Gå til indhold

Svært tilgængelige mærker i én butik

Mærker, der er svære at finde i dit land – samlet i én butik

Hjælp og kontakt
  • Danmark (DKK kr.)
Medpak
Konto Indkøbskurv
  • Vitaminer & Kosttilskud
    • Vitaminer & Kosttilskud
    • Aminosyrer
      • L-Arginin
      • L-Carnitin
      • L-Carnosin
      • L-Citrulin
      • L-Glutathion
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl Cystein (NAC)
    • Antioxidanter
      • Alfa-liponsyre
      • Astaxanthin
      • Coenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein og zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Urter
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Katteklo (Una de Gato)
      • Curcumin og gurkemeje
      • Malkebotterod
      • Djavleklo
      • Echinacea
      • Hvidlog
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Dvargpalme
      • Rodklover
      • Rhodiola
      • Tribulus
    • Mineraler
      • Krom
      • Calcium
      • Jod
      • Jern
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Silica
      • Zink
    • Vitaminer
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskeolie og omega-fedtsyrer (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Grønne fødevarer og superfoods
  • Sundhedsmål
    • Sundhedsmål
    • Hjerne og kognitiv funktion
    • Knogler, led og brusk
    • Hjerte og kredsløb
    • Detox og udrensning
    • Fordøjelsessystemet
    • Energi
    • Øjne og syn
    • Hår, hud og negle
    • Immunsystemet
    • Nyrer og urinveje
    • Luftveje
    • Søvn
    • Vægttab
    • Mænds sundhed
    • Kvinders sundhed
    Alle Sundhedsmål →
  • Sport
    • Sport
    • Kulhydrater

      Kulhydrater

      Alle Kulhydrater →
      • Carbo
      • Energigels
      • Isotoniske drikkevarer
    • Kreatin

      Kreatin

      Alle Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pra-workout

      Pra-workout

      Alle Pra-workout →
      • Pra-workout stimulanter
      • Pra-workout pump
      • Pra-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alle Proteinpulver →
      • Vegetabilsk protein
      • Valleproteinblandinger
      • Valleproteinkoncentrat (WPC)
      • Valleproteinisolat (WPI)
    • Vagtogning

      Vagtogning

      Alle Vagtogning →
      • Gainere
    • Fedtforbrandere
    • Restitution
    • Testosteronforstarkere
    Alle Sport →
  • Skønhed
    • Skønhed
    • Bad og bruser

      Bad og bruser

      Alle Bad og bruser →
      • Badetilbehor
      • Badebomber og salte
      • Kropsskrub
      • Brusegels
      • Saber
    • Kropskosmetik

      Kropskosmetik

      Alle Kropskosmetik →
      • Deodoranter og antiperspiranter
      • Bodylotion, smor, cremer og kropsolier
    • Ansigtskosmetik

      Ansigtskosmetik

      Alle Ansigtskosmetik →
      • Ojencremer
      • Ansigtscreme
      • Ansigtsyrer, olier og serums
      • Ansigtsrengoring
      • Hydrolater, tager og tonics
      • Masker og ler
    • Hander og fodder

      Hander og fodder

      Alle Hander og fodder →
      • Behandling af ligtorne, hard hud og halluks
      • Fodpleje
      • Handpleje
    • Harkosmetik

      Harkosmetik

      Alle Harkosmetik →
      • Balsam
      • Harfarvning
      • Harmasker
      • Harolier, serums og sprays
      • Shampoo
    • Intimhygiejne

      Intimhygiejne

      Alle Intimhygiejne →
      • Gels og saber
      • Bind, trusseindlag, tamponer
    • Mundpleje

      Mundpleje

      Alle Mundpleje →
      • Mundskyl
      • Tandbørster
      • Tandpasta
      • Erstatningsbørstehoveder
    • Solbeskyttelse

      Solbeskyttelse

      Alle Solbeskyttelse →
      • Solcremer, lotioner
    Alle Skønhed →
  • Makeup
    • Makeup
    • Ansigtsmakeup

      Ansigtsmakeup

      Alle Ansigtsmakeup →
      • BB- og CC-cremer
      • Foundations
      • Cushion foundations
      • Anden ansigtsmakeup
    • Læbemakeup

      Læbemakeup

      Alle Læbemakeup →
      • Læbestifter
      • Læbefarver og -gloss
      • Læbepleje
    • Øjenmakeup

      Øjenmakeup

      Alle Øjenmakeup →
      • Mascara
    • Makeupværktøjer og tilbehør
    Alle Makeup →
  • Mor og baby
    • Mor og baby
    • Graviditet og moderskab

      Graviditet og moderskab

      Alle Graviditet og moderskab →
      • Graviditetsplanlægning og tests
      • Pleje under graviditeten
      • Sundhed under graviditeten
      • Amning
      • Hud- og kropspleje
    • Madning af børn

      Madning af børn

      Alle Madning af børn →
      • Flaskesutter
      • Sutteflasker
      • Kopper
      • Tilbehør til madning
      • Opbevaring af mad
    • Børns sundhed
    • Børnehygiejne
    • Børneernæring
    • Sutter
    Alle Mor og baby →
  • Hjem
    • Hjem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alle Aromaterapi →
      • Diffusere og forstovere
      • Ateriske oliesat
      • Enkelte ateriske olier
      • Duftolie
      • Rogelsespinde
    • Horevarn

      Horevarn

      Alle Horevarn →
      • Orepropper mod stoj
      • Oreprop tilbehor
      • Orepropper
    • Hjemmeplejeog rengoring

      Hjemmeplejeog rengoring

      Alle Hjemmeplejeog rengoring →
      • Badevarelsesrengoringsmidler
      • Eco Zone 🍃
      • Kokkenrengoringsmidler
      • Vaskemidler
      • Universelle rengoringsmidler
      • Lugtfjernere
    • Insekt- og flatbeskyttelse

      Insekt- og flatbeskyttelse

      Alle Insekt- og flatbeskyttelse →
      • Elektroniske flatafskrakkere
      • Insektmidler
    • Kaledyr

      Kaledyr

      Alle Kaledyr →
      • Kaledyrstilbehor
      • Kaledyrsmad og godbidder
      • Kaledyrspleje og hygiejne
      • Kosttilskud til kaledyr
      • Flat- og loppebeskyttelse
    • Saunatilbehor

      Saunatilbehor

      Alle Saunatilbehor →
      • Sauna aterisk olie
      • Saunavarktoj og udstyr
    • Vandfiltrering og flasker

      Vandfiltrering og flasker

      Alle Vandfiltrering og flasker →
      • Vandflasker
      • Vandfiltre
    Alle Hjem →
  • Sundhed
    • Sundhed
    • Sund mad & ernæring

      Sund mad & ernæring

      Alle Sund mad & ernæring →
      • Drikkevarer & drikkemiks
      • Morgenmad & kornprodukter
      • Kaffe & te
      • Madolie & eddike
      • Sunde drikke & juice
      • Sunde snacks
      • Urter & krydderier
      • Marmelade, honning & søde pålegg
      • Nøddesmør
      • Pasta & nudler
      • Saucer & krydderier
      • Sportsernæring
      • Sukkererstatninger
      • Alle Sund mad & ernæring →
    • Intimsundhed

      Intimsundhed

      Alle Intimsundhed →
      • Kondomer
      • Glidecreme & intim pleje
      • Voksenprodukter
    • Medicinske forsyninger & tests
    Alle Sundhed →
  • Mærker
    • Mærker
    • Vores marker
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top marker
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nye marker
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alle Mærker →

    Mærker

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Udsalg
  • Immunsæsonen
  1. Forside
  2. Bio-D
Bio-D

Bio-D

(12 produkter)
  • Mest relevante
  • Bestsellere
  • Alfabetisk, A-Å
  • Alfabetisk, Å-A
  • Pris, lav til høj
  • Pris, høj til lav
  • Dato, ældre til nyere
  • Dato, nyere til ældre
Vis som

  • vitaminer, mineraler, probiotika og hudpleje til efteråret



    Se nu
  • Bio-D Nappy Fresh Antibacterial Powder Additive for Nappy Washing - 500 g Bio-D Nappy Fresh Antibacterial Powder Additive for Nappy Washing - 500 g

    Bio-D

    Bio-D Nappy Fresh An TiB acterial pulver Additive for Nappy Washing - 500 g

    No reviews
    Vejledende pris 57,79 kr
    Enhedspris115,58 kr /kg
    Se detaljer
  • Bio-D Laundry Bleach - 400 g Bio-D Laundry Bleach - 400 g Bio-D Laundry Bleach - 400 g Bio-D Laundry Bleach - 400 g

    Bio-D

    Bio-D Blegemiddel til tøjvask - 400 g

    No reviews
    Vejledende pris 33,19 kr
    Enhedspris82,98 kr /kg
    Se detaljer
  • Bio-D Hypoallergenic Washing Powder - 2 kg

    Bio-D

    Bio-D Allergivenligt vaskepulver - 2 kg

    No reviews
    Vejledende pris 137,19 kr
    Enhedspris68,60 kr /kg
    Se detaljer
  • Bio-D Washing Powder Hypoallergenic - 1 kg

    Bio-D

    Bio-D Allergivenligt vaskepulver - 1 kg

    No reviews
    Vejledende pris 73,29 kr
    Enhedspris73,29 kr /kg
    Se detaljer
  • Bio-D Fragrance Free Washing Up Liquid - 5 L Bio-D Fragrance Free Washing Up Liquid - 5 L Bio-D Fragrance Free Washing Up Liquid - 5 L Bio-D Fragrance Free Washing Up Liquid - 5 L

    Bio-D

    Bio-D Opvaskemiddel uden parfume - 5 L

    No reviews
    Vejledende pris 182,79 kr
    Enhedspris36,56 kr /l
    Se detaljer
  • Bio-D Fabric Conditioner Fragrance Free - 1 L Bio-D Fabric Conditioner Fragrance Free - 1 L Bio-D Fabric Conditioner Fragrance Free - 1 L Bio-D Fabric Conditioner Fragrance Free - 1 L

    Bio-D

    Bio-D Fabric Conditioner uden parfume - 1 L

    No reviews
    Vejledende pris 50,09 kr
    Enhedspris50,09 kr /l
    Se detaljer
  • Bio-D Laundry Liquid Fragrance Free Non Bio - 1 L Bio-D Laundry Liquid Fragrance Free Non Bio - 1 L

    Bio-D

    Bio-D Vasketøjsvæske uden parfume Non Bio - 1 L

    No reviews
    Vejledende pris 92,49 kr
    Enhedspris92,49 kr /l
    Se detaljer
  • Bio-D Hypoallergenic Concentrated Toilet Cleaner - 750 ml

    Bio-D

    Bio-D Allergivenlig koncentreret toiletrens - 750 ml

    No reviews
    Vejledende pris 44,69 kr
    Enhedspris59,59 kr /l
    Se detaljer
  • Bio-D Fabric Conditioner Fresh Juniper - 1 L Bio-D Fabric Conditioner Fresh Juniper - 1 L
    6% rabat

    Bio-D

    Bio-D Fabric Conditioner Fresh Juniper - 1 L

    No reviews
    Tilbudspris 52,40 kr Vejledende pris 55,49 kr
    Enhedspris52,40 kr /l
    Se detaljer
  • Bio-D Glass & Mirror Cleaner - 500 ml Bio-D Glass & Mirror Cleaner - 500 ml Bio-D Glass & Mirror Cleaner - 500 ml

    Bio-D

    Bio-D Glas- og spejlrens - 500 ml

    No reviews
    Vejledende pris 43,09 kr
    Enhedspris86,18 kr /l
    Se detaljer
  • Bio-D All Purpose Sanitiser - 5 L Bio-D All Purpose Sanitiser - 5 L Bio-D All Purpose Sanitiser - 5 L Bio-D All Purpose Sanitiser - 5 L
    Udsolgt

    Bio-D

    Bio-D All Purpose Sanitiser - 5 L

    No reviews
    Vejledende pris 154,19 kr
    Enhedspris30,84 kr /l
    Se detaljer
  • Bio-D Fabric Conditioner Lavender - 1 L Bio-D Fabric Conditioner Lavender - 1 L
    5% rabat

    Bio-D

    Bio-D Balsam til tekstiler Lavendel - 1 L

    No reviews
    Tilbudspris 53,20 kr Vejledende pris 56,29 kr
    Enhedspris53,20 kr /l
    Se detaljer

Fødslen af Bio-D-mærket

Frøene til Bio-D-mærket blev plantet tilbage i 1980, da grundlæggeren, Michael Barwell, arbejdede med rengøring og konservering af skibe. Dette arbejde var en udfordring, da der var behov for tungt beskyttelsesudstyr til at håndtere industrielle rengøringsmidler. Overraskende nok opdagede, Michael, at de fleste af disse ingredienser kunne findes i almindelige husholdningsrengøringsprodukter. Det gav ham en idé om at udforske brugen af naturlige stoffer, som ikke kun var effektive, men også sikre for både mennesker og miljø. Således blev, Bio-D født.

Et håndskifte, en urokkelig mission

I 1996, blev virksomhedens tøjler overdraget til LLOYD Atkin, som har fortsat urokkeligt med missionen om at skabe rengøringsprodukter, der ikke udgør en trussel mod vores planet. Til det formål søger, Bio-D hele tiden plantebaserede ingredienser til sine produkter og sikrer samtidig, at priserne forbliver overkommelige for kunderne.

En virksomhed bygget på etiske værdier

Bio-D 's primære mål er at give kunderne veganske, miljøvenlige, og effektive produkter. Ikke alene er ingredienserne plantebaserede, men selv emballagen er lavet af genbrugsplast, som ellers ville ende på lossepladsen. Dette 100% genanvendelige materiale resulterer i emballage, der varierer i farve afhængigt af indholdet. Virksomhedens tilbud omfatter håndsæber, vaskepulver, opvaskemidler, og rengøringsmidler til badeværelser og andre rum. Takket være disse produkter, kan du rengøre dit hjem med fuld sikkerhed for, at du ikke skader miljøet.

Anerkendelse i branchen - priser og certificeringer

Bio-D 's høje etiske og kvalitetsmæssige standarder er blevet anerkendt af adskillige organisationer såsom Cruelty Free International, The Vegan Society, og Allergy UK. Ingen anden virksomhed på markedet kan tilbyde produkter, der opfylder standarderne for kommerciel tilberedning af fødevarer.

Urolige produkter af høj kvalitet

På trods af Bio-D's urokkelige overholdelse af sine værdier, påvirker dette ikke kvaliteten af deres produkter. Deres miljøvenlige vaskepulver er velanset på markedet for effektivt at fjerne alle pletter uden brug af skadelige kemikalier! Succesen med deres produkt, Nappy Fresh vaskepulver, viser, at det er muligt at fjerne selv de hårdeste pletter uden at bruge syntetiske rengøringsmidler.

Kundepleje: Et bredt udvalg af produkter

Bio-D tilbyder også håndsæber, der er skånsomme mod huden og har en behagelig duft. Uanset om du bruger opvaskemaskine eller vasker op i hånden, har, Bio-D det rigtige produkt til dig, alt sammen med din komfort og miljøet i tankerne.

Bio-D : Miljøvenlige valg til den bevidste forbruger

Afslutningsvis er, Bio-D et mærke, der blev født med missionen om at skabe sikre og effektive rengøringsprodukter, der også er venlige over for vores planet. Alt fra ingredienser til emballage er nøje udvalgt for at minimere miljøpåvirkningen. Ved at vælge Bio-D, tager du dig ikke kun af dit hjems renlighed, men bidrager også til beskyttelsen af vores miljø. Bio-D repræsenterer miljøvenlige valg for den bevidste forbruger.

Medpak

Oplev Medpak – din pålidelige destination for premium sundheds- og wellnessprodukter siden 2014. Vi tilbyder nøje udvalgte kosttilskud, fitnesstilbehør og kosmetik fra Krakow, Polen til kunder i hele Europa.


  • Facebook
  • Instagram
  • Danmark (DKK kr.)

Information

  • Privatlivspolitik
  • Returpolitik
  • Servicevilkar
  • Fortrydelse
  • Foreslå et produkt

Kundeservice

  • Om os
  • Betalingsinfo
  • Forsendelsesinfo
  • Returneringer og ombytninger
  • Kolofon
  • Blog
  • Vores engrosside
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-Mail: info@medpak.shop

Man–fre: 08:00-16:00

Kontakt os nu

© 2026 Medpak.
Accepterede betalingsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Vælg varianter

Varen er lagt i din indkøbskurv.

Se indkøbskurv