Gå til indhold

Svært tilgængelige mærker i én butik

Mærker, der er svære at finde i dit land – samlet i én butik

Hjælp og kontakt
  • Danmark (DKK kr.)
Medpak
Konto Indkøbskurv
  • Vitaminer & Kosttilskud
    • Vitaminer & Kosttilskud
    • Aminosyrer
      • L-Arginin
      • L-Carnitin
      • L-Carnosin
      • L-Citrulin
      • L-Glutathion
      • L-Glutamin
      • L-Lysin
      • L-Prolin
      • L-Theanin
      • L-Tryptofan
      • L-Tyrosin
      • N-Acetyl Cystein (NAC)
    • Antioxidanter
      • Alfa-liponsyre
      • Astaxanthin
      • Coenzym Q10 (CoQ10)
      • Lutein og zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Urter
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberin
      • Cascara Sagrada
      • Katteklo (Una de Gato)
      • Curcumin og gurkemeje
      • Malkebotterod
      • Djavleklo
      • Echinacea
      • Hvidlog
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Dvargpalme
      • Rodklover
      • Rhodiola
      • Tribulus
    • Mineraler
      • Krom
      • Calcium
      • Jod
      • Jern
      • Magnesium
      • Kalium
      • Selen
      • Silica
      • Zink
    • Vitaminer
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitaminer
    • Fiskeolie og omega-fedtsyrer (EPA, DHA)
    • Kollagen
    • Probiotika
    • Melatonin
    • Grønne fødevarer og superfoods
  • Sundhedsmål
    • Sundhedsmål
    • Hjerne og kognitiv funktion
    • Knogler, led og brusk
    • Hjerte og kredsløb
    • Detox og udrensning
    • Fordøjelsessystemet
    • Energi
    • Øjne og syn
    • Hår, hud og negle
    • Immunsystemet
    • Nyrer og urinveje
    • Luftveje
    • Søvn
    • Vægttab
    • Mænds sundhed
    • Kvinders sundhed
    Alle Sundhedsmål →
  • Sport
    • Sport
    • Kulhydrater

      Kulhydrater

      Alle Kulhydrater →
      • Carbo
      • Energigels
      • Isotoniske drikkevarer
    • Kreatin

      Kreatin

      Alle Kreatin →
      • Kreatinmalat
      • Kreatinmonohydrat
    • Pra-workout

      Pra-workout

      Alle Pra-workout →
      • Pra-workout stimulanter
      • Pra-workout pump
      • Pra-workout shots
      • Stimulanter
    • Proteinpulver

      Proteinpulver

      Alle Proteinpulver →
      • Vegetabilsk protein
      • Valleproteinblandinger
      • Valleproteinkoncentrat (WPC)
      • Valleproteinisolat (WPI)
    • Vagtogning

      Vagtogning

      Alle Vagtogning →
      • Gainere
    • Fedtforbrandere
    • Restitution
    • Testosteronforstarkere
    Alle Sport →
  • Skønhed
    • Skønhed
    • Bad og bruser

      Bad og bruser

      Alle Bad og bruser →
      • Badetilbehor
      • Badebomber og salte
      • Kropsskrub
      • Brusegels
      • Saber
    • Kropskosmetik

      Kropskosmetik

      Alle Kropskosmetik →
      • Deodoranter og antiperspiranter
      • Bodylotion, smor, cremer og kropsolier
    • Ansigtskosmetik

      Ansigtskosmetik

      Alle Ansigtskosmetik →
      • Ojencremer
      • Ansigtscreme
      • Ansigtsyrer, olier og serums
      • Ansigtsrengoring
      • Hydrolater, tager og tonics
      • Masker og ler
    • Hander og fodder

      Hander og fodder

      Alle Hander og fodder →
      • Behandling af ligtorne, hard hud og halluks
      • Fodpleje
      • Handpleje
    • Harkosmetik

      Harkosmetik

      Alle Harkosmetik →
      • Balsam
      • Harfarvning
      • Harmasker
      • Harolier, serums og sprays
      • Shampoo
    • Intimhygiejne

      Intimhygiejne

      Alle Intimhygiejne →
      • Gels og saber
      • Bind, trusseindlag, tamponer
    • Mundpleje

      Mundpleje

      Alle Mundpleje →
      • Mundskyl
      • Tandbørster
      • Tandpasta
      • Erstatningsbørstehoveder
    • Solbeskyttelse

      Solbeskyttelse

      Alle Solbeskyttelse →
      • Solcremer, lotioner
    Alle Skønhed →
  • Makeup
    • Makeup
    • Ansigtsmakeup

      Ansigtsmakeup

      Alle Ansigtsmakeup →
      • BB- og CC-cremer
      • Foundations
      • Cushion foundations
      • Anden ansigtsmakeup
    • Læbemakeup

      Læbemakeup

      Alle Læbemakeup →
      • Læbestifter
      • Læbefarver og -gloss
      • Læbepleje
    • Øjenmakeup

      Øjenmakeup

      Alle Øjenmakeup →
      • Mascara
    • Makeupværktøjer og tilbehør
    Alle Makeup →
  • Mor og baby
    • Mor og baby
    • Graviditet og moderskab

      Graviditet og moderskab

      Alle Graviditet og moderskab →
      • Graviditetsplanlægning og tests
      • Pleje under graviditeten
      • Sundhed under graviditeten
      • Amning
      • Hud- og kropspleje
    • Madning af børn

      Madning af børn

      Alle Madning af børn →
      • Flaskesutter
      • Sutteflasker
      • Kopper
      • Tilbehør til madning
      • Opbevaring af mad
    • Børns sundhed
    • Børnehygiejne
    • Børneernæring
    • Sutter
    Alle Mor og baby →
  • Hjem
    • Hjem
    • Aromaterapi

      Aromaterapi

      Alle Aromaterapi →
      • Diffusere og forstovere
      • Ateriske oliesat
      • Enkelte ateriske olier
      • Duftolie
      • Rogelsespinde
    • Horevarn

      Horevarn

      Alle Horevarn →
      • Orepropper mod stoj
      • Oreprop tilbehor
      • Orepropper
    • Hjemmeplejeog rengoring

      Hjemmeplejeog rengoring

      Alle Hjemmeplejeog rengoring →
      • Badevarelsesrengoringsmidler
      • Eco Zone 🍃
      • Kokkenrengoringsmidler
      • Vaskemidler
      • Universelle rengoringsmidler
      • Lugtfjernere
    • Insekt- og flatbeskyttelse

      Insekt- og flatbeskyttelse

      Alle Insekt- og flatbeskyttelse →
      • Elektroniske flatafskrakkere
      • Insektmidler
    • Kaledyr

      Kaledyr

      Alle Kaledyr →
      • Kaledyrstilbehor
      • Kaledyrsmad og godbidder
      • Kaledyrspleje og hygiejne
      • Kosttilskud til kaledyr
      • Flat- og loppebeskyttelse
    • Saunatilbehor

      Saunatilbehor

      Alle Saunatilbehor →
      • Sauna aterisk olie
      • Saunavarktoj og udstyr
    • Vandfiltrering og flasker

      Vandfiltrering og flasker

      Alle Vandfiltrering og flasker →
      • Vandflasker
      • Vandfiltre
    Alle Hjem →
  • Sundhed
    • Sundhed
    • Sund mad & ernæring

      Sund mad & ernæring

      Alle Sund mad & ernæring →
      • Drikkevarer & drikkemiks
      • Morgenmad & kornprodukter
      • Kaffe & te
      • Madolie & eddike
      • Sunde drikke & juice
      • Sunde snacks
      • Urter & krydderier
      • Marmelade, honning & søde pålegg
      • Nøddesmør
      • Pasta & nudler
      • Saucer & krydderier
      • Sportsernæring
      • Sukkererstatninger
      • Alle Sund mad & ernæring →
    • Intimsundhed

      Intimsundhed

      Alle Intimsundhed →
      • Kondomer
      • Glidecreme & intim pleje
      • Voksenprodukter
    • Medicinske forsyninger & tests
    Alle Sundhed →
  • Mærker
    • Mærker
    • Vores marker
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top marker
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • Nye marker
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Alle Mærker →

    Mærker

    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
  • Udsalg
  • Immunsæsonen
  1. Forside
  2. Sport
  3. Kulhydrater
  4. Energigels

Energigels

(39 produkter)
  • Carbo
  • Energigels
  • Isotoniske drikkevarer
  • Mest relevante
  • Bestsellere
  • Alfabetisk, A-Å
  • Alfabetisk, Å-A
  • Pris, lav til høj
  • Pris, høj til lav
  • Dato, ældre til nyere
  • Dato, nyere til ældre
Vis som

  • vitaminer, mineraler, probiotika og hudpleje til efteråret



    Se nu
  • SIS GO Isotonic Energy Variety Pack, Mix Flavour - 7 x 60 ml

    SIS (Science In Sport)

    SIS GO Isotonisk energi-variationspakke, blandede smagsvarianter – 7 x 60 ml

    1 review
    Vejledende pris 89,59 kr
    Enhedspris12,80 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • SIS GO Isotonic Energy, Fruit Salad - 60 ml x 10 pieces

    SIS (Science In Sport)

    SIS GO Isotonic Energy, Frugtsalat - 60 ml x 10 stk.

    2 reviews
    Vejledende pris 114,09 kr
    Enhedspris11,41 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • SIS GO Isotonic Energy, Apple - 60 ml x 10 pieces

    SIS (Science In Sport)

    SIS GO Isotonic Energy, Æble - 60 ml x 10 stk.

    No reviews
    Vejledende pris 114,09 kr
    Enhedspris11,41 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • SIS GO Isotonic Energy, Lemon-Lime - 60 ml x 10 pieces

    SIS (Science In Sport)

    SIS GO Isotonic Energy, Lemon-Lime - 60 ml x 10 stk.

    1 review
    Vejledende pris 114,09 kr
    Enhedspris11,41 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • SIS GO Isotonic Energy, Orange - 60 ml x 10 pieces SIS GO Isotonic Energy, Orange - 60 ml x 10 pieces SIS GO Isotonic Energy, Orange - 60 ml x 10 pieces

    SIS (Science In Sport)

    SIS GO Isotonic Energy, Orange - 60 ml x 10 stk.

    No reviews
    Vejledende pris 114,09 kr
    Enhedspris11,41 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • SIS GO Isotonic Energy, Tropical Fruit - 60 ml x 10 pieces
    Udsolgt

    SIS (Science In Sport)

    SIS GO Isotonic Energy, Tropisk frugt - 60 ml x 10 stk.

    No reviews
    Vejledende pris 114,09 kr
    Enhedspris11,41 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • SIS GO Isotonic Energy, Fruit Salad - 60 ml

    SIS (Science In Sport)

    SIS GO Isotonic Energy, Frugtsalat - 60 ml

    2 reviews
    Vejledende pris 13,09 kr
    Enhedspris436,33 kr /l
    Se detaljer
  • SIS GO Isotonic Energy, Pink Grapefruit - 60 ml x 10 pieces
    Udsolgt

    SIS (Science In Sport)

    SIS GO Isotonic Energy, Pink Grapefruit - 60 ml x 10 stk.

    No reviews
    Vejledende pris 114,09 kr
    Enhedspris11,41 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • PowerBar PowerGel Shots Gums, Raspberry - 60 g
    Udsolgt

    PowerBar

    PowerBar PowerGel Shots Gums, Hindbær - 60 g

    No reviews
    Vejledende pris 17,49 kr
    Enhedspris29,15 kr /100g
    Se detaljer
  • SiS GO Energy Gel with Electrolytes, Raspberry - 60 ml

    SIS (Science In Sport)

    SiS GO Energy Gel med elektrolytter, Hindbær - 60 ml

    2 reviews
    Vejledende pris 16,59 kr
    Enhedspris276,50 kr /l
    Se detaljer
  • SIS GO Isotonic Energy, Lemon-Lime - 60 ml

    SIS (Science In Sport)

    SIS GO Isotonic Energy, Citron-Lime - 60 ml

    No reviews
    Vejledende pris 16,59 kr
    Enhedspris553,00 kr /l
    Se detaljer
  • SIS GO Isotonic Energy, Apple - 60 ml

    SIS (Science In Sport)

    SIS GO Isotonic Energy, Æble - 60 ml

    1 review
    Vejledende pris 13,09 kr
    Enhedspris43,63 kr /100ml
    Se detaljer
  • SIS GO Isotonic Energy, Pink Grapefruit - 60 ml
    Udsolgt

    SIS (Science In Sport)

    SIS GO Isotonic Energy, Pink Grapefruit - 60 ml

    No reviews
    Vejledende pris 13,99 kr
    Enhedspris466,33 kr /l
    Se detaljer
  • SIS GO Isotonic Energy, Tropical Fruit - 60 ml
    Udsolgt

    SIS (Science In Sport)

    SIS GO Isotonic Energy, Tropisk frugt - 60 ml

    No reviews
    Vejledende pris 13,09 kr
    Enhedspris436,33 kr /l
    Se detaljer
  • SIS GO Isotonic Energy, Orange - 60 ml

    SIS (Science In Sport)

    SIS GO Isotonic Energy, Orange - 60 ml

    No reviews
    Vejledende pris 13,09 kr
    Enhedspris436,33 kr /l
    Se detaljer
  • Powerbar PowerGel Fruit, Mango - Passion Fruit - 41 g
    Udsolgt

    PowerBar

    Powerbar PowerGel Fruit, Mango - Passionsfrugt - 41 g

    No reviews
    Vejledende pris 17,49 kr
    Enhedspris4,27 kr /10g
    Se detaljer
  • SIS GO Isotonic Energy, Pineapple - 10 Pieces SIS GO Isotonic Energy, Pineapple - 10 Pieces

    SIS (Science In Sport)

    SIS GO Isotonic Energy, Ananas - 10 stykker

    No reviews
    Vejledende pris 121,09 kr
    Enhedspris12,11 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • SIS GO Isotonic Energy, Blackcurrant - 10 Pieces SIS GO Isotonic Energy, Blackcurrant - 10 Pieces

    SIS (Science In Sport)

    SIS GO Isotonic Energy, Solbær - 10 stykker

    No reviews
    Vejledende pris 121,09 kr
    Enhedspris12,11 kr  pr. stk.
    Se detaljer
  • SIS GO Isotonic Energy, Blackcurrant - 60 ml

    SIS (Science In Sport)

    SIS GO Isotonic Energy, Solbær - 60 ml

    No reviews
    Vejledende pris 12,29 kr
    Enhedspris204,83 kr /l
    Se detaljer
  • SIS GO Isotonic Energy, Blueberry - 60 ml

    SIS (Science In Sport)

    SIS GO Isotonic Energy, Blåbær - 60 ml

    No reviews
    Vejledende pris 19,29 kr
    Enhedspris321,50 kr /l
    Se detaljer
  • Powerbar PowerGel Original, Vanilla - 41 g

    PowerBar

    Powerbar PowerGel Original, Vanilje - 41 g

    No reviews
    Vejledende pris 20,99 kr
    Enhedspris5,12 kr /10g
    Se detaljer
  • Olimp Fire Start Energy Gel + BCAA Stick, Tropical Fruits - 36 g

    Olimp

    Olimp Fire Start Energy Gel + BCAA Stick, Tropiske frugter - 36 g

    1 review
    Vejledende pris 17,49 kr
    Enhedspris48,58 kr /100g
    Se detaljer
  • Powerbar PowerGel Original, Green Apple - 41 g
    Udsolgt

    PowerBar

    Powerbar PowerGel Original, Grønt æble - 41 g

    No reviews
    Vejledende pris 17,49 kr
    Enhedspris4,27 kr /10g
    Se detaljer
  • Forrige
  • Side 1 / 2
  • 1
  • 2
  • Næste

Energy Gels: Instant Power for Peak Athletic Performance

Medpaks Energy Gels er det hemmelige våben for atleter, der ønsker et hurtigt og effektivt energiboost. Disse kompakte energikilder er en lækker og praktisk måde at opretholde udholdenhed på under intense fysiske aktiviteter.

The Power of Energy Gels

Vores Energy Gels giver en stærk kombination af fordele:

  • Hurtigt koffeinboost for øjeblikkelig årvågenhed
  • Højt kulhydratindhold for vedvarende energi
  • Hurtig optagelse uden behov for vand
  • Forskellige smagsvarianter til enhver smag
  • Praktisk emballage til indtagelse på farten

Hvem bør bruge Energy Gels?

Energy Gels er ideelle til:

  • Udholdenhedsatleter (løbere, cykelryttere, triatleter)
  • Højintensiv intervaltræning (HIIT) entusiaster
  • Atleter, der konkurrerer i langvarige konkurrencer
  • Alle, der har brug for et hurtigt energiboost under fysisk anstrengelse

Videnskaben bag Energy Gels

Energy Gels er designet til hurtig absorption og effektiv energilevering:

  • Gelform omgår omfattende fordøjelse
  • Hurtig absorption i mave-tarmkanalen
  • Højt kulhydratindhold for langvarig energifrigivelse
  • Koffein øger fokus og reducerer den opfattede anstrengelse

Stort udvalg af energigeler

Hos Medpak, tilbyder vi en række forskellige energigeler, der opfylder dine specifikke behov:

  • Koffeinholdige geler til ekstra stimulering
  • Vitamin- og mineralberigede formler til omfattende støtte
  • Elektrolytforstærkede geler til optimal hydrering
  • Taurinholdige muligheder til forbedret ydeevne

Valg af den rigtige energigel

Vælg din ideelle energigel baseret på:

  • Smagspræferencer
  • Koffeinindhold
  • Kulhydratprofil (glukose, maltodextrin)
  • Yderligere næringsstoffer (vitaminer, mineraler, elektrolytter)
  • Emballerings- og indtagelsesmetode

Indarbejdelse af energigeler i din træning

For optimale resultater:

  • Indtag 15-20 minutter før intens aktivitet
  • Brug under lange træningspas eller løb (hvert 45-60 minut)
  • Kombiner med korrekt hydrering for at opnå den bedste absorption
  • Eksperimenter med forskellige smage og formuleringer under træning

Energy Gels: Et supplement, Ikke en erstatning

Mens energigeler giver afgørende støtte under intense aktiviteter, skal du huske:

  • De supplerer, ikke erstatter, en afbalanceret kost
  • Brug dem i forbindelse med korrekt ernæring og hydrering
  • Rådfør dig med en sportsernæringsfysiolog for personlig rådgivning

Løft din præstation med Medpaks energigeler

Uanset om du skal gennemføre et maraton, eller en udfordrende cykelrute, eller deltage i en triatlon, så er vores Energy Gels er designet til at holde dig på toppen af din ydeevne. For en komplet energiløsning, kan du overveje at kombinere Energy Gels med vores kulhydrattilskud eller udforske vores isotoniske drikke for omfattende hydrering og energistøtte.

Giv din passion brændstof og nå nye højder med Medpaks førsteklasses Energy Gels. Køb nu, og oplev den forskel, som øjeblikkelig, effektiv energi kan gøre på din sportslige rejse.

Medpak

Oplev Medpak – din pålidelige destination for premium sundheds- og wellnessprodukter siden 2014. Vi tilbyder nøje udvalgte kosttilskud, fitnesstilbehør og kosmetik fra Krakow, Polen til kunder i hele Europa.


  • Facebook
  • Instagram
  • Danmark (DKK kr.)

Information

  • Privatlivspolitik
  • Returpolitik
  • Servicevilkar
  • Fortrydelse
  • Foreslå et produkt

Kundeservice

  • Om os
  • Betalingsinfo
  • Forsendelsesinfo
  • Returneringer og ombytninger
  • Kolofon
  • Blog
  • Vores engrosside
  • Kontakt

Kontakt

Telefon: +48 12 446 64 99

E-Mail: info@medpak.shop

Man–fre: 08:00-16:00

Kontakt os nu

© 2026 Medpak.
Accepterede betalingsmetoder
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Vælg varianter

Varen er lagt i din indkøbskurv.

Se indkøbskurv