamin B12 Spray, Apricot - 25 ml

    BetterYou

    BetterYou Vitamin B12 Spray, Abrikos - 25 ml

    No reviews
    Vejledende pris 146,49 kr
    Enhedspris585,96 kr /100ml
    Se detaljer
  • Pure Encapsulations B-Complex Plus - 60 Capsules

    Pure Encapsulations

    Pure Encapsulations B-Complex Plus - 60 kapsler

    No reviews
    Vejledende pris 347,69 kr
    Enhedspris5,79 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Swanson Liquid Vitamin B12, Strawberry - 59 ml

    Swanson

    Swanson Flydende vitamin B12, Jordbær - 59 ml

    No reviews
    Vejledende pris 141,29 kr
    Enhedspris239,47 kr /100ml
    Se detaljer
  • Olimp Chela-Mag B6®, Magnesium + Vitamin B6, Orange - 20 Effervescent Tablets Olimp Chela-Mag B6®, Magnesium + Vitamin B6, Orange - 20 Effervescent Tablets Olimp Chela-Mag B6®, Magnesium + Vitamin B6, Orange - 20 Effervescent Tablets
    Udsolgt

    Olimp

    Olimp Chela-Mag B6 ®, Magnesium + B6-vitamin, Orange - 20 brusetabletter

    1 review
    Vejledende pris 47,39 kr
    Enhedspris2,37 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Veganicity Pregnancy Essentials - 60 Tablets Veganicity Pregnancy Essentials - 60 Tablets Veganicity Pregnancy Essentials - 60 Tablets

    Veganicity

    Veganicity Pregnancy Essentials - 60 tabletter

    No reviews
    Vejledende pris 127,29 kr
    Enhedspris2,12 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Veganicity B25 Complex - 60 Tablets Veganicity B25 Complex - 60 Tablets Veganicity B25 Complex - 60 Tablets

    Veganicity

    Veganicity B25 Complex - 60 tabletter

    No reviews
    Vejledende pris 74,59 kr
    Enhedspris1,24 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Forrige
  • Side 12 / 13
  • 1
  • …
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • Næste

B-vitaminer: Specialiserede næringsstoffer til omfattende sundhed

B-vitaminer udgør en mangfoldig og alsidig gruppe af essentielle næringsstoffer, der hver især udfører unikke funktioner, mens de tilsammen fungerer som et omfattende sundhedsstøttesystem for menneskekroppen. Når man står over for fysiske lidelser eller psykiske udfordringer, dukker, B-vitaminer ofte op som løsningen. Men, at identificere det specifikke B-vitamin, der opfylder dine individuelle behov, kan være en udfordring.

B-vitaminernes primære rolle er at opretholde en korrekt funktion af nervesystemet, hvilket er afgørende for den mentale sundhed. Disse vitaminer påvirker humøret positivt, lindrer nervøse spændinger, og forbedrer den kognitive ydeevne. Ud over mental sundhed, spiller B-vitaminer en vigtig rolle i metaboliske processer, der letter kulhydratoptagelse og omdannelse af glukose til energi. Det påvirker ikke kun humøret, men har også stor betydning for det fysiske udseende.

B-vitaminer: Specialiseret til specifikke opgaver

Ud over deres generelle egenskaber, tilbyder hvert B-vitamin unikke fordele for kroppen og dens funktioner:

  • Vitamin B1 (Thiamin) : Påvirker knoglevækst og -udvikling, understøtter hjertefunktionen, og hjælper endda med at bekæmpe køresyge.
  • B2-vitamin (Riboflavin) : Fungerer som en skønhedseliksir, der forbedrer hudens, hårets, og neglenes tilstand, samtidig med at det styrker synet og understøtter behandling af anæmi.
  • Vitamin B3 (Niacin) : Gavner seksuel sundhed ved at deltage i kønshormonsyntese (testosteron, progesteron, og østrogen), påvirker insulinfunktionen, og understøtter dannelsen af røde blodlegemer.
  • Vitamin B4 (Cholin) : Regulerer lipidmetabolismen, forbedrer muskelfunktionen og åndedrætssystemets ydeevne (værdsat af atleter), og forbedrer hukommelsen (værdsat af mentalarbejdere).
  • Vitamin B5 (Pantothensyre) : Hjælper med at forhindre hårtab og gråt hår, mens det regulerer energibalancen, og tilbyder en løsning til dem, der søger både fitness- og skønhedsfordele.

B-vitaminer: Skræddersyede løsninger til forskellige sundhedsbehov

B-vitamingruppen tilbyder en bred vifte af fordele, der imødekommer behov og mangler hos både mænd og kvinder. Uanset om det drejer sig om seksuel sundhed, at bremse aldringsprocessen, at støtte undfangelse og sund graviditet, eller at forbedre det fysiske udseende, giver B-vitaminer effektive løsninger. Det specifikke vitamin, der kræves, afhænger af individuelle faktorer som alder, helbredsproblemer, eller ønskede forbedringsområder.

Det er vigtigt at bemærke, at køn og alder ikke begrænser nytten af B-vitaminer. Den primære faktor for tilskud er det specifikke behov eller sundhedsproblem. Uanset alder eller køn kan, B-vitaminer give værdifuld støtte til forskellige sundhedsproblemer og -mangler.

At vælge det rigtige B-vitamintilskud

Når du overvejer B-vitamintilskud, er det afgørende at identificere dine specifikke sundhedsmål eller bekymringer. Rådfør dig med en sundhedsfaglig person for at finde ud af, hvilke B-vitaminer der kan være mest gavnlige for dine individuelle behov. De kan hjælpe dig med at vælge det rette tilskud og den rette dosis baseret på faktorer som din kost, livsstil, og eventuelle eksisterende helbredstilstande.

Husk, at selvom B-vitaminer er vigtige for det generelle helbred, kan en afbalanceret kost rig på fuldkorn, magert kød, æg, bælgfrugter, og grønne bladgrøntsager give mange af disse næringsstoffer på naturlig vis. Tilskud bør supplere en sund livsstil i stedet for at erstatte den.

Ved at forstå de enkelte B-vitaminers unikke roller, og hvordan de bidrager til den generelle sundhed, kan du træffe informerede beslutninger om at indarbejde disse vigtige næringsstoffer i din daglige rutine, og støtte både dit fysiske og mentale velbefindende.

Medpak

Oplev Medpak – din pålidelige destination for premium sundheds- og wellnessprodukter siden 2014. Vi tilbyder nøje udvalgte kosttilskud, fitnesstilbehør og kosmetik fra Krakow, Polen til kunder i hele Europa.


  • Facebook
  • Instagram
  • Danmark (DKK kr.)

Information

  • Privatlivspolitik
  • Returpolitik
  • Servicevilkar
  • Fortrydelse
  • Foreslå et produkt

Kundeservice

  • Om os
  • Betalingsinfo
  • Forsendelsesinfo
  • Returneringer og ombytninger
  • Kolofon
  • Blog
  • Vores engrosside
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-Mail: info@medpak.shop

Man–fre: 08:00-16:00

Kontakt os nu

© 2026 Medpak.
Accepterede betalingsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Vælg varianter

Varen er lagt i din indkøbskurv.

Se indkøbskurv