Gå til indhold

Svært tilgængelige mærker i én butik

Mærker, der er svære at finde i dit land – samlet i én butik

Hjælp og kontakt
  • Danmark (DKK kr.)
Medpak
Konto Indkøbskurv
  • Vitaminer & Kosttilskud
    • Vitaminer & Kosttilskud
    • Aminosyrer
      • L-Arginin
      • L-Carnitin
      • L-Carnosin
      • L-Citrulin
      • L-Glutathion
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl Cystein (NAC)
    • Antioxidanter
      • Alfa-liponsyre
      • Astaxanthin
      • Coenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein og zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Urter
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Katteklo (Una de Gato)
      • Curcumin og gurkemeje
      • Malkebotterod
      • Djavleklo
      • Echinacea
      • Hvidlog
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Dvargpalme
      • Rodklover
      • Rhodiola
      • Tribulus
    • Mineraler
      • Krom
      • Calcium
      • Jod
      • Jern
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Silica
      • Zink
    • Vitaminer
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskeolie og omega-fedtsyrer (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Grønne fødevarer og superfoods
  • Sundhedsmål
    • Sundhedsmål
    • Hjerne og kognitiv funktion
    • Knogler, led og brusk
    • Hjerte og kredsløb
    • Detox og udrensning
    • Fordøjelsessystemet
    • Energi
    • Øjne og syn
    • Hår, hud og negle
    • Immunsystemet
    • Nyrer og urinveje
    • Luftveje
    • Søvn
    • Vægttab
    • Mænds sundhed
    • Kvinders sundhed
    Alle Sundhedsmål →
  • Sport
    • Sport
    • Kulhydrater

      Kulhydrater

      Alle Kulhydrater →
      • Carbo
      • Energigels
      • Isotoniske drikkevarer
    • Kreatin

      Kreatin

      Alle Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pra-workout

      Pra-workout

      Alle Pra-workout →
      • Pra-workout stimulanter
      • Pra-workout pump
      • Pra-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alle Proteinpulver →
      • Vegetabilsk protein
      • Valleproteinblandinger
      • Valleproteinkoncentrat (WPC)
      • Valleproteinisolat (WPI)
    • Vagtogning

      Vagtogning

      Alle Vagtogning →
      • Gainere
    • Fedtforbrandere
    • Restitution
    • Testosteronforstarkere
    Alle Sport →
  • Skønhed
    • Skønhed
    • Bad og bruser

      Bad og bruser

      Alle Bad og bruser →
      • Badetilbehor
      • Badebomber og salte
      • Kropsskrub
      • Brusegels
      • Saber
    • Kropskosmetik

      Kropskosmetik

      Alle Kropskosmetik →
      • Deodoranter og antiperspiranter
      • Bodylotion, smor, cremer og kropsolier
    • Ansigtskosmetik

      Ansigtskosmetik

      Alle Ansigtskosmetik →
      • Ojencremer
      • Ansigtscreme
      • Ansigtsyrer, olier og serums
      • Ansigtsrengoring
      • Hydrolater, tager og tonics
      • Masker og ler
    • Hander og fodder

      Hander og fodder

      Alle Hander og fodder →
      • Behandling af ligtorne, hard hud og halluks
      • Fodpleje
      • Handpleje
    • Harkosmetik

      Harkosmetik

      Alle Harkosmetik →
      • Balsam
      • Harfarvning
      • Harmasker
      • Harolier, serums og sprays
      • Shampoo
    • Intimhygiejne

      Intimhygiejne

      Alle Intimhygiejne →
      • Gels og saber
      • Bind, trusseindlag, tamponer
    • Mundpleje

      Mundpleje

      Alle Mundpleje →
      • Mundskyl
      • Tandbørster
      • Tandpasta
      • Erstatningsbørstehoveder
    • Solbeskyttelse

      Solbeskyttelse

      Alle Solbeskyttelse →
      • Solcremer, lotioner
    Alle Skønhed →
  • Makeup
    • Makeup
    • Ansigtsmakeup

      Ansigtsmakeup

      Alle Ansigtsmakeup →
      • BB- og CC-cremer
      • Foundations
      • Cushion foundations
      • Anden ansigtsmakeup
    • Læbemakeup

      Læbemakeup

      Alle Læbemakeup →
      • Læbestifter
      • Læbefarver og -gloss
      • Læbepleje
    • Øjenmakeup

      Øjenmakeup

      Alle Øjenmakeup →
      • Mascara
    • Makeupværktøjer og tilbehør
    Alle Makeup →
  • Mor og baby
    • Mor og baby
    • Graviditet og moderskab

      Graviditet og moderskab

      Alle Graviditet og moderskab →
      • Graviditetsplanlægning og tests
      • Pleje under graviditeten
      • Sundhed under graviditeten
      • Amning
      • Hud- og kropspleje
    • Madning af børn

      Madning af børn

      Alle Madning af børn →
      • Flaskesutter
      • Sutteflasker
      • Kopper
      • Tilbehør til madning
      • Opbevaring af mad
    • Børns sundhed
    • Børnehygiejne
    • Børneernæring
    • Sutter
    Alle Mor og baby →
  • Hjem
    • Hjem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alle Aromaterapi →
      • Diffusere og forstovere
      • Ateriske oliesat
      • Enkelte ateriske olier
      • Duftolie
      • Rogelsespinde
    • Horevarn

      Horevarn

      Alle Horevarn →
      • Orepropper mod stoj
      • Oreprop tilbehor
      • Orepropper
    • Hjemmeplejeog rengoring

      Hjemmeplejeog rengoring

      Alle Hjemmeplejeog rengoring →
      • Badevarelsesrengoringsmidler
      • Eco Zone 🍃
      • Kokkenrengoringsmidler
      • Vaskemidler
      • Universelle rengoringsmidler
      • Lugtfjernere
    • Insekt- og flatbeskyttelse

      Insekt- og flatbeskyttelse

      Alle Insekt- og flatbeskyttelse →
      • Elektroniske flatafskrakkere
      • Insektmidler
    • Kaledyr

      Kaledyr

      Alle Kaledyr →
      • Kaledyrstilbehor
      • Kaledyrsmad og godbidder
      • Kaledyrspleje og hygiejne
      • Kosttilskud til kaledyr
      • Flat- og loppebeskyttelse
    • Saunatilbehor

      Saunatilbehor

      Alle Saunatilbehor →
      • Sauna aterisk olie
      • Saunavarktoj og udstyr
    • Vandfiltrering og flasker

      Vandfiltrering og flasker

      Alle Vandfiltrering og flasker →
      • Vandflasker
      • Vandfiltre
    Alle Hjem →
  • Sundhed
    • Sundhed
    • Sund mad & ernæring

      Sund mad & ernæring

      Alle Sund mad & ernæring →
      • Drikkevarer & drikkemiks
      • Morgenmad & kornprodukter
      • Kaffe & te
      • Madolie & eddike
      • Sunde drikke & juice
      • Sunde snacks
      • Urter & krydderier
      • Marmelade, honning & søde pålegg
      • Nøddesmør
      • Pasta & nudler
      • Saucer & krydderier
      • Sportsernæring
      • Sukkererstatninger
      • Alle Sund mad & ernæring →
    • Intimsundhed

      Intimsundhed

      Alle Intimsundhed →
      • Kondomer
      • Glidecreme & intim pleje
      • Voksenprodukter
    • Medicinske forsyninger & tests
    Alle Sundhed →
  • Mærker
    • Mærker
    • Vores marker
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top marker
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nye marker
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alle Mærker →

    Mærker

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Udsalg
  • Immunsæsonen
  1. Forside
  2. Hjem
  3. Saunatilbehør

Saunatilbehør

(40 produkter)
  • Sauna aterisk olie
  • Saunavarktoj og udstyr
  • Mest relevante
  • Bestsellere
  • Alfabetisk, A-Å
  • Alfabetisk, Å-A
  • Pris, lav til høj
  • Pris, høj til lav
  • Dato, ældre til nyere
  • Dato, nyere til ældre
Vis som

  • Bilovit Sauna Emulsion Birch - 250 ml Bilovit Sauna Emulsion Birch - 250 ml
    25% rabat

    Bilovit

    Bilovit Sauna Emulsion Birch - 250 ml

    2 reviews
    Tilbudspris 46,25 kr Vejledende pris 61,69 kr
    Enhedspris185,00 kr /l
    Se detaljer
  • Bilovit Aluminium Sauna Spoon - Black Bilovit Aluminium Sauna Spoon - Black Bilovit Aluminium Sauna Spoon - Black Bilovit Aluminium Sauna Spoon - Black
    Udsolgt

    Bilovit

    Bilovit Sauna-ske i aluminium - sort

    1 review
    Vejledende pris 107,89 kr
    Enhedspris
    Se detaljer
  • Bilovit Sauna Emulsion Melissa - 250 ml Bilovit Sauna Emulsion Melissa - 250 ml
    25% rabat

    Bilovit

    Bilovit Sauna Emulsion Melissa - 250 ml

    1 review
    Tilbudspris 55,47 kr Vejledende pris 73,99 kr
    Enhedspris221,88 kr /l
    Se detaljer
  • Bilovit Sauna Headrest, Pine - 1 piece Bilovit Sauna Headrest, Pine - 1 piece Bilovit Sauna Headrest, Pine - 1 piece Bilovit Sauna Headrest, Pine - 1 piece Bilovit Sauna Headrest, Pine - 1 piece Bilovit Sauna Headrest, Pine - 1 piece
    Udsolgt

    Bilovit

    Bilovit Sauna-hovedstøtte, Pine - 1 stk.

    No reviews
    Vejledende pris 192,69 kr
    Enhedspris
    Se detaljer
  • Bilovit Sauna Emulsion Orange - 250 ml Bilovit Sauna Emulsion Orange - 250 ml

    Bilovit

    Bilovit Sauna Emulsion Orange - 250 ml

    No reviews
    Vejledende pris 61,69 kr
    Enhedspris246,76 kr /l
    Se detaljer
  • Bilovit Pine Bolt for Sauna Bilovit Pine Bolt for Sauna Bilovit Pine Bolt for Sauna

    Bilovit

    Bilovit fyrretræsbult til sauna

    1 review
    Vejledende pris 82,49 kr
    Enhedspris
    Se detaljer
  • Bilovit Sauna Emulsion Spruce - 250 ml Bilovit Sauna Emulsion Spruce - 250 ml
    25% rabat

    Bilovit

    Bilovit Sauna Emulsion Spruce - 250 ml

    No reviews
    Tilbudspris 46,25 kr Vejledende pris 61,69 kr
    Enhedspris185,00 kr /l
    Se detaljer
  • Bilovit Sauna Emulsion Tea Tree - 250 ml Bilovit Sauna Emulsion Tea Tree - 250 ml
    25% rabat

    Bilovit

    Bilovit Sauna Emulsion Tea Tree - 250 ml

    No reviews
    Tilbudspris 46,25 kr Vejledende pris 61,69 kr
    Enhedspris185,00 kr /l
    Se detaljer
  • Bilovit Pine Ventilation Grille for Sauna Bilovit Pine Ventilation Grille for Sauna Bilovit Pine Ventilation Grille for Sauna Bilovit Pine Ventilation Grille for Sauna

    Bilovit

    Bilovit fyrretræsventsilationsgitter til sauna

    1 review
    Vejledende pris 100,89 kr
    Enhedspris
    Se detaljer
  • Naturalne Aromaty Essential Oil Mint - 10 ml Naturalne Aromaty Essential Oil Mint - 10 ml
    5% rabat

    Naturalne Aromaty

    Naturalne Aromaty Æterisk olie mynte - 10 ml

    No reviews
    Tilbudspris 27,74 kr Vejledende pris 29,29 kr
    Enhedspris27,74 kr /10ml
    Se detaljer
  • Bilovit Pine Anemostat for Sauna Bilovit Pine Anemostat for Sauna Bilovit Pine Anemostat for Sauna Bilovit Pine Anemostat for Sauna Bilovit Pine Anemostat for Sauna
    Udsolgt

    Bilovit

    Bilovit Pine Anemostat til sauna

    No reviews
    Vejledende pris 124,79 kr
    Enhedspris
    Se detaljer
  • Bilovit Lemon Eucalyptus Essential Oil - 1000 ml
    Udsolgt

    Bilovit

    Bilovit æterisk olie med citron og eukalyptus - 1000 ml

    No reviews
    Vejledende pris 1.203,39 kr
    Enhedspris1.203,39 kr /l
    Se detaljer
  • Bilovit Sauna Accessories Set - 4 Items Bilovit Sauna Accessories Set - 4 Items Bilovit Sauna Accessories Set - 4 Items Bilovit Sauna Accessories Set - 4 Items Bilovit Sauna Accessories Set - 4 Items
    Udsolgt

    Bilovit

    Bilovit Sauna-tilbehørssæt - 4 dele

    1 review
    Vejledende pris 406,99 kr
    Enhedspris
    Se detaljer
  • Bilovit Pine Sauna Thermometer - up to 120 degrees Celsius Bilovit Pine Sauna Thermometer - up to 120 degrees Celsius Bilovit Pine Sauna Thermometer - up to 120 degrees Celsius Bilovit Pine Sauna Thermometer - up to 120 degrees Celsius Bilovit Pine Sauna Thermometer - up to 120 degrees Celsius
    Udsolgt

    Bilovit

    Bilovit Pine Sauna Thermometer - op til 120 grader Celsius

    No reviews
    Vejledende pris 93,19 kr
    Enhedspris
    Se detaljer
  • Bilovit Sauna Accessories Set - 2 Items Bilovit Sauna Accessories Set - 2 Items Bilovit Sauna Accessories Set - 2 Items
    Udsolgt

    Bilovit

    Bilovit Sauna-tilbehørssæt - 2 dele

    No reviews
    Vejledende pris 221,99 kr
    Enhedspris
    Se detaljer
  • Bilovit Sauna Accessories Set - 5 Items Bilovit Sauna Accessories Set - 5 Items Bilovit Sauna Accessories Set - 5 Items Bilovit Sauna Accessories Set - 5 Items Bilovit Sauna Accessories Set - 5 Items Bilovit Sauna Accessories Set - 5 Items
    Udsolgt

    Bilovit

    Bilovit Sauna-tilbehørssæt - 5 dele

    3 reviews
    Vejledende pris 620,59 kr
    Enhedspris
    Se detaljer
  • Forrige
  • Side 2 / 2
  • 1
  • 2
  • Næste

Saunatilbehør til øget velvære og afslapning

Forvandl din saunaoplevelse med Medpaks omfattende kollektion af førsteklasses saunatilbehør. Med vores ti års erfaring inden for wellness-produkter, tilbyder vi nøje udvalgte produkter, der forbedrer både funktionaliteten og de terapeutiske fordele ved dine saunagus. Fra aromatiske emulsioner til traditionelt trætilbehør, Vores kollektion indeholder alt, hvad der er nødvendigt for at skabe et autentisk og foryngende saunamiljø.

Terapeutiske saunaemulsioner og aromaterapi

Løft dine saunasessioner med vores omfattende udvalg af naturlige saunaemulsioner, der kombinerer aromaterapeutiske fordele med traditionel saunapraksis. Disse omhyggeligt formulerede emulsioner opløses let i saunavand, og frigiver terapeutiske dampe, der forbedrer åndedrættets velvære, samtidig med at de skaber fordybende sanseoplevelser. Hver duft giver specifikke fordele, fra lavendels beroligende egenskaber til eukalyptus' luftvejsrensende effekter.

Vores mangfoldige emulsionskollektion indeholder dufte til enhver præference og ethvert wellness-mål:

  • Skov- oginspirerede muligheder som cedertræ, fyr, og gran, der bringer naturens foryngende essens indendørs
  • Forfriskende citrus- og urteblandinger, herunder bergamot, mandarin, og melissa til opløftende oplevelser
  • Terapeutisk som tea tree, peppermint, og eucalyptus, der understøtter luftvejene

Traditionelt saunaudstyr i træ

Autentiske saunaoplevelser kræver det rette traditionelle tilbehør fremstillet af naturlige materialer. Vores kollektion omfatter håndlavet fyrretræstilbehør, der afspejler århundreders nordisk saunatradition, samtidig med at det giver funktionelle fordele for moderne saunabrugere. Disse naturlige trægenstande modstår fugt og varme, mens de udvikler smukke patinaer, der forbedrer deres udseende over tid.

Vigtigt trætilbehør skaber grundlaget for korrekt saunapraksis. Traditionelle spande i forskellige størrelser giver optimal vandopbevaring og hældeevne, mens specialiserede øser sikrer præcis påføring af vand på saunastenene. Ergonomiske nakkestøtter fremstillet af aromatisk fyrretræ øger komforten under længerevarende sessioner, samtidig med at de naturligt modstår fugt og bakterievækst.

Præcisionsovervågnings- og tidsinstrumenter

Optimale saunaoplevelser kræver omhyggelig opmærksomhed på temperatur, luftfugtighed, og sessionens varighed. Vores overvågningsinstrumenter kombinerer traditionelt håndværk med nøjagtige målefunktioner, der sikrer sikre og effektive saunasessioner. Disse præcisionsværktøjer hjælper dig med at opretholde ideelle forhold, mens du sporer sessionens fremskridt for at opnå ensartede wellness-fordele.

Overvågningsudstyr i professionel kvalitet omfatter:

  • Kombitermometer og hygrometer, der nøjagtigt registrerer både temperatur og luftfugtighed
  • Traditionelle sand- og moderne aluminiumsurglas til præcis timing af sessioner uden elektronisk udstyr
  • Specialiserede aromaterapiskåle, der er designet til sikker diffusion af æteriske olier i miljøer med høj varme
  • Specialiserede aromaterapiskåle, der er designet til sikker diffusion af æteriske olier i miljøer med høj varme.varmemiljøer

Holdbare, moderne materialer

Med respekt for saunatraditionerne, omfatter vores kollektion også tilbehør fremstillet af moderne materialer, der giver øget holdbarhed og nem vedligeholdelse. Aluminiumsspande og timeglas er korrosionsbestandige alternativer til traditionelle materialer, samtidig med at de æstetiske og funktionelle kvaliteter, der er afgørende for autentiske saunaoplevelser, bevares.

Disse moderne muligheder giver praktiske fordele for hyppige saunabrugere, herunder forbedret holdbarhed i miljøer med høj luftfugtighed og forenklede rengøringsprocedurer. De slanke designs supplerer både traditionelle og moderne saunainstallationer og giver pålidelig ydeevne gennem utallige sessioner.

Komplette løsninger til saunaopsætning

At skabe det perfekte saunamiljø kræver koordinering af flere tilbehør, der fungerer harmonisk sammen. Vores kollektion indeholder alle vigtige komponenter, der er nødvendige for en komplet saunaopsætning, fra vandpåføringsværktøjer til aromaterapisystemer. Denne omfattende tilgang sikrer, at alle aspekter af din saunaoplevelse bidrager til maksimal afslapning og velvære.

Koordinerede tilbehørssæt eliminerer gætterier i forbindelse med at skabe optimale saunamiljøer og sikrer, at alle komponenter arbejder effektivt sammen. De omhyggeligt udvalgte elementer supplerer hinanden æstetisk og funktionelt, og skaber sammenhængende oplevelser, der forbedrer både den visuelle appel og den terapeutiske effektivitet af dine saunasessioner.

Wellness-fokuseret aromaterapi-integration

Moderne saunapraksis anerkender i stigende grad de terapeutiske fordele ved at kombinere varmeterapi med aromaterapi. Vores specialiserede aromaterapitilbehør giver mulighed for sikker integration af æteriske olier og naturlige dufte i højtemperaturmiljøer. Disse specialdesignede genstande sikrer, at de aromatiske fordele forbedrer snarere end kompromitterer den traditionelle saunaoplevelse.

De terapeutiske fordele ved aromaterapiforstærkede saunagus omfatter forbedret åndedrætsfunktion, forbedret afslapningsreaktion, og dybere velværeforbindelser mellem krop og sind. Vores tilbehør gør det nemt at indarbejde disse fordele sikkert og effektivt i din regelmæssige saunarutine.

Kvalitets- og håndværksstandarder

Hos Medpak, opretholder vi strenge standarder for alt saunatilbehør, for at sikre, at de opfylder de krævende krav til miljøer med høj varme, og høj fugtighed. Vores produkter er udvalgt efter deres holdbarhed, sikkerhed, og ægthed, hvilket afspejler vores forpligtelse til kvalitet, der har vundet tillid hos wellness-entusiaster i hele Europa, herunder Tyskland, Litauen, Holland, Italien, Slovakiet, og Storbritannien.

Hvert tilbehør gennemgår en omhyggelig evaluering af materialekvalitet, håndværk, og langsigtet ydeevne under saunaforhold. Denne omfattende tilgang sikrer, at din investering i saunatilbehør giver mange års pålidelig service, samtidig med at de æstetiske og funktionelle kvaliteter, der definerer fremragende saunaoplevelser, bevares.

Fuldend dit wellness-helligdom

Skab en omfattende tilgang til wellness i hjemmet med supplerende produkter fra vores sortiment. Forbedr din pleje efter saunaen med vores naturlige produkter til personlig pleje designet til hud, der har været udsat for varmeterapi. Understøt din wellness-rutine med vores rene æteriske olier til aromaterapi. For fuldstændig afslapning, udforsk vores søvnstøttekollektion for at udvide de beroligende fordele ved saunasessioner.

Oplev autentisk saunatilbehør, der ærer traditionel praksis, mens det understøtter moderne wellnessmål. Oplev Medpak-forskellen, hvor kvalitetshåndværk møder terapeutisk innovation i alt det tilbehør, vi tilbyder til dit personlige wellness-helligdom.

Medpak

Oplev Medpak – din pålidelige destination for premium sundheds- og wellnessprodukter siden 2014. Vi tilbyder nøje udvalgte kosttilskud, fitnesstilbehør og kosmetik fra Krakow, Polen til kunder i hele Europa.


  • Facebook
  • Instagram
  • Danmark (DKK kr.)

Information

  • Privatlivspolitik
  • Returpolitik
  • Servicevilkar
  • Fortrydelse
  • Foreslå et produkt

Kundeservice

  • Om os
  • Betalingsinfo
  • Forsendelsesinfo
  • Returneringer og ombytninger
  • Kolofon
  • Blog
  • Vores engrosside
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-Mail: info@medpak.shop

Man–fre: 08:00-16:00

Kontakt os nu

© 2026 Medpak.
Accepterede betalingsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Vælg varianter

Varen er lagt i din indkøbskurv.

Se indkøbskurv