Gå til indhold

Svært tilgængelige mærker i én butik

Mærker, der er svære at finde i dit land – samlet i én butik

Hjælp og kontakt
  • Danmark (DKK kr.)
Medpak
Konto Indkøbskurv
  • Vitaminer & Kosttilskud
    • Vitaminer & Kosttilskud
    • Aminosyrer
      • L-Arginin
      • L-Carnitin
      • L-Carnosin
      • L-Citrulin
      • L-Glutathion
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl Cystein (NAC)
    • Antioxidanter
      • Alfa-liponsyre
      • Astaxanthin
      • Coenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein og zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Urter
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Katteklo (Una de Gato)
      • Curcumin og gurkemeje
      • Malkebotterod
      • Djavleklo
      • Echinacea
      • Hvidlog
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Dvargpalme
      • Rodklover
      • Rhodiola
      • Tribulus
    • Mineraler
      • Krom
      • Calcium
      • Jod
      • Jern
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Silica
      • Zink
    • Vitaminer
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskeolie og omega-fedtsyrer (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Grønne fødevarer og superfoods
  • Sundhedsmål
    • Sundhedsmål
    • Hjerne og kognitiv funktion
    • Knogler, led og brusk
    • Hjerte og kredsløb
    • Detox og udrensning
    • Fordøjelsessystemet
    • Energi
    • Øjne og syn
    • Hår, hud og negle
    • Immunsystemet
    • Nyrer og urinveje
    • Luftveje
    • Søvn
    • Vægttab
    • Mænds sundhed
    • Kvinders sundhed
    Alle Sundhedsmål →
  • Sport
    • Sport
    • Kulhydrater

      Kulhydrater

      Alle Kulhydrater →
      • Carbo
      • Energigels
      • Isotoniske drikkevarer
    • Kreatin

      Kreatin

      Alle Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pra-workout

      Pra-workout

      Alle Pra-workout →
      • Pra-workout stimulanter
      • Pra-workout pump
      • Pra-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alle Proteinpulver →
      • Vegetabilsk protein
      • Valleproteinblandinger
      • Valleproteinkoncentrat (WPC)
      • Valleproteinisolat (WPI)
    • Vagtogning

      Vagtogning

      Alle Vagtogning →
      • Gainere
    • Fedtforbrandere
    • Restitution
    • Testosteronforstarkere
    Alle Sport →
  • Skønhed
    • Skønhed
    • Bad og bruser

      Bad og bruser

      Alle Bad og bruser →
      • Badetilbehor
      • Badebomber og salte
      • Kropsskrub
      • Brusegels
      • Saber
    • Kropskosmetik

      Kropskosmetik

      Alle Kropskosmetik →
      • Deodoranter og antiperspiranter
      • Bodylotion, smor, cremer og kropsolier
    • Ansigtskosmetik

      Ansigtskosmetik

      Alle Ansigtskosmetik →
      • Ojencremer
      • Ansigtscreme
      • Ansigtsyrer, olier og serums
      • Ansigtsrengoring
      • Hydrolater, tager og tonics
      • Masker og ler
    • Hander og fodder

      Hander og fodder

      Alle Hander og fodder →
      • Behandling af ligtorne, hard hud og halluks
      • Fodpleje
      • Handpleje
    • Harkosmetik

      Harkosmetik

      Alle Harkosmetik →
      • Balsam
      • Harfarvning
      • Harmasker
      • Harolier, serums og sprays
      • Shampoo
    • Intimhygiejne

      Intimhygiejne

      Alle Intimhygiejne →
      • Gels og saber
      • Bind, trusseindlag, tamponer
    • Mundpleje

      Mundpleje

      Alle Mundpleje →
      • Mundskyl
      • Tandbørster
      • Tandpasta
      • Erstatningsbørstehoveder
    • Solbeskyttelse

      Solbeskyttelse

      Alle Solbeskyttelse →
      • Solcremer, lotioner
    Alle Skønhed →
  • Makeup
    • Makeup
    • Ansigtsmakeup

      Ansigtsmakeup

      Alle Ansigtsmakeup →
      • BB- og CC-cremer
      • Foundations
      • Cushion foundations
      • Anden ansigtsmakeup
    • Læbemakeup

      Læbemakeup

      Alle Læbemakeup →
      • Læbestifter
      • Læbefarver og -gloss
      • Læbepleje
    • Øjenmakeup

      Øjenmakeup

      Alle Øjenmakeup →
      • Mascara
    • Makeupværktøjer og tilbehør
    Alle Makeup →
  • Mor og baby
    • Mor og baby
    • Graviditet og moderskab

      Graviditet og moderskab

      Alle Graviditet og moderskab →
      • Graviditetsplanlægning og tests
      • Pleje under graviditeten
      • Sundhed under graviditeten
      • Amning
      • Hud- og kropspleje
    • Madning af børn

      Madning af børn

      Alle Madning af børn →
      • Flaskesutter
      • Sutteflasker
      • Kopper
      • Tilbehør til madning
      • Opbevaring af mad
    • Børns sundhed
    • Børnehygiejne
    • Børneernæring
    • Sutter
    Alle Mor og baby →
  • Hjem
    • Hjem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alle Aromaterapi →
      • Diffusere og forstovere
      • Ateriske oliesat
      • Enkelte ateriske olier
      • Duftolie
      • Rogelsespinde
    • Horevarn

      Horevarn

      Alle Horevarn →
      • Orepropper mod stoj
      • Oreprop tilbehor
      • Orepropper
    • Hjemmeplejeog rengoring

      Hjemmeplejeog rengoring

      Alle Hjemmeplejeog rengoring →
      • Badevarelsesrengoringsmidler
      • Eco Zone 🍃
      • Kokkenrengoringsmidler
      • Vaskemidler
      • Universelle rengoringsmidler
      • Lugtfjernere
    • Insekt- og flatbeskyttelse

      Insekt- og flatbeskyttelse

      Alle Insekt- og flatbeskyttelse →
      • Elektroniske flatafskrakkere
      • Insektmidler
    • Kaledyr

      Kaledyr

      Alle Kaledyr →
      • Kaledyrstilbehor
      • Kaledyrsmad og godbidder
      • Kaledyrspleje og hygiejne
      • Kosttilskud til kaledyr
      • Flat- og loppebeskyttelse
    • Saunatilbehor

      Saunatilbehor

      Alle Saunatilbehor →
      • Sauna aterisk olie
      • Saunavarktoj og udstyr
    • Vandfiltrering og flasker

      Vandfiltrering og flasker

      Alle Vandfiltrering og flasker →
      • Vandflasker
      • Vandfiltre
    Alle Hjem →
  • Sundhed
    • Sundhed
    • Sund mad & ernæring

      Sund mad & ernæring

      Alle Sund mad & ernæring →
      • Drikkevarer & drikkemiks
      • Morgenmad & kornprodukter
      • Kaffe & te
      • Madolie & eddike
      • Sunde drikke & juice
      • Sunde snacks
      • Urter & krydderier
      • Marmelade, honning & søde pålegg
      • Nøddesmør
      • Pasta & nudler
      • Saucer & krydderier
      • Sportsernæring
      • Sukkererstatninger
      • Alle Sund mad & ernæring →
    • Intimsundhed

      Intimsundhed

      Alle Intimsundhed →
      • Kondomer
      • Glidecreme & intim pleje
      • Voksenprodukter
    • Medicinske forsyninger & tests
    Alle Sundhed →
  • Mærker
    • Mærker
    • Vores marker
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top marker
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nye marker
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alle Mærker →

    Mærker

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Udsalg
  • Immunsæsonen
  1. Forside
  2. Vitaminer og kosttilskud
  3. Vitaminer

Vitaminer

(1009 produkter)
  • Vitamin A
  • Vitamin B
  • Vitamin C
  • Vitamin D
  • Vitamin E
  • Vitamin K
  • Multivitaminer
  • Mest relevante
  • Bestsellere
  • Alfabetisk, A-Å
  • Alfabetisk, Å-A
  • Pris, lav til høj
  • Pris, høj til lav
  • Dato, ældre til nyere
  • Dato, nyere til ældre
Vis som

  • Starpharma Sharp Mind, Grapefruit - 20 Effervescent Tablets

    Starpharma

    Starpharma Sharp Mind, Grapefrugt - 20 brusetabletter

    No reviews
    Vejledende pris 29,79 kr
    Enhedspris1,49 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Aura Herbals Potassium 300 mg - 60 Capsules Aura Herbals Potassium 300 mg - 60 Capsules Aura Herbals Potassium 300 mg - 60 Capsules
    10% rabat

    Aura Herbals

    Aura Herbals Kalium 300 mg – 60 kapsler

    No reviews
    Tilbudspris 54,34 kr Vejledende pris 60,49 kr
    Enhedspris0,91 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Aura Herbals Calcium 500 mg, Aquamin - 60 Capsules Aura Herbals Calcium 500 mg, Aquamin - 60 Capsules Aura Herbals Calcium 500 mg, Aquamin - 60 Capsules
    10% rabat

    Aura Herbals

    Aura Herbals Calcium 500 mg, Aquamin – 60 kapsler

    No reviews
    Tilbudspris 54,34 kr Vejledende pris 60,49 kr
    Enhedspris0,91 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Meditherapy Vitamin Skin Booster Bubble Serum - 100 ml
    Udsolgt

    Meditherapy

    Meditherapy Vitamin Skin Booster Bubble Serum – 100 ml

    No reviews
    Vejledende pris 299,69 kr
    Enhedspris2.996,90 kr /l
    Se detaljer
  • OstroVit Isotonic, Lemon and Mint - 500 g OstroVit Isotonic, Lemon and Mint - 500 g

    OstroVit

    OstroVit Isotonic, citron og mynte – 500 g

    No reviews
    Vejledende pris 76,29 kr
    Enhedspris152,58 kr /kg
    Se detaljer
  • Carlson Labs Baby's Super Daily D3 400 IU - 10.3 ml Carlson Labs Baby's Super Daily D3 400 IU - 10.3 ml Carlson Labs Baby's Super Daily D3 400 IU - 10.3 ml

    Carlson Labs

    Carlson Labs Baby's Super Daily D3 400 IU - 10,3 ml

    No reviews
    Vejledende pris 147,09 kr
    Enhedspris14.280,58 kr /l
    Se detaljer
  • Starpharma Tropiko Multivitamin Lollipop, Sugar-Free - 8 g

    Starpharma

    Starpharma Tropiko Multivitamin-slikkepind, sukkerfri – 8 g

    No reviews
    Vejledende pris 13,09 kr
    Enhedspris13,09 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Alg-Börje Vitamin D3 2500 IU - 90 Tablets
    10% rabat

    Alg-Börje

    Alg-Börje D3-vitamin 2500 IE – 90 tabletter

    No reviews
    Tilbudspris 92,05 kr Vejledende pris 102,59 kr
    Enhedspris1,02 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Activlab Pharma Electrovit for Diabetics, Lemon - 20 Effervescent Tablets

    Activlab

    Activlab Pharma Electrovit til diabetikere, Citron – 20 brusetabletter

    No reviews
    Vejledende pris 27,99 kr
    Enhedspris1,40 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Starpharma Vitamin C 1000 mg - 20 Effervescent Tablets

    Starpharma

    Starpharma C-vitamin 1000 mg – 20 brusetabletter

    No reviews
    Vejledende pris 26,29 kr
    Enhedspris1,31 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Pokusa for Health Zdrovaśki Multivitamin Treats for Dogs - 160 g
    Udsolgt

    Pokusa for Health

    Pokusa for Health Zdrovaśki Multivitamin til hunde – 160 g

    No reviews
    Vejledende pris 87,69 kr
    Enhedspris548,06 kr /kg
    Se detaljer
  • Starpharma Aller Stop - 20 Effervescent Tablets
    11% rabat

    Starpharma

    Starpharma Aller Stop – 20 brusetabletter

    No reviews
    Tilbudspris 27,98 kr Vejledende pris 31,49 kr
    Enhedspris1,40 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Starpharma Mniaminki Vitamin C 250 mg, Orange - 60 Lozenges Starpharma Mniaminki Vitamin C 250 mg, Orange - 60 Lozenges

    Starpharma

    Starpharma Mniaminki C-vitamin 250 mg, Appelsin – 60 pastiller

    No reviews
    Vejledende pris 37,69 kr
    Enhedspris0,63 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Starpharma Mniamki Vitamin D3 Lozenges, Pineapple - 60 Lozenges

    Starpharma

    Starpharma Mniamki Vitamin D3-pastiller, Ananas – 60 pastiller

    No reviews
    Vejledende pris 37,69 kr
    Enhedspris0,63 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Aura Herbals Vitamin C 1000 mg Quali-C - 120 Capsules
    10% rabat

    Aura Herbals

    Aura Herbals C-vitamin 1000 mg Quali-C – 120 kapsler

    No reviews
    Tilbudspris 116,63 kr Vejledende pris 129,79 kr
    Enhedspris
    Se detaljer
  • Formeds OLICAPS ADEK - 60 Capsules
    5% rabat

    Formeds

    Formeds OLICAPS ADEK – 60 kapsler

    No reviews
    Tilbudspris 188,38 kr Vejledende pris 198,29 kr
    Enhedspris3,14 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Formeds Olicaps K2 D3 - 60 Capsules
    10% rabat

    Formeds

    Formeds Olicaps K2 D3 – 60 kapsler

    No reviews
    Tilbudspris 135,09 kr Vejledende pris 150,89 kr
    Enhedspris2,25 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Aura Herbals Selenium 200 mcg - 60 Capsules Aura Herbals Selenium 200 mcg - 60 Capsules
    15% rabat

    Aura Herbals

    Aura Herbals Selen 200 mcg – 60 kapsler

    No reviews
    Tilbudspris 43,79 kr Vejledende pris 51,69 kr
    Enhedspris0,73 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • NOW Foods Potassium Gluconate 99 mg - 100 Tablets
    5% rabat

    Now Foods

    Now Foods Kaliumgluconat 99 mg – 100 tabletter

    No reviews
    Tilbudspris 70,72 kr Vejledende pris 74,49 kr
    Enhedspris0,71 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • NOW Foods Boron 3 mg - 100 Vegan Capsules
    Udsolgt

    Now Foods

    Now Foods Bor 3 mg – 100 veganske kapsler

    No reviews
    Vejledende pris 61,39 kr
    Enhedspris0,61 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Aura Herbals Vitamin D3 4000 IU - 90 Capsules

    Aura Herbals

    Aura Herbals D3-vitamin 4000 IE – 90 kapsler

    No reviews
    Vejledende pris 75,39 kr
    Enhedspris0,84 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Natural Vitality CALM Magnesium 180 mg - 60 Gummies

    Natural Vitality

    Natural Vitality Calm Magnesium 180 mg – 60 gummibonbons

    No reviews
    Vejledende pris 113,19 kr
    Enhedspris1,89 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Activlab Vitamin C 1000 mg - 60 Capsules

    Activlab

    Activlab C-vitamin 1000 mg – 60 kapsler

    No reviews
    Vejledende pris 87,69 kr
    Enhedspris1,46 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • iUNIK Propolis Vitamin Synergy Serum - 50 ml iUNIK Propolis Vitamin Synergy Serum - 50 ml iUNIK Propolis Vitamin Synergy Serum - 50 ml
    10% rabat

    iUNIK

    IUNIK Propolis Vitamin Synergy Serum – 50 ml

    No reviews
    Tilbudspris 119,23 kr Vejledende pris 132,49 kr
    Enhedspris238,46 kr /100ml
    Se detaljer
  • Forrige
  • Side 41 / 43
  • 1
  • …
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 43
  • Næste

Forstå den vitale rolle, som vitaminer spiller for sundhed og velvære

Vitaminer er essentielle organiske forbindelser, der spiller en afgørende rolle for at opretholde en optimal kropsfunktion. Disse vitale næringsstoffer er uundværlige for forskellige fysiologiske processer, og mangel på dem kan føre til betydelige helbredsproblemer. Når kroppen mangler tilstrækkeligt med vitaminer, kan personer opleve generel træthed, humørsvingninger, og svækket immunitet, hvilket gør dem mere modtagelige TiB le for sygdomme.

Mens frugt og grøntsager fungerer som primære kilder til vitaminer, er visse næringsstoffer mere tilbøjelige til at mangle. For eksempel, D-vitamin, som kroppen syntetiserer gennem eksponering for sollys, bliver en mangelvare i efterårs- og vintermånederne. I sådanne tilfælde kan, kosttilskud effektivt hjælpe med at opretholde tilstrækkelige vitaminniveauer.

Klassificering af vitaminer: Vandopløselige og fedtopløselige

Vitaminer kategoriseres i to hovedgrupper baseret på deres opløselighed:

  • Vandopløselige vitaminer: Denne gruppe omfatter biotin, pantothensyre, og B-kompleks vitaminer som B12 og B1. Disse vitaminer er forbundet med metaboliske ændringer i væv og fungerer som coenzymer.
  • Fedtopløselige vitaminer: Denne kategori omfatter vitamin A, K , og E. I modsætning til deres vandopløselige modstykker, har disse vitaminer regulerende funktioner og har tendens til at ophobes i kroppen.

Vigtigheden af vitaminer under graviditet

Graviditet er en kritisk periode, der kræver en stabil og afbalanceret kost for at støtte fosteret i udvikling. Selvom det er ideelt at få vitaminer fra fødevarer, kan det være en udfordring at opretholde en perfekt kost. Derfor benytter mange vordende mødre sig af vitamintilskud for at sikre et tilstrækkeligt indtag af næringsstoffer.

Vigtige vitaminer til gravide kvinder omfatter:

  • D3-vitamin : Mangel under graviditeten er forbundet med øget risiko for for tidlig fødsel, lav fødselsvægt, og præeklampsi.
  • Folinsyre: Utilstrækkelige niveauer kan føre til anæmi og øge risikoen for neuralrørsdefekter. Korrekt tilskud kan reducere disse risici med op til 70%.

Hvem har gavn af vitamintilskud?

Beslutningen om at tage vitamintilskud afhænger af forskellige faktorer og individuelle behov. Specifikke grupper, der kan have gavn af vitamintilskud, omfatter:

  • Personer med tilstande, der forringer vitaminoptagelsen
  • Personer, der følger en kost, som måske ikke opfylder de daglige vitaminbehov
  • Atleter, der dyrker intense fysiske aktiviteter, som kræver ekstra ernæringsmæssig støtte
  • Gravide kvinder med øget behov for næringsstoffer

Vitaminkomplekser er en effektiv måde at afhjælpe mangler på og lindre tilknyttede symptomer. Kosttilskud af høj kvalitet i tablet- eller kapselform sikrer optimal optagelse, og hjælper med at stabilisere vitaminniveauerne i kroppen og understøtter det generelle helbred og velbefindende.

Medpak

Oplev Medpak – din pålidelige destination for premium sundheds- og wellnessprodukter siden 2014. Vi tilbyder nøje udvalgte kosttilskud, fitnesstilbehør og kosmetik fra Krakow, Polen til kunder i hele Europa.


  • Facebook
  • Instagram
  • Danmark (DKK kr.)

Information

  • Privatlivspolitik
  • Returpolitik
  • Servicevilkar
  • Fortrydelse
  • Foreslå et produkt

Kundeservice

  • Om os
  • Betalingsinfo
  • Forsendelsesinfo
  • Returneringer og ombytninger
  • Kolofon
  • Blog
  • Vores engrosside
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-Mail: info@medpak.shop

Man–fre: 08:00-16:00

Kontakt os nu

© 2026 Medpak.
Accepterede betalingsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Vælg varianter

Varen er lagt i din indkøbskurv.

Se indkøbskurv