Gå til indhold

Svært tilgængelige mærker i én butik

Mærker, der er svære at finde i dit land – samlet i én butik

Hjælp og kontakt
  • Danmark (DKK kr.)
Medpak
Konto Indkøbskurv
  • Vitaminer & Kosttilskud
    • Vitaminer & Kosttilskud
    • Aminosyrer
      • L-Arginin
      • L-Carnitin
      • L-Carnosin
      • L-Citrulin
      • L-Glutathion
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl Cystein (NAC)
    • Antioxidanter
      • Alfa-liponsyre
      • Astaxanthin
      • Coenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein og zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Urter
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Katteklo (Una de Gato)
      • Curcumin og gurkemeje
      • Malkebotterod
      • Djavleklo
      • Echinacea
      • Hvidlog
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Dvargpalme
      • Rodklover
      • Rhodiola
      • Tribulus
    • Mineraler
      • Krom
      • Calcium
      • Jod
      • Jern
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Silica
      • Zink
    • Vitaminer
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskeolie og omega-fedtsyrer (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Grønne fødevarer og superfoods
  • Sundhedsmål
    • Sundhedsmål
    • Hjerne og kognitiv funktion
    • Knogler, led og brusk
    • Hjerte og kredsløb
    • Detox og udrensning
    • Fordøjelsessystemet
    • Energi
    • Øjne og syn
    • Hår, hud og negle
    • Immunsystemet
    • Nyrer og urinveje
    • Luftveje
    • Søvn
    • Vægttab
    • Mænds sundhed
    • Kvinders sundhed
    Alle Sundhedsmål →
  • Sport
    • Sport
    • Kulhydrater

      Kulhydrater

      Alle Kulhydrater →
      • Carbo
      • Energigels
      • Isotoniske drikkevarer
    • Kreatin

      Kreatin

      Alle Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pra-workout

      Pra-workout

      Alle Pra-workout →
      • Pra-workout stimulanter
      • Pra-workout pump
      • Pra-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alle Proteinpulver →
      • Vegetabilsk protein
      • Valleproteinblandinger
      • Valleproteinkoncentrat (WPC)
      • Valleproteinisolat (WPI)
    • Vagtogning

      Vagtogning

      Alle Vagtogning →
      • Gainere
    • Fedtforbrandere
    • Restitution
    • Testosteronforstarkere
    Alle Sport →
  • Skønhed
    • Skønhed
    • Bad og bruser

      Bad og bruser

      Alle Bad og bruser →
      • Badetilbehor
      • Badebomber og salte
      • Kropsskrub
      • Brusegels
      • Saber
    • Kropskosmetik

      Kropskosmetik

      Alle Kropskosmetik →
      • Deodoranter og antiperspiranter
      • Bodylotion, smor, cremer og kropsolier
    • Ansigtskosmetik

      Ansigtskosmetik

      Alle Ansigtskosmetik →
      • Ojencremer
      • Ansigtscreme
      • Ansigtsyrer, olier og serums
      • Ansigtsrengoring
      • Hydrolater, tager og tonics
      • Masker og ler
    • Hander og fodder

      Hander og fodder

      Alle Hander og fodder →
      • Behandling af ligtorne, hard hud og halluks
      • Fodpleje
      • Handpleje
    • Harkosmetik

      Harkosmetik

      Alle Harkosmetik →
      • Balsam
      • Harfarvning
      • Harmasker
      • Harolier, serums og sprays
      • Shampoo
    • Intimhygiejne

      Intimhygiejne

      Alle Intimhygiejne →
      • Gels og saber
      • Bind, trusseindlag, tamponer
    • Mundpleje

      Mundpleje

      Alle Mundpleje →
      • Mundskyl
      • Tandbørster
      • Tandpasta
      • Erstatningsbørstehoveder
    • Solbeskyttelse

      Solbeskyttelse

      Alle Solbeskyttelse →
      • Solcremer, lotioner
    Alle Skønhed →
  • Makeup
    • Makeup
    • Ansigtsmakeup

      Ansigtsmakeup

      Alle Ansigtsmakeup →
      • BB- og CC-cremer
      • Foundations
      • Cushion foundations
      • Anden ansigtsmakeup
    • Læbemakeup

      Læbemakeup

      Alle Læbemakeup →
      • Læbestifter
      • Læbefarver og -gloss
      • Læbepleje
    • Øjenmakeup

      Øjenmakeup

      Alle Øjenmakeup →
      • Mascara
    • Makeupværktøjer og tilbehør
    Alle Makeup →
  • Mor og baby
    • Mor og baby
    • Graviditet og moderskab

      Graviditet og moderskab

      Alle Graviditet og moderskab →
      • Graviditetsplanlægning og tests
      • Pleje under graviditeten
      • Sundhed under graviditeten
      • Amning
      • Hud- og kropspleje
    • Madning af børn

      Madning af børn

      Alle Madning af børn →
      • Flaskesutter
      • Sutteflasker
      • Kopper
      • Tilbehør til madning
      • Opbevaring af mad
    • Børns sundhed
    • Børnehygiejne
    • Børneernæring
    • Sutter
    Alle Mor og baby →
  • Hjem
    • Hjem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alle Aromaterapi →
      • Diffusere og forstovere
      • Ateriske oliesat
      • Enkelte ateriske olier
      • Duftolie
      • Rogelsespinde
    • Horevarn

      Horevarn

      Alle Horevarn →
      • Orepropper mod stoj
      • Oreprop tilbehor
      • Orepropper
    • Hjemmeplejeog rengoring

      Hjemmeplejeog rengoring

      Alle Hjemmeplejeog rengoring →
      • Badevarelsesrengoringsmidler
      • Eco Zone 🍃
      • Kokkenrengoringsmidler
      • Vaskemidler
      • Universelle rengoringsmidler
      • Lugtfjernere
    • Insekt- og flatbeskyttelse

      Insekt- og flatbeskyttelse

      Alle Insekt- og flatbeskyttelse →
      • Elektroniske flatafskrakkere
      • Insektmidler
    • Kaledyr

      Kaledyr

      Alle Kaledyr →
      • Kaledyrstilbehor
      • Kaledyrsmad og godbidder
      • Kaledyrspleje og hygiejne
      • Kosttilskud til kaledyr
      • Flat- og loppebeskyttelse
    • Saunatilbehor

      Saunatilbehor

      Alle Saunatilbehor →
      • Sauna aterisk olie
      • Saunavarktoj og udstyr
    • Vandfiltrering og flasker

      Vandfiltrering og flasker

      Alle Vandfiltrering og flasker →
      • Vandflasker
      • Vandfiltre
    Alle Hjem →
  • Sundhed
    • Sundhed
    • Sund mad & ernæring

      Sund mad & ernæring

      Alle Sund mad & ernæring →
      • Drikkevarer & drikkemiks
      • Morgenmad & kornprodukter
      • Kaffe & te
      • Madolie & eddike
      • Sunde drikke & juice
      • Sunde snacks
      • Urter & krydderier
      • Marmelade, honning & søde pålegg
      • Nøddesmør
      • Pasta & nudler
      • Saucer & krydderier
      • Sportsernæring
      • Sukkererstatninger
      • Alle Sund mad & ernæring →
    • Intimsundhed

      Intimsundhed

      Alle Intimsundhed →
      • Kondomer
      • Glidecreme & intim pleje
      • Voksenprodukter
    • Medicinske forsyninger & tests
    Alle Sundhed →
  • Mærker
    • Mærker
    • Vores marker
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top marker
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nye marker
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alle Mærker →

    Mærker

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Udsalg
  • Immunsæsonen
  1. Forside
  2. Urtekram
Urtekram

Urtekram

(13 produkter)
  • Mest relevante
  • Bestsellere
  • Alfabetisk, A-Å
  • Alfabetisk, Å-A
  • Pris, lav til høj
  • Pris, høj til lav
  • Dato, ældre til nyere
  • Dato, nyere til ældre
Vis som

  • vitaminer, mineraler, probiotika og hudpleje til efteråret



    Se nu
  • Urtekram Toothpaste without Fluoride Eucalyptus - 75 ml Urtekram Toothpaste without Fluoride Eucalyptus - 75 ml Urtekram Toothpaste without Fluoride Eucalyptus - 75 ml

    Urtekram

    Urtekram Tandpasta uden fluor Eucalyptus - 75 ml

    1 review
    Vejledende pris 43,09 kr
    Enhedspris57,45 kr /100ml
    Se detaljer
  • Urtekram Toothpaste without Fluoride Tea Tree - 75 ml

    Urtekram

    Urtekram Tandpasta uden fluor Tea Tree - 75 ml

    1 review
    Vejledende pris 42,39 kr
    Enhedspris56,52 kr /100ml
    Se detaljer
  • Urtekram Toothpaste without Fluoride Mint and Green Tea - 75 ml Urtekram Toothpaste without Fluoride Mint and Green Tea - 75 ml

    Urtekram

    Urtekram Tandpasta uden fluor med mynte og grøn te - 75 ml

    1 review
    Vejledende pris 34,69 kr
    Enhedspris462,53 kr /l
    Se detaljer
  • Urtekram Toothpaste without Fluoride Aloe Vera - 75 ml
    Udsolgt

    Urtekram

    Urtekram Tandpasta uden fluor Aloe Vera - 75 ml

    2 reviews
    Vejledende pris 38,59 kr
    Enhedspris51,45 kr /100ml
    Se detaljer
  • Urtekram Toothpaste with Mint and Aloe Vera - 75 ml Urtekram Toothpaste with Mint and Aloe Vera - 75 ml Urtekram Toothpaste with Mint and Aloe Vera - 75 ml

    Urtekram

    Urtekram Tandpasta med mynte og aloe vera - 75 ml

    1 review
    Vejledende pris 37,79 kr
    Enhedspris50,39 kr /100ml
    Se detaljer
  • Urtekram Children's Toothpaste Fluoride-Free, Tuttifrutti - 75 ml Urtekram Children's Toothpaste Fluoride-Free, Tuttifrutti - 75 ml

    Urtekram

    Urtekram Børnetandpasta Fluorfri, Tuttifrutti - 75 ml

    3 reviews
    Vejledende pris 46,29 kr
    Enhedspris617,20 kr /l
    Se detaljer
  • Urtekram Anti-dandruff Shampoo Nettle - 250 ml Urtekram Anti-dandruff Shampoo Nettle - 250 ml

    Urtekram

    Urtekram Anti-skælshampoo brændenælde - 250 ml

    No reviews
    Vejledende pris 73,29 kr
    Enhedspris293,16 kr /l
    Se detaljer
  • Urtekram Shampoo for Normal Hair, Aloe Vera - 500 ml Urtekram Shampoo for Normal Hair, Aloe Vera - 500 ml

    Urtekram

    Urtekram Shampoo til normalt hår, Aloe Vera - 500 ml

    1 review
    Vejledende pris 111,79 kr
    Enhedspris223,58 kr /l
    Se detaljer
  • Urtekram Children's Toothpaste Fluoride-Free, Natural - 75 ml Urtekram Children's Toothpaste Fluoride-Free, Natural - 75 ml

    Urtekram

    Urtekram Børnetandpasta Fluorfri, Naturlig - 75 ml

    No reviews
    Vejledende pris 42,39 kr
    Enhedspris565,20 kr /l
    Se detaljer
  • Urtekram Shampoo for Normal Hair Coconut - 250 ml
    Udsolgt

    Urtekram

    Urtekram Shampoo til normalt hår kokosnød - 250 ml

    1 review
    Vejledende pris 66,29 kr
    Enhedspris265,16 kr /l
    Se detaljer
  • Urtekram Gentle Baby Shampoo with Calendula - 250 ml Urtekram Gentle Baby Shampoo with Calendula - 250 ml Urtekram Gentle Baby Shampoo with Calendula - 250 ml

    Urtekram

    Urtekram Skånsom babyshampoo med morgenfrue - 250 ml

    No reviews
    Vejledende pris 73,29 kr
    Enhedspris293,16 kr /l
    Se detaljer
  • Urtekram Volumising Clay Shampoo - 250 ml Urtekram Volumising Clay Shampoo - 250 ml

    Urtekram

    Urtekram Volumising Clay Shampoo - 250 ml

    No reviews
    Vejledende pris 73,29 kr
    Enhedspris146,58 kr /l
    Se detaljer
  • Urtekram Shampoo for Normal Hair Rose - 250 ml Urtekram Shampoo for Normal Hair Rose - 250 ml

    Urtekram

    Urtekram Shampoo til normalt hår Rose - 250 ml

    No reviews
    Vejledende pris 73,29 kr
    Enhedspris293,16 kr /l
    Se detaljer

Urtekram er et dansk økologisk mærke til personlig pleje, der tilbyder certificerede økologiske hårpleje- og mundplejeprodukter. Med plantebaserede formler uden skrappe kemikalier leverer, Urtekram skandinavisk økologisk skønhed til bevidste forbrugere.

Dansk økologisk skønhed

Urtekram har skabt økologisk personlig pleje i Danmark siden 1972, længe før økologisk blev mainstream. Mærket opretholder strenge økologiske certificeringer og undgår syntetiske ingredienser, og skaber produkter, der er skånsomme for både mennesker og planeten. Denne banebrydende tilgang afspejler ægte skandinaviske miljøværdier.

Urtekram Produkter hos Medpak

Hos Medpak, tilbyder vi Urtekram 's økologiske sortiment. Shampoo omfatter Rose til normalt hår, Kokos til normalt hår, Brændenælde mod skæl, og Gentle Baby med calendula. Tandpastaerne omfatter Mint og Aloe Vera, Eucalyptus (fluorfri), Aloe Vera (fluorfrifri), Tea Tree (fluorfri), og Mint og grøn te (fluorfri). Tuttifrutti tandpasta til børn (75 ml) giver fluorfri mundpleje til børn.

Hvorfor vælge Urtekram

Urtekram leverer mere end 50 års dansk ekspertise inden for økologisk personlig pleje. Mærkets certificeringer garanterer ægte økologisk kvalitet. For dem, der søger certificeret økologisk hår- og mundpleje , Urtekram leverer skandinavisk økologisk arv.

Medpak

Oplev Medpak – din pålidelige destination for premium sundheds- og wellnessprodukter siden 2014. Vi tilbyder nøje udvalgte kosttilskud, fitnesstilbehør og kosmetik fra Krakow, Polen til kunder i hele Europa.


  • Facebook
  • Instagram
  • Danmark (DKK kr.)

Information

  • Privatlivspolitik
  • Returpolitik
  • Servicevilkar
  • Fortrydelse
  • Foreslå et produkt

Kundeservice

  • Om os
  • Betalingsinfo
  • Forsendelsesinfo
  • Returneringer og ombytninger
  • Kolofon
  • Blog
  • Vores engrosside
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-Mail: info@medpak.shop

Man–fre: 08:00-16:00

Kontakt os nu

© 2026 Medpak.
Accepterede betalingsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Vælg varianter

Varen er lagt i din indkøbskurv.

Se indkøbskurv