Gå til indhold

Svært tilgængelige mærker i én butik

Mærker, der er svære at finde i dit land – samlet i én butik

Hjælp og kontakt
  • Danmark (DKK kr.)
Medpak
Konto Indkøbskurv
  • Vitaminer & Kosttilskud
    • Vitaminer & Kosttilskud
    • Aminosyrer
      • L-Arginin
      • L-Carnitin
      • L-Carnosin
      • L-Citrulin
      • L-Glutathion
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl Cystein (NAC)
    • Antioxidanter
      • Alfa-liponsyre
      • Astaxanthin
      • Coenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein og zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Urter
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Katteklo (Una de Gato)
      • Curcumin og gurkemeje
      • Malkebotterod
      • Djavleklo
      • Echinacea
      • Hvidlog
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Dvargpalme
      • Rodklover
      • Rhodiola
      • Tribulus
    • Mineraler
      • Krom
      • Calcium
      • Jod
      • Jern
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Silica
      • Zink
    • Vitaminer
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskeolie og omega-fedtsyrer (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Grønne fødevarer og superfoods
  • Sundhedsmål
    • Sundhedsmål
    • Hjerne og kognitiv funktion
    • Knogler, led og brusk
    • Hjerte og kredsløb
    • Detox og udrensning
    • Fordøjelsessystemet
    • Energi
    • Øjne og syn
    • Hår, hud og negle
    • Immunsystemet
    • Nyrer og urinveje
    • Luftveje
    • Søvn
    • Vægttab
    • Mænds sundhed
    • Kvinders sundhed
    Alle Sundhedsmål →
  • Sport
    • Sport
    • Kulhydrater

      Kulhydrater

      Alle Kulhydrater →
      • Carbo
      • Energigels
      • Isotoniske drikkevarer
    • Kreatin

      Kreatin

      Alle Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pra-workout

      Pra-workout

      Alle Pra-workout →
      • Pra-workout stimulanter
      • Pra-workout pump
      • Pra-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alle Proteinpulver →
      • Vegetabilsk protein
      • Valleproteinblandinger
      • Valleproteinkoncentrat (WPC)
      • Valleproteinisolat (WPI)
    • Vagtogning

      Vagtogning

      Alle Vagtogning →
      • Gainere
    • Fedtforbrandere
    • Restitution
    • Testosteronforstarkere
    Alle Sport →
  • Skønhed
    • Skønhed
    • Bad og bruser

      Bad og bruser

      Alle Bad og bruser →
      • Badetilbehor
      • Badebomber og salte
      • Kropsskrub
      • Brusegels
      • Saber
    • Kropskosmetik

      Kropskosmetik

      Alle Kropskosmetik →
      • Deodoranter og antiperspiranter
      • Bodylotion, smor, cremer og kropsolier
    • Ansigtskosmetik

      Ansigtskosmetik

      Alle Ansigtskosmetik →
      • Ojencremer
      • Ansigtscreme
      • Ansigtsyrer, olier og serums
      • Ansigtsrengoring
      • Hydrolater, tager og tonics
      • Masker og ler
    • Hander og fodder

      Hander og fodder

      Alle Hander og fodder →
      • Behandling af ligtorne, hard hud og halluks
      • Fodpleje
      • Handpleje
    • Harkosmetik

      Harkosmetik

      Alle Harkosmetik →
      • Balsam
      • Harfarvning
      • Harmasker
      • Harolier, serums og sprays
      • Shampoo
    • Intimhygiejne

      Intimhygiejne

      Alle Intimhygiejne →
      • Gels og saber
      • Bind, trusseindlag, tamponer
    • Mundpleje

      Mundpleje

      Alle Mundpleje →
      • Mundskyl
      • Tandbørster
      • Tandpasta
      • Erstatningsbørstehoveder
    • Solbeskyttelse

      Solbeskyttelse

      Alle Solbeskyttelse →
      • Solcremer, lotioner
    Alle Skønhed →
  • Makeup
    • Makeup
    • Ansigtsmakeup

      Ansigtsmakeup

      Alle Ansigtsmakeup →
      • BB- og CC-cremer
      • Foundations
      • Cushion foundations
      • Anden ansigtsmakeup
    • Læbemakeup

      Læbemakeup

      Alle Læbemakeup →
      • Læbestifter
      • Læbefarver og -gloss
      • Læbepleje
    • Øjenmakeup

      Øjenmakeup

      Alle Øjenmakeup →
      • Mascara
    • Makeupværktøjer og tilbehør
    Alle Makeup →
  • Mor og baby
    • Mor og baby
    • Graviditet og moderskab

      Graviditet og moderskab

      Alle Graviditet og moderskab →
      • Graviditetsplanlægning og tests
      • Pleje under graviditeten
      • Sundhed under graviditeten
      • Amning
      • Hud- og kropspleje
    • Madning af børn

      Madning af børn

      Alle Madning af børn →
      • Flaskesutter
      • Sutteflasker
      • Kopper
      • Tilbehør til madning
      • Opbevaring af mad
    • Børns sundhed
    • Børnehygiejne
    • Børneernæring
    • Sutter
    Alle Mor og baby →
  • Hjem
    • Hjem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alle Aromaterapi →
      • Diffusere og forstovere
      • Ateriske oliesat
      • Enkelte ateriske olier
      • Duftolie
      • Rogelsespinde
    • Horevarn

      Horevarn

      Alle Horevarn →
      • Orepropper mod stoj
      • Oreprop tilbehor
      • Orepropper
    • Hjemmeplejeog rengoring

      Hjemmeplejeog rengoring

      Alle Hjemmeplejeog rengoring →
      • Badevarelsesrengoringsmidler
      • Eco Zone 🍃
      • Kokkenrengoringsmidler
      • Vaskemidler
      • Universelle rengoringsmidler
      • Lugtfjernere
    • Insekt- og flatbeskyttelse

      Insekt- og flatbeskyttelse

      Alle Insekt- og flatbeskyttelse →
      • Elektroniske flatafskrakkere
      • Insektmidler
    • Kaledyr

      Kaledyr

      Alle Kaledyr →
      • Kaledyrstilbehor
      • Kaledyrsmad og godbidder
      • Kaledyrspleje og hygiejne
      • Kosttilskud til kaledyr
      • Flat- og loppebeskyttelse
    • Saunatilbehor

      Saunatilbehor

      Alle Saunatilbehor →
      • Sauna aterisk olie
      • Saunavarktoj og udstyr
    • Vandfiltrering og flasker

      Vandfiltrering og flasker

      Alle Vandfiltrering og flasker →
      • Vandflasker
      • Vandfiltre
    Alle Hjem →
  • Sundhed
    • Sundhed
    • Sund mad & ernæring

      Sund mad & ernæring

      Alle Sund mad & ernæring →
      • Drikkevarer & drikkemiks
      • Morgenmad & kornprodukter
      • Kaffe & te
      • Madolie & eddike
      • Sunde drikke & juice
      • Sunde snacks
      • Urter & krydderier
      • Marmelade, honning & søde pålegg
      • Nøddesmør
      • Pasta & nudler
      • Saucer & krydderier
      • Sportsernæring
      • Sukkererstatninger
      • Alle Sund mad & ernæring →
    • Intimsundhed

      Intimsundhed

      Alle Intimsundhed →
      • Kondomer
      • Glidecreme & intim pleje
      • Voksenprodukter
    • Medicinske forsyninger & tests
    Alle Sundhed →
  • Mærker
    • Mærker
    • Vores marker
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top marker
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nye marker
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alle Mærker →

    Mærker

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Udsalg
  • Immunsæsonen
  1. Forside
  2. Vitaminer og kosttilskud
  3. Sundhedsemner

Sundhedsemner

(4738 produkter)
  • Hjerne og kognitiv funktion
  • Knogler, led og brusk
  • Hjerte og kredsløb
  • Detox og udrensning
  • Fordøjelsessystemet
  • Energi
  • Øjne og syn
  • Hår, hud og negle
  • Immunsystemet
  • Nyrer og urinveje
  • Luftveje
  • Søvn
  • Vægttab
  • Mænds sundhed
  • Kvinders sundhed
  • Mest relevante
  • Bestsellere
  • Alfabetisk, A-Å
  • Alfabetisk, Å-A
  • Pris, lav til høj
  • Pris, høj til lav
  • Dato, ældre til nyere
  • Dato, nyere til ældre
Vis som

  • Sunwarrior Warrior Active Hydration Electrolytes, Blue Raspberry – 18 Sachets

    Sunwarrior

    Sunwarrior Warrior Active Hydration Electrolytes, Blå hindbær – 18 poser

    No reviews
    Vejledende pris 339,29 kr
    Enhedspris18,85 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Sunwarrior Warrior Active Hydration Electrolytes, Coconut-Blueberry – 18 Sachets

    Sunwarrior

    Sunwarrior Warrior Active Hydration Electrolytes, Kokos-blåbær – 18 poser

    No reviews
    Vejledende pris 339,29 kr
    Enhedspris18,85 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Sunwarrior Warrior Active Hydration Electrolytes, Juicy Pineapple – 18 Sachets Sunwarrior Warrior Active Hydration Electrolytes, Juicy Pineapple – 18 Sachets

    Sunwarrior

    Sunwarrior Warrior Active Hydration Electrolytes, Juicy Ananas – 18 poser

    No reviews
    Vejledende pris 339,29 kr
    Enhedspris18,85 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Sunwarrior Warrior Active Hydration Electrolytes, Strawberry-Lemon – 18 Sachets

    Sunwarrior

    Sunwarrior Warrior Active Hydration Electrolytes, Jordbær-Citron – 18 poser

    No reviews
    Vejledende pris 339,29 kr
    Enhedspris18,85 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Sunwarrior Warrior Active Hydration Electrolytes, Strawberry Colada – 18 Sachets Sunwarrior Warrior Active Hydration Electrolytes, Strawberry Colada – 18 Sachets

    Sunwarrior

    Sunwarrior Warrior Active Hydration Elektrolytter, Strawberry Colada – 18 poser

    No reviews
    Vejledende pris 339,29 kr
    Enhedspris18,85 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Activlab K-MAG B6 Pre-Workout Shot – 80 ml

    Activlab

    Activlab K-MAG B6 Pre-Workout Shot – 80 ml

    No reviews
    Vejledende pris 9,19 kr
    Enhedspris11,49 kr /100ml
    Se detaljer
  • Activlab Run&Bike Energy Gel, Strawberry - 40 g

    Activlab

    Activlab Run&Bike Energy Gel , Jordbær - 40 g

    No reviews
    Vejledende pris 13,99 kr
    Enhedspris34,98 kr /100g
    Se detaljer
  • Activlab Run&Bike Energy Gel, Orange - 40 g
    6% rabat

    Activlab

    Activlab Run&Bike Energy Gel , Orange - 40 g

    No reviews
    Tilbudspris 13,11 kr Vejledende pris 13,99 kr
    Enhedspris32,78 kr /100g
    Se detaljer
  • Activlab Run&Bike Energy Gel, Lemon - 40 g
    6% rabat

    Activlab

    Activlab Run&Bike Energy Gel , Citron - 40 g

    No reviews
    Tilbudspris 13,11 kr Vejledende pris 13,99 kr
    Enhedspris32,78 kr /100g
    Se detaljer
  • Aura Herbals Colostrum 500 mg, Sour Lemon - 66 g Aura Herbals Colostrum 500 mg, Sour Lemon - 66 g
    10% rabat

    Aura Herbals

    Aura Herbals Colostrum 500 mg , Sur citron - 66 g

    No reviews
    Tilbudspris 175,22 kr Vejledende pris 194,69 kr
    Enhedspris265,48 kr /100g
    Se detaljer
  • Genactiv Colostrum Suspension - 150 ml Genactiv Colostrum Suspension - 150 ml
    Udsolgt

    Genactiv

    Genactiv Colostrum Suspension - 150 ml

    No reviews
    Vejledende pris 404,49 kr
    Enhedspris2.696,60 kr /l
    Se detaljer
  • Asepta Kolanactive Q28 - 60 Capsules Asepta Kolanactive Q28 - 60 Capsules
    Udsolgt

    Asepta

    Asepta Kolanactive Q28 - 60 kapsler

    No reviews
    Vejledende pris 212,99 kr
    Enhedspris3,55 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Trace Minerals Vitamin D3 5000 Liquid, Cherry-Lemon - 473 ml

    Trace Minerals Research

    Spormineraler Vitamin D3 5000 Flydende, Kirsebær-Citron - 473 ml

    No reviews
    Vejledende pris 236,69 kr
    Enhedspris500,40 kr /l
    Se detaljer
  • Asepta Laurosept Q73 Laurel Oil with Turmeric - 100 ml
    10% rabat

    Asepta

    Asepta Laurosept Q73 Laurbærolie med gurkemeje - 100 ml

    No reviews
    Tilbudspris 201,59 kr Vejledende pris 224,39 kr
    Enhedspris2.015,90 kr /l
    Se detaljer
  • Asepta Laurosept Laurel Oil with Vitamin C - 100 ml
    Udsolgt

    Asepta

    Asepta Laurosept Laurel Oil med C-vitamin - 100 ml

    No reviews
    Vejledende pris 210,99 kr
    Enhedspris2.109,90 kr /l
    Se detaljer
  • Alg-Borje Vitamin D3 2500 IU - 150 Tablets
    Udsolgt

    Alg-Börje

    Alg-Borje Vitamin D3 2500 IE - 150 tabletter

    No reviews
    Vejledende pris 126,59 kr
    Enhedspris0,84 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Alg-Borje Spirulina - 250 Tablets

    Alg-Börje

    Alg-Borje Spirulina - 250 tabletter

    No reviews
    Vejledende pris 198,19 kr
    Enhedspris1.651,58 kr /kg
    Se detaljer
  • La Verna ADEK Forte Vitamins - 50 ml
    15% rabat

    La Verna

    La Verna ADEK Forte Vitaminer - 50 ml

    No reviews
    Tilbudspris 290,61 kr Vejledende pris 341,89 kr
    Enhedspris581,22 kr /100ml
    Se detaljer
  • Lanco Nutritions Power Brain Combo - 60 Capsules
    Udsolgt

    Lanco Nutritions

    Lanco Nutritions Power Brain Combo - 60 kapsler

    No reviews
    Vejledende pris 219,19 kr
    Enhedspris3,65 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Lanco Nutritions Sodium Butyrate Max - 60 Capsules Lanco Nutritions Sodium Butyrate Max - 60 Capsules
    Udsolgt

    Lanco Nutritions

    Lanco Nutritions Sodium Butyrate Max - 60 kapsler

    No reviews
    Vejledende pris 207,79 kr
    Enhedspris3,46 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • MyBestPharm MyBestColostrum (Powder), Apple - 90 g
    Udsolgt

    MyBestPharm

    MyBestPharm MyBest Colostrum (Pulver), Æble - 90 g

    No reviews
    Vejledende pris 373,49 kr
    Enhedspris4,15 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • MyBestPharm MyBestProBIO 30 Strains - 60 Capsules MyBestPharm MyBestProBIO 30 Strains - 60 Capsules
    Udsolgt

    MyBestPharm

    MyBestPharm MyBestProBIO 30 stammer - 60 kapsler

    No reviews
    Vejledende pris 119,19 kr
    Enhedspris1,99 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • MyBestPharm MyBestVital - 60 Capsules MyBestPharm MyBestVital - 60 Capsules

    MyBestPharm

    MyBestPharm MyBestVital - 60 kapsler

    No reviews
    Vejledende pris 290,19 kr
    Enhedspris4,84 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Lanco Nutritions Detox Combo - 60 Capsules
    Udsolgt

    Lanco Nutritions

    Lanco Nutritions Detox Combo - 60 kapsler

    No reviews
    Vejledende pris 145,49 kr
    Enhedspris2,42 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • Forrige
  • Side 195 / 198
  • 1
  • …
  • 193
  • 194
  • 195
  • 196
  • 197
  • 198
  • Næste

Almindelige sundhedsproblemer og effektive forebyggelsesstrategier

Sundhedsproblemer, lige fra mindre lidelser til kroniske tilstande, kan påvirke vores daglige liv betydeligt. At forstå disse almindelige sundhedsudfordringer og lære, hvordan man forebygger dem, er afgørende for at opretholde optimal trivsel. I denne omfattende guide, udforsker vi de hyppigste sundhedsproblemer, der påvirker mennesker Toda y og giver praktiske strategier til forebyggelse og håndtering.

De mest almindelige sundhedsproblemer, der påvirker mennesker Toda y

Statistisk forskning har identificeret flere sundhedsproblemer, der påvirker en stor del af befolkningen. Disse omfatter:

  • Forkølelse og influenza: Virusinfektioner, der påvirker åndedrætssystemet
  • Smerter i bevægeapparatet: Herunder rygsmerter, nakkesmerter, og ubehag i leddene
  • Søvnforstyrrelser: Såsom søvnløshed, søvnapnø, og restless leg syndrome
  • Fordøjelsesproblemer: Herunder halsbrand, gastroøsofageal reflukssygdom (GERD), forstoppelse, og irritabel tyktarm (IBS)
  • Hovedpine og migræne: Lige fra spændingshovedpine til invaliderende migræne
  • Allergier: Både sæson- og fødevarerelaterede
  • Psykiske problemer: Herunder depression, angst, og stressrelaterede lidelser
  • Kardiovaskulære problemer: Såsom højt blodtryk og højt kolesterol
  • Vægtkontrol: Herunder fedme og relaterede stofskiftesygdomme
  • Hudsygdomme: Såsom akne, eksem, og psoriasis

Interessant nok har, undersøgelser vist, at kvinder er mere tilbøjelige til at rapportere de fleste sundhedsproblemer, med undtagelse af højt blodtryk og højt kolesteroltal, som oftere rapporteres af mænd.

Effektive strategier til sygdomsforebyggelse

Selv om det er umuligt helt at undgå alle sygdomme, kan en sund livsstil reducere din risiko for at udvikle mange almindelige sundhedsproblemer betydeligt. Her er nogle vigtige strategier til at opretholde et optimalt helbred:

1. Afbalanceret ernæring

En velafbalanceret kost er afgørende for at opretholde et stærkt immunforsvar og et godt helbred generelt. Fokuser på:

  • At inddrage en række forskellige frugter og grøntsager
  • At vælge fuldkorn frem for raffinerede kulhydrater
  • At indtage magre proteiner og sunde fedtstoffer
  • Begrænsning af forarbejdede fødevarer og tilsat sukker

Til dem, der har svært ved at opfylde deres ernæringsmæssige behov gennem kosten alene, vores Vitaminer & Supplements kollektion tilbyder en række produkter til at understøtte optimal ernæring.

2. Regelmæssig fysisk aktivitet

Motion er afgørende for at bevare fysisk og mental sundhed. Sigt efter det:

  • Mindst 150 minutters aerob aktivitet af moderat intensitet om ugen
  • Styrketræningsøvelser mindst to gange om ugen
  • Inkorporering af fleksibilitets- og balanceøvelser

3. Tilstrækkelig søvn

Kvalitetssøvn er afgørende for det generelle helbred og velbefindende. For at forbedre søvnen:

  • Hold dig til en konsekvent søvnplan
  • Skab en afslappende rutine ved sengetid
  • Sørg for, at dit søvnmiljø er behageligt og befordrende for hvile

For dem, der kæmper med søvnproblemer, vores Sleep Support collection naturlige løsninger til at fremme bedre søvnkvalitet.

4. Stresshåndtering

Kronisk stress kan påvirke både det fysiske og det mentale helbred negativt. Prøv disse stressreducerende teknikker:

  • Mindfulness-meditation
  • Dybe vejrtrækningsøvelser
  • Yoga eller tai chi
  • Aromaterapi med beroligende æteriske olier

5. Regelmæssige helbredsundersøgelser

Forebyggelse er nøglen til at fange potentielle helbredsproblemer tidligt. Sørg for at gøre det:

  • Planlæg regelmæssige undersøgelser hos din sundhedsplejerske
  • Hold dig ajour med anbefalede
  • Overvåg dit blodtryk, kolesterol, og blodsukkerniveau

Støt dit generelle helbred med kosttilskud og superfoods

Mens en afbalanceret kost bør være grundlaget for et godt helbred, kan kosttilskud og superfoods give yderligere støtte:

  • Multivitaminer: For at udfylde potentielle ernæringsmæssige huller
  • Omega-3-fedtsyrer: For hjerte- og hjernesundhed
  • Probiotika: For at støtte fordøjelses- og immunforsvaret
  • Superfoods: Såsom bær, bladgrønt, og nødder på grund af deres høje næringstæthed

Vigtigheden af afgiftning

Regelmæssig afgiftning kan hjælpe med at befri kroppen for skadelige giftstoffer, der kan bidrage til forskellige sundhedsproblemer. Overvej:

  • Øget vandindtag for at understøtte naturlige afgiftningsprocesser
  • Indtag af fødevarer med et højt indhold af antioxidanter
  • Udforsk blide afgiftningsprogrammer under professionel vejledning

Konklusion: En holistisk tilgang til sundhed

Ved at tage fat på almindelige sundhedsproblemer gennem en kombination af forebyggende strategier, afbalanceret ernæring, regelmæssig motion, og målrettet tilskud, når det er nødvendigt, kan du forbedre dit generelle velbefindende betydeligt. Husk, at sundhed er en rejse, ikke en destination, og små, konsekvente skridt kan føre til betydelige forbedringer over tid.

Selvom disse strategier kan hjælpe med at forebygge mange almindelige sundhedsproblemer, er det vigtigt at konsultere sundhedspersonale for personlig rådgivning, især når det drejer sig om kroniske tilstande eller specifikke sundhedsmæssige bekymringer. Ved at tage en proaktiv tilgang til dit helbred, kan du forbedre din livskvalitet og reducere indvirkningen af almindelige lidelser på dine daglige aktiviteter.

Medpak

Oplev Medpak – din pålidelige destination for premium sundheds- og wellnessprodukter siden 2014. Vi tilbyder nøje udvalgte kosttilskud, fitnesstilbehør og kosmetik fra Krakow, Polen til kunder i hele Europa.


  • Facebook
  • Instagram
  • Danmark (DKK kr.)

Information

  • Privatlivspolitik
  • Returpolitik
  • Servicevilkar
  • Fortrydelse
  • Foreslå et produkt

Kundeservice

  • Om os
  • Betalingsinfo
  • Forsendelsesinfo
  • Returneringer og ombytninger
  • Kolofon
  • Blog
  • Vores engrosside
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-Mail: info@medpak.shop

Man–fre: 08:00-16:00

Kontakt os nu

© 2026 Medpak.
Accepterede betalingsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Vælg varianter

Varen er lagt i din indkøbskurv.

Se indkøbskurv