-
Se nuvitaminer, mineraler, probiotika og hudpleje til efteråret
Celimax
Celimax THE-A Retinal Shot Booster Serum - 15 ml
Vejledende pris 107,89 krEnhedspris719,27 kr /100mlCelimax
Celimax The Vita-A Retinol Shot Tightening Serum - 30 ml
Vejledende pris 117,19 krEnhedspris390,63 kr /100mlCelimax
Celimax Pore+Dark Brightening Face Cream - 35 ml
Vejledende pris 136,49 krEnhedspris389,97 kr /100mlCelimax
Celimax Dual Barrier Watery Sun Cream SPF50+ med ceramider - 40 ml
Vejledende pris 107,89 krEnhedspris269,73 kr /100mlCelimax
Celimax Dual Barrier Skin Wearable Cream - 50 ml
Tilbudspris 138,76 kr Vejledende pris 154,19 krEnhedspris277,52 kr /100mlCelimax
Celimax Dual Barrier Mild Gel Cleanser - 200 ml
Vejledende pris 131,09 krEnhedspris655,45 kr /lCelimax
Celimax Pore+Dark Spot Brightening Face Serum - 30 ml
Vejledende pris 121,89 krEnhedspris406,30 kr /100mlCelimax
Celimax Dual Barrier Purifying Cleansing Face Balm – 50 ml
Vejledende pris 115,69 krEnhedspris231,38 kr /100mlCelimax
Celimax Hydrophilic Cleansing Oil med Jojoba - 100 ml
Tilbudspris 96,35 kr Vejledende pris 114,09 krEnhedspris963,50 kr /lCelimax
Celimax The Real Noni Nourishing Ampoule med indisk morbær - 30 ml
Vejledende pris 150,39 krEnhedspris501,30 kr /100mlCelimax
Celimax Dual Barrier Boosting Serum med ceramider - 30 ml
Tilbudspris 129,58 kr Vejledende pris 161,99 krEnhedspris431,93 kr /100mlCelimax
Celimax Pore+Dark Spot Brightening Face Pads - 40 stk.
Vejledende pris 114,89 krEnhedspris2,87 kr pr. stk.Celimax
Celimax The Real Noni Energy Repair Regenerating Cream - 50 ml
Vejledende pris 131,09 krEnhedspris262,18 kr /100mlCelimax
Celimax Oil Control Light S UNScreen SPF50+ - 40 ml
Vejledende pris 120,29 krEnhedspris300,73 kr /100mlCelimax
Celimax The Real Noni Purifying Face Foam - 155 ml
Vejledende pris 122,59 krEnhedspris790,90 kr /lCelimax
Celimax Pore+Dark Spot Brightening S UNS screencream - 50 ml
Vejledende pris 184,99 krEnhedspris369,98 kr /100mlCelimax
Celimax The Real Noni Energy Ampoule Mask - 25 ml
Vejledende pris 17,69 krEnhedspris70,76 kr /100mlCelimax
Celimax The Real Noni Moisturizing Tonic med indisk morbær - 150 ml
Tilbudspris 117,96 kr Vejledende pris 138,79 krEnhedspris786,40 kr /lCelimax
Celimax The Real Noni Anti-Aging Øjencreme med Bacchio - 20 ml
Vejledende pris 190,49 krEnhedspris952,45 kr /100mlCelimax
Celimax Ji Woo Gae Heartleaf BHA Peeling Pads - 60 stk.
Vejledende pris 144,99 krEnhedspris2,42 kr pr. stk.Celimax
Celimax Pore+Dark Spot Brightening Pad – 40 ark
Vejledende pris 134,99 krEnhedspris3,37 kr pr. stk.Celimax
Celimax Derma Nature Hydrophilic Facial Cleansing Oil - 20 ml
Vejledende pris 30,79 krEnhedspris153,95 kr /100ml
Celimax er et koreansk hudplejemærke, der har vundet anerkendelse for sine innovative formler med unikke hovedingredienser som noni (indisk morbær), hjertblad, og avancerede retinoider. Med fokus på barriere-reparation, anti-aging, og mild, men effektiv hudpleje, skaber Celimax produkter, der adresserer moderne hudproblemer, samtidig med at de er velegnede til følsomme hudtyper.
Celimax-filosofien
Celimax bygger sine produktlinjer op omkring kraftfulde naturlige ingredienser kombineret med banebrydende aktive hudplejestoffer. Mærkets signaturlinje Real Noni udnytter de antioxidante og nærende egenskaber i indisk morbær (Morinda citrifolia), en superfrugt, der traditionelt bruges i wellness på Stillehavsøerne. Dual Barrier-kollektionen fokuserer på ceramide-rige formler, der styrker hudens beskyttende barriere. Ji Woo Gae-serien indeholder hjertblad (Houttuynia cordata), der er elsket i K-Beauty for sine beroligende og rensende egenskaber. I overensstemmelse med K-Beauty-principperne er, Celimax-produkter cruelty-free og formuleret til følsom hud.
Celimax-produkter hos Medpak
Hos Medpak, tilbyder vi Celimax' komplette hudplejeserie. Real Noni-serien omfatter Nourishing Ampoule med indisk morbær, Moisturizing Tonic, Energy Repair Regenerating Cream, Purifying Face Foam, Anti-Aging Eye Cream med Bakuchiol og, Energy Ampoule Sheet. Mask . Disse produkter giver antioxidantbeskyttelse og dyb næring til stresset, træt hud.
Dual Barrier-kollektionen understøtter hudbarrierens sundhed med Creamy Toner, Mild Gel Cleanser, Boosting Serum med ceramider, Skin Wearable Cream, og den populære Watery Sun Cream SPF50+. Ji Woo Gae-serien tilbyder One Step Cleansing Pads og Heartleaf BHA Peeling Pads til praktisk daglig pleje og blid eksfoliering.
Til anti-aging, tilbyder Vita-A Retinol Shot Tightening Serum og THE-A Retinal Shot Booster Serum forskellige styrker af vitamin A-derivater. Hydrophilic Cleansing Oil med jojoba giver en grundig, men skånsom første rensning. Oil Control Light S UNScreen SPF50+ giver en mattende beskyttelse til fedtet hud.
Hvorfor vælge Celimax
Celimax repræsenterer den gennemtænkte side af K-Beauty, ved at kombinere unikke ingredienser med videnskabeligt baserede aktive stoffer i formuleringer, der er skånsomme Enough til daglig brug. Mærkets alsidige produktlinjer betyder, at du kan sammensætte en komplet rutine, der passer til dine specifikke behov, uanset om det er barriereforbedring, anti-aging eller rensende pleje. For dem, der søger innovativ koreansk hudpleje med karakteristiske hovedingredienser og cruelty-free-certificering, tilbyder Celimax sofistikerede løsninger, der giver reelle resultater.
