Gå til indhold

Svært tilgængelige mærker i én butik

Mærker, der er svære at finde i dit land – samlet i én butik

Hjælp og kontakt
  • Danmark (DKK kr.)
Medpak
Konto Indkøbskurv
  • Vitaminer & Kosttilskud
    • Vitaminer & Kosttilskud
    • Aminosyrer
      • L-Arginin
      • L-Carnitin
      • L-Carnosin
      • L-Citrulin
      • L-Glutathion
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl Cystein (NAC)
    • Antioxidanter
      • Alfa-liponsyre
      • Astaxanthin
      • Coenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein og zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Urter
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Katteklo (Una de Gato)
      • Curcumin og gurkemeje
      • Malkebotterod
      • Djavleklo
      • Echinacea
      • Hvidlog
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Dvargpalme
      • Rodklover
      • Rhodiola
      • Tribulus
    • Mineraler
      • Krom
      • Calcium
      • Jod
      • Jern
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Silica
      • Zink
    • Vitaminer
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskeolie og omega-fedtsyrer (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Grønne fødevarer og superfoods
  • Sundhedsmål
    • Sundhedsmål
    • Hjerne og kognitiv funktion
    • Knogler, led og brusk
    • Hjerte og kredsløb
    • Detox og udrensning
    • Fordøjelsessystemet
    • Energi
    • Øjne og syn
    • Hår, hud og negle
    • Immunsystemet
    • Nyrer og urinveje
    • Luftveje
    • Søvn
    • Vægttab
    • Mænds sundhed
    • Kvinders sundhed
    Alle Sundhedsmål →
  • Sport
    • Sport
    • Kulhydrater

      Kulhydrater

      Alle Kulhydrater →
      • Carbo
      • Energigels
      • Isotoniske drikkevarer
    • Kreatin

      Kreatin

      Alle Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pra-workout

      Pra-workout

      Alle Pra-workout →
      • Pra-workout stimulanter
      • Pra-workout pump
      • Pra-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alle Proteinpulver →
      • Vegetabilsk protein
      • Valleproteinblandinger
      • Valleproteinkoncentrat (WPC)
      • Valleproteinisolat (WPI)
    • Vagtogning

      Vagtogning

      Alle Vagtogning →
      • Gainere
    • Fedtforbrandere
    • Restitution
    • Testosteronforstarkere
    Alle Sport →
  • Skønhed
    • Skønhed
    • Bad og bruser

      Bad og bruser

      Alle Bad og bruser →
      • Badetilbehor
      • Badebomber og salte
      • Kropsskrub
      • Brusegels
      • Saber
    • Kropskosmetik

      Kropskosmetik

      Alle Kropskosmetik →
      • Deodoranter og antiperspiranter
      • Bodylotion, smor, cremer og kropsolier
    • Ansigtskosmetik

      Ansigtskosmetik

      Alle Ansigtskosmetik →
      • Ojencremer
      • Ansigtscreme
      • Ansigtsyrer, olier og serums
      • Ansigtsrengoring
      • Hydrolater, tager og tonics
      • Masker og ler
    • Hander og fodder

      Hander og fodder

      Alle Hander og fodder →
      • Behandling af ligtorne, hard hud og halluks
      • Fodpleje
      • Handpleje
    • Harkosmetik

      Harkosmetik

      Alle Harkosmetik →
      • Balsam
      • Harfarvning
      • Harmasker
      • Harolier, serums og sprays
      • Shampoo
    • Intimhygiejne

      Intimhygiejne

      Alle Intimhygiejne →
      • Gels og saber
      • Bind, trusseindlag, tamponer
    • Mundpleje

      Mundpleje

      Alle Mundpleje →
      • Mundskyl
      • Tandbørster
      • Tandpasta
      • Erstatningsbørstehoveder
    • Solbeskyttelse

      Solbeskyttelse

      Alle Solbeskyttelse →
      • Solcremer, lotioner
    Alle Skønhed →
  • Makeup
    • Makeup
    • Ansigtsmakeup

      Ansigtsmakeup

      Alle Ansigtsmakeup →
      • BB- og CC-cremer
      • Foundations
      • Cushion foundations
      • Anden ansigtsmakeup
    • Læbemakeup

      Læbemakeup

      Alle Læbemakeup →
      • Læbestifter
      • Læbefarver og -gloss
      • Læbepleje
    • Øjenmakeup

      Øjenmakeup

      Alle Øjenmakeup →
      • Mascara
    • Makeupværktøjer og tilbehør
    Alle Makeup →
  • Mor og baby
    • Mor og baby
    • Graviditet og moderskab

      Graviditet og moderskab

      Alle Graviditet og moderskab →
      • Graviditetsplanlægning og tests
      • Pleje under graviditeten
      • Sundhed under graviditeten
      • Amning
      • Hud- og kropspleje
    • Madning af børn

      Madning af børn

      Alle Madning af børn →
      • Flaskesutter
      • Sutteflasker
      • Kopper
      • Tilbehør til madning
      • Opbevaring af mad
    • Børns sundhed
    • Børnehygiejne
    • Børneernæring
    • Sutter
    Alle Mor og baby →
  • Hjem
    • Hjem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alle Aromaterapi →
      • Diffusere og forstovere
      • Ateriske oliesat
      • Enkelte ateriske olier
      • Duftolie
      • Rogelsespinde
    • Horevarn

      Horevarn

      Alle Horevarn →
      • Orepropper mod stoj
      • Oreprop tilbehor
      • Orepropper
    • Hjemmeplejeog rengoring

      Hjemmeplejeog rengoring

      Alle Hjemmeplejeog rengoring →
      • Badevarelsesrengoringsmidler
      • Eco Zone 🍃
      • Kokkenrengoringsmidler
      • Vaskemidler
      • Universelle rengoringsmidler
      • Lugtfjernere
    • Insekt- og flatbeskyttelse

      Insekt- og flatbeskyttelse

      Alle Insekt- og flatbeskyttelse →
      • Elektroniske flatafskrakkere
      • Insektmidler
    • Kaledyr

      Kaledyr

      Alle Kaledyr →
      • Kaledyrstilbehor
      • Kaledyrsmad og godbidder
      • Kaledyrspleje og hygiejne
      • Kosttilskud til kaledyr
      • Flat- og loppebeskyttelse
    • Saunatilbehor

      Saunatilbehor

      Alle Saunatilbehor →
      • Sauna aterisk olie
      • Saunavarktoj og udstyr
    • Vandfiltrering og flasker

      Vandfiltrering og flasker

      Alle Vandfiltrering og flasker →
      • Vandflasker
      • Vandfiltre
    Alle Hjem →
  • Sundhed
    • Sundhed
    • Sund mad & ernæring

      Sund mad & ernæring

      Alle Sund mad & ernæring →
      • Drikkevarer & drikkemiks
      • Morgenmad & kornprodukter
      • Kaffe & te
      • Madolie & eddike
      • Sunde drikke & juice
      • Sunde snacks
      • Urter & krydderier
      • Marmelade, honning & søde pålegg
      • Nøddesmør
      • Pasta & nudler
      • Saucer & krydderier
      • Sportsernæring
      • Sukkererstatninger
      • Alle Sund mad & ernæring →
    • Intimsundhed

      Intimsundhed

      Alle Intimsundhed →
      • Kondomer
      • Glidecreme & intim pleje
      • Voksenprodukter
    • Medicinske forsyninger & tests
    Alle Sundhed →
  • Mærker
    • Mærker
    • Vores marker
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top marker
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nye marker
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alle Mærker →

    Mærker

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Udsalg
  • Immunsæsonen
  1. Forside
  2. Makeup
  3. Makeup til ansigtet

Makeup til ansigtet

(105 produkter)
  • BB- og CC-cremer
  • Foundations
  • Cushion foundations
  • Anden ansigtsmakeup
  • Mest relevante
  • Bestsellere
  • Alfabetisk, A-Å
  • Alfabetisk, Å-A
  • Pris, lav til høj
  • Pris, høj til lav
  • Dato, ældre til nyere
  • Dato, nyere til ældre
Vis som

  • vitaminer, mineraler, probiotika og hudpleje til efteråret



    Se nu
  • Enough Collagen Moisture Foundation Shade 13 - 100 ml Enough Collagen Moisture Foundation Shade 13 - 100 ml
    Udsolgt

    Enough

    Enough Collagen Moisture Foundation Nuance 13 - 100 ml

    10 reviews
    Vejledende pris 53,89 kr
    Enhedspris538,90 kr /l
    Se detaljer
  • Enough Collagen Moisture Foundation Shade 21 - 100 ml Enough Collagen Moisture Foundation Shade 21 - 100 ml
    Udsolgt

    Enough

    Enough Collagen Moisture Foundation Nuance 21 - 100 ml

    11 reviews
    Vejledende pris 53,89 kr
    Enhedspris53,89 kr /100ml
    Se detaljer
  • Missha M Perfect Cover B.B Cream NO.23 Natural Beige EU - 50 ml
    Udsolgt

    Missha

    Missha M Perfect Cover B.B Cream NO.23 Natural Beige EU - 50 ml

    14 reviews
    Vejledende pris 76,99 kr
    Enhedspris153,98 kr /100ml
    Se detaljer
  • Enough Collagen Moisture Foundation Shade 23 - 100 ml Enough Collagen Moisture Foundation Shade 23 - 100 ml
    Udsolgt

    Enough

    Enough Collagen Moisture Foundation Nuance 23 - 100 ml

    2 reviews
    Vejledende pris 53,89 kr
    Enhedspris53,89 kr /100ml
    Se detaljer
  • Elroel Blanc Cover Cream Stick Foundation Stick Medium - 13 g Elroel Blanc Cover Cream Stick Foundation Stick Medium - 13 g Elroel Blanc Cover Cream Stick Foundation Stick Medium - 13 g

    Elroel

    Elroel Blanc Cover Cream Stick Foundation Stick Medium - 13 g

    1 review
    Vejledende pris 182,69 kr
    Enhedspris1.405,31 kr /100g
    Se detaljer
  • Missha M Perfect Cover Serum B.B. Cream NO. 23 - 20 ml Missha M Perfect Cover Serum B.B. Cream NO. 23 - 20 ml

    Missha

    Missha M Perfect Cover Serum B.B. Cream NO. 23 - 20 ml

    3 reviews
    Vejledende pris 71,59 kr
    Enhedspris357,95 kr /100ml
    Se detaljer
  • Missha M Perfect Cover Serum B.B. Cream NO. 21 - 20 ml Missha M Perfect Cover Serum B.B. Cream NO. 21 - 20 ml
    20% rabat

    Missha

    Missha M Perfect Cover Serum B.B. Cream NO. 21 - 20 ml

    1 review
    Tilbudspris 60,07 kr Vejledende pris 75,49 kr
    Enhedspris300,35 kr /100ml
    Se detaljer
  • Missha M Perfect Cover B.B Cream SPF 42 PA+++ No 13 Bright Beige - 50 ml
    Udsolgt
    15% rabat

    Missha

    Missha M Perfect Cover B.B Cream SPF 42 PA+++ No 13 Bright Beige - 50 ml

    4 reviews
    Tilbudspris 65,43 kr Vejledende pris 76,99 kr
    Enhedspris130,86 kr /100ml
    Se detaljer
  • Missha Magic Cushion Cover Lasting SPF50+/PA+++ No 23 Natural Beige Missha Magic Cushion Cover Lasting SPF50+/PA+++ No 23 Natural Beige

    Missha

    Missha Magic Cushion Cover Lasting SPF50+/PA+++ No 23 Natural Beige

    6 reviews
    Vejledende pris 90,09 kr
    Enhedspris
    Se detaljer
  • Missha M Perfect Cover B.B Cream SPF 42 PA+++ NO.21 Light Beige - 50 ml
    Udsolgt

    Missha

    Missha M Perfect Cover B.B Cream SPF 42 PA+++ NO.21 Light Beige - 50 ml

    1 review
    Vejledende pris 75,49 kr
    Enhedspris150,98 kr /100ml
    Se detaljer
  • Elroel Blanc Cover Cream Stick Foundation Stick Light - 13 g Elroel Blanc Cover Cream Stick Foundation Stick Light - 13 g Elroel Blanc Cover Cream Stick Foundation Stick Light - 13 g

    Elroel

    Elroel Blanc Cover Cream Stick Foundation Stick Light - 13 g

    2 reviews
    Vejledende pris 183,39 kr
    Enhedspris1.410,69 kr /100g
    Se detaljer
  • Missha M Perfect Cover B.B Cream SPF 42 PA+++ NO.27 Honey Beige - 50 ml
    Udsolgt

    Missha

    Missha M Perfect Cover B.B Cream SPF 42 PA+++ NO.27 Honey Beige - 50 ml

    2 reviews
    Vejledende pris 83,19 kr
    Enhedspris166,38 kr /100ml
    Se detaljer
  • Enough Collagen Cover Tip Concealer - 01 Light Beige Enough Collagen Cover Tip Concealer - 01 Light Beige
    Udsolgt

    Enough

    Enough Collagen Cover Tip Concealer - 01 Light Beige

    2 reviews
    Vejledende pris 32,39 kr
    Enhedspris3.598,89 kr /kg
    Se detaljer
  • Enough Collagen 3X Moisture Foundation SPF15 Shade 21N - 100 ml
    Udsolgt

    Enough

    Enough Collagen 3X Moisture Foundation SPF15 Nuance 21N - 100 ml

    3 reviews
    Vejledende pris 61,69 kr
    Enhedspris61,69 kr /100ml
    Se detaljer
  • Enough Collagen 3in1 Whitening Moisture Foundation Shade 13 - 100 ml Enough Collagen 3in1 Whitening Moisture Foundation Shade 13 - 100 ml Enough Collagen 3in1 Whitening Moisture Foundation Shade 13 - 100 ml

    Enough

    Enough Collagen 3in1 Whitening Moisture Foundation Nuance 13 - 100 ml

    1 review
    Vejledende pris 58,59 kr
    Enhedspris58,59 kr /100ml
    Se detaljer
  • Missha M Perfect Cover Serum B.B. Cream NO. 25 - 20 ml

    Missha

    Missha M Perfect Cover Serum B.B. Cream NO. 25 - 20 ml

    2 reviews
    Vejledende pris 75,49 kr
    Enhedspris377,45 kr /100ml
    Se detaljer
  • Enough Collagen 3in1 Whitening Moisture Foundation Shade 21 - 100 ml Enough Collagen 3in1 Whitening Moisture Foundation Shade 21 - 100 ml Enough Collagen 3in1 Whitening Moisture Foundation Shade 21 - 100 ml
    Udsolgt

    Enough

    Enough Collagen 3in1 Whitening Moisture Foundation Nuance 21 - 100 ml

    5 reviews
    Vejledende pris 60,79 kr
    Enhedspris60,79 kr /100ml
    Se detaljer
  • Enough Collagen Moisture Foundation, Shade 13N - 100 ml
    Udsolgt

    Enough

    Enough Collagen Moisture Foundation, Nuance 13N - 100 ml

    3 reviews
    Vejledende pris 61,69 kr
    Enhedspris61,69 kr /100ml
    Se detaljer
  • Missha Magic Cushion Cover Lasting SPF50+/PA+++ No 21 Missha Magic Cushion Cover Lasting SPF50+/PA+++ No 21
    Udsolgt

    Missha

    Missha Magic Cushion Cover Lasting SPF50+/PA+++ No 21

    2 reviews
    Vejledende pris 92,49 kr
    Enhedspris61,66 kr /10g
    Se detaljer
  • Missha M Perfect Cover B.B Cream SPF 42 PA+++ NO.25 Warm Beige - 50 ml Missha M Perfect Cover B.B Cream SPF 42 PA+++ NO.25 Warm Beige - 50 ml Missha M Perfect Cover B.B Cream SPF 42 PA+++ NO.25 Warm Beige - 50 ml
    Udsolgt

    Missha

    Missha M Perfect Cover B.B Cream SPF 42 PA+++ NO.25 Warm Beige - 50 ml

    No reviews
    Vejledende pris 93,99 kr
    Enhedspris187,98 kr /100ml
    Se detaljer
  • Enough 8 Peptide Full Cover Perfect Foundation SPF 50+ PA+++ Shade 13 - 100 ml Enough 8 Peptide Full Cover Perfect Foundation SPF 50+ PA+++ Shade 13 - 100 ml Enough 8 Peptide Full Cover Perfect Foundation SPF 50+ PA+++ Shade 13 - 100 ml
    Udsolgt

    Enough

    Enough 8 Peptide Full Cover Perfect Foundation SPF 50+ PA+++ Nuance 13 - 100 ml

    1 review
    Vejledende pris 107,89 kr
    Enhedspris107,89 kr /100ml
    Se detaljer
  • Elroel Blanc Cover Cream Stick Foundation Stick Deep - 13 g Elroel Blanc Cover Cream Stick Foundation Stick Deep - 13 g Elroel Blanc Cover Cream Stick Foundation Stick Deep - 13 g

    Elroel

    Elroel Blanc Cover Cream Stick Foundation Stick Deep - 13 g

    2 reviews
    Vejledende pris 228,99 kr
    Enhedspris1.761,46 kr /100g
    Se detaljer
  • Missha M Signature Real Complete BB Cream No 23 Natural Beige - 45 ml Missha M Signature Real Complete BB Cream No 23 Natural Beige - 45 ml

    Missha

    Missha M Signature Real Complete BB Cream No 23 Natural Beige - 45 ml

    3 reviews
    Vejledende pris 146,49 kr
    Enhedspris325,53 kr /100ml
    Se detaljer
  • Forrige
  • Side 1 / 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • …
  • 5
  • Næste

Ansigtsmakeup-kollektion til strålende, sund hud

Forvandl din teint med Medpaks ekspertudvalgte ansigtsmakeup-kollektion, hvor skønhed møder hudplejeinnovation. Som en betroet international forhandler med over 10 års erfaring i at betjene kunder i hele Europa, har vi udvalgt hvert enkelt ansigtsmakeupprodukt til at levere fejlfri dækning, samtidig med at vi plejer din huds sundhed. Vores kollektion indeholder anerkendte mærker, der kombinerer banebrydende formuleringer med hudvenlige ingredienser, der sikrer, at hver påføring forbedrer din naturlige skønhed.

Foundations, der perfektionerer og beskytter

At finde den ideelle foundation begynder med at forstå, at ansigtsmakeup skal fungere i harmoni med din hudplejerutine. Vores omfattende udvalg omfatter lette tonede fugtighedscremer, flydende foundations, og innovative cushion compacts, der alle er formuleret med gavnlige ingredienser som hyaluronsyre, ceramider, og SPF-beskyttelse. Disse multitasking-formler giver sømløs dækning, mens de aktivt forbedrer hudens struktur og hydrering under hele brugen.

Fra dugfriske finishes, der skaber en naturlig glød, til langtidsholdbare matte muligheder for oliekontrol, vores ansigtsmakeup tilpasser sig forskellige hudtyper og bekymringer. Hvert produkt gennemgår en streng udvælgelse for at sikre, at det opfylder vores høje standarder for kvalitet, ydeevne, og hudkompatibilitet TiB ilitet.

Concealere og Correctors til målrettet dækning

Opnå en fejlfri teint med vores udvalg af concealere, der er designet til at løse specifikke problemer uden at gå på kompromis med hudens sundhed. Uanset om du dækker mørke rande, pletter, eller rødme, omfatter vores udvalg lette formler beriget med vitaminer og antioxidanter, der behandler, mens de skjuler. Disse målrettede ansigtsmakeupløsninger blander sig problemfrit med din foundation, og skaber et jævnt, naturligt udseende, der holder hele din travle dag.

Setting Powders and Finishing Touches

Fasthold dit perfekte ansigtsmakeuplook med vores samling af setting powders og finishing-produkter. Fra gennemskinnelige puddere, der kontrollerer glans uden at tynge, til lysende finishpuddere, der fremhæver din naturlige udstråling., Hvert produkt tjener et bestemt formål i din skønhedsrutine. Mange af vores puddere har olieabsorberende teknologi kombineret med beroligende ingredienser som cica og grøn te, hvilket gør dem velegnede til selv følsomme hudtyper.

Vores kollektion af ansigtsmakeup afspejler Medpaks engagement i at tilbyde produkter, der understøtter både skønhed og velvære. Disse omhyggeligt udvalgte produkter fungerer smukt sammen med vores ansigtscremer og ansigtsrens produkter, og skaber en omfattende tilgang til hudens sundhed og skønhed.

Hvorfor vælge Medpak til dine behov for ansigtsmakeup

Hos Medpak, forstår vi, at ansigtsmakeup er en investering i din daglige selvtillid og hudens sundhed. Derfor har vi opbygget relationer med pålidelige leverandører for at give dig autentiske produkter fra førende koreanske og internationale skønhedsmærker. Vores udvælgelsesproces prioriterer formuleringer, der leverer enestående resultater uden at gå på kompromis med hudens integritet, hvilket sikrer, at hvert produkt fortjener sin plads i din skønhedsrutine.

Gennemse vores kollektion af ansigtsmakeup Toda y, og oplev den forskel, som kvalitet gør. Med muligheder for enhver hudtype, tone, og præference, finder du de perfekte produkter til at skabe dit signaturlook, mens du opretholder en sund, strålende hud. For omfattende skønhedsløsninger, udforsk vores kosttilskud til huden for at støtte din teint indefra.

Medpak

Oplev Medpak – din pålidelige destination for premium sundheds- og wellnessprodukter siden 2014. Vi tilbyder nøje udvalgte kosttilskud, fitnesstilbehør og kosmetik fra Krakow, Polen til kunder i hele Europa.


  • Facebook
  • Instagram
  • Danmark (DKK kr.)

Information

  • Privatlivspolitik
  • Returpolitik
  • Servicevilkar
  • Fortrydelse
  • Foreslå et produkt

Kundeservice

  • Om os
  • Betalingsinfo
  • Forsendelsesinfo
  • Returneringer og ombytninger
  • Kolofon
  • Blog
  • Vores engrosside
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-Mail: info@medpak.shop

Man–fre: 08:00-16:00

Kontakt os nu

© 2026 Medpak.
Accepterede betalingsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Vælg varianter

Varen er lagt i din indkøbskurv.

Se indkøbskurv